Gra na NK Ptasie Miasto jest kolejną aplikacją o charakterze farmerskim, gdzie również zbudujemy nasze tytułowe miasto dla ptaków wprost ze stajni studia 101XP (Miskrity, Awataria). Hmm, mieliście kiedyś możliwość budowania czegokolwiek dla ptaków, ale w grze co nie wiązała się z zarządzaniem zoo? Jeśli nie to już dziś możecie dzięki grze Ptasie Miasto na nk zaopiekować się ciągle przybywającymi, kolorowymi ptakami, a do głównym zadań każdego gracza będzie należało budowania domostw dla ptasich przyjaciół, którzy w zamian odwdzięczą się pomocą przy prowadzeniu farmy i pozyskiwaniu materiałów budowlanych na dalszą rozbudowę infrastruktury.

ptasiemiasto 001


Szczerze zaglądając dziś na Naszą Klasę spodziewałem się kolejnej gry, ale zawiodłem się bo dostajemy kolejny szitowski produkt bez polotu, gdzie próbując zmieniać nazwy przedmiotów i wprowadzając inną tematykę dostajemy takie same mechanizmy, które rządzą większością tego typu grami. No cóż, co spodziewać się po studiu, które wydaje grę na danym portalu, a później po kilku miesiącach usuwa jedną wprowadzając na to samo miejsce inną podobną. Czyżby współcześni magnaci gier casualowych mieli użytkowników za zwykłych idiotów? Widocznie tak jest, ale czy jesteśmy idiotami? Oczywiście, że nie, ale nie będę oceniał tutaj działań 101XP, przejdźmy więc do opisu aplikacji Ptasie Miasto.

Zacznijmy może od najważniejszych wskaźników, które będą trzęsły całym miastem dla ptaków na Naszej Klasie. Otóż na pierwszy plan wysuwają się Monety, które zarabiamy praktycznie na każdym kroku od sprzedaży upraw po harvestowanie ich z określonych budynków jak domki dla ptaków. Za monety kupimy praktycznie wszystko co jest nam potrzebne, oczywiście oprócz przedmiotów, budynków premium, bo tutaj już musimy używać Ptasich Dolarów, które dostać możemy za wszędobylskie eurogąbki, jednym słówem wyłożyć kasę z własnej kieszeni. A owe dolary chyba najbardziej przydają się przy pomijaniu zadań, albo przyśpieszaniu danej czynności.

ptasiemiasto 002


Oczywiście w naszym mieście ważny jest również nastrój, a to jak w większości takich aplikacji poprawimy go za pomocą licznych dekoracji, której znajdziecie w sklepie gry.

Wspomniałem wcześniej o czasie budowy, że można go skrócić, ale słuchajcie bo to nie jest jedyne ograniczenie w owej grze, choć ten czas możemy przeczekać, ale bardziej będzie irytował nas system energii, a z początku z nią nie będzie problemów, a poziom poleci nam jak z bicza trzasnął i dosłownie po 5 min osiągniemy już bodajże piąty level. Jednak poziom przyda nam się do odblokowywania kolejnych funkcji i przedmiotów, do niczego więcej.

Samo budowanie w grze na nk Ptasie Miasto będzie od nas wymagało oprócz energii określonych materiałów, ale o nie nie będzie trudno jednak każda budowa dzieli się na kilka etapów od stawiania fundamentów po otwarcie, więc w tym przypadku dostęp do materiałów powinien być naszym najmniejszym zmartwieniem. Jak pomyślę, że choćby pobierając kasę z domków tracimy 1 punkt energii, monet z nich jest jak kot napłakał, a dodatkowo trzeba po zebraniu w nich posprzątać i znowu znika nam energia, więc czy to są opłacalne działania? Oczywiście nie!


ptasiemiasto 003

Przechodząc do samego sadzenia i uprawy roli, w końcu to głównie gra farmerska, więc Ptasie Miasto nie różni się niczym w tym przypadku od Leśna Przygoda. Przygotowujemy pole pod uprawę, kupujemy nasiona, sadzimy i czekamy. Następnie zbieramy plony dostając przy tym losowe przedmioty, monety i doświadczenie. No czasami trafi nam się dodatkowa energia, ale bardzo rzadko. Na zebranie już dojrzałych roślin mamy określony czas, jeśli w nim się nie zmieścimy to plony usychają i będą bezużyteczne. Za pomocą nawozu możemy przyśpieszyć dojrzewanie, ale jak dostajemy go kilka sztuk na początku zabawy tak później płać i płacz, aby z niego skorzystać. Zwierząt hodowlanych jako takich tutaj nie ma, ale to chyba lepiej, bo w tym całym ambarasie wkurzających animacji dołożenie ruszających się krów byłoby przysłowiową kropką na i i wyłączyłbym omawiana aplikację bez dalszego jej opisywania.

Nie miejcie mi za złe takiej krytyki, ale niekiedy mam dość wciskania graczom kolejnych bubli i tutaj 101XP popisuje się owym kunsztem jak mało kto. Gra jest kolorowa, miła dla oka i graficznie nie mam żadnych zastrzeżeń, ale do tej całej, oklepanej mechaniki można by było włożyć nieco serca, twórczości i zrozumienia dla gracza łaknącego czegoś nowego, świeżego, z polotem. Zresztą ocenicie sami po zagraniu, jak wspomniałem gra Ptasie Miasto dostępna jest na portalu Nasza Klasa.


Gry podobne