Awataria jest ciekawą grą dostępną z poziomu popularnych przeglądarek internetowych, którą znajdziemy zarówno na portalu Nasza Klasa jak i na Facebooku, jednak na fejsie dostaniemy ja w języku angielskim, więc graczy chętnych do wspólnej zabawy zapraszam na portal NK, gdzie możemy bawić się wraz z przyjaciółmi w ojczystym języku.

Jak w wielu podobnych grach, aby zacząć zabawę w Awatarii musimy przejść przez proces tworzenia swojej postaci i tutaj zapraszają wydawcy zarówno chłopaków jak i dziewczyny, gdyż możemy spokojnie wybrać pasującą do nas płeć, aby w dalszym etapie rozpocząć decydowanie o kolejnych elementach odpowiadających za nasz wygląd.


Możliwości tutaj mamy naprawdę wiele poczynając od wyboru odcienia naszej skóry twarzy po wygląd i kolor oczu, brwi czy nawet ust. Dodatkowo możemy decydować o tym jak będą wyglądały nasze włosy, jaką fryzurę będzie nosiła tworzona przez nas postać, a Panowie mogą dorzucić sobie nawet bródkę czy malutki wąsik. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby w późniejszym etapie zabawy zmienić cały wygląd, to co ustalamy na początku gry jest jedynie wstępem do większych zmian, o których zdecydujemy zapewne w przyszłości. Ostatnim krokiem w procesie tworzenia awatara jest nadanie mu imienia, mamy pod tym względem pełną dowolność, więc nie bójcie się jeśli poniesie Was fantazja.

Wkraczamy w świat mody

Gotowe? To zaczynamy zabawę, gdzie już na starcie gra narzuca nam pierwsze zadania, głównie posłużą nam one jako samouczek i nauczymy się dzięki nim choćby dekorować własny pokój. Niestety z początku nie dysponujemy zbyt wieloma meblami, ale jeśli uda nam się zarobić nieco gotówki to gra oferuje nam szeroki asortyment mebli i dekoracji. Warto skupić się na zadaniach, gdyż to właśnie one będą głównym źródłem doświadczenia jak i dzięki nim zarobimy nasze pierwsze sztuki srebra, a nawet od czasu do czasu gra zaoferuje nam kilka dodatkowych przedmiotów w nagrodę. Zauważcie, że każde zadanie jest specjalnie oznaczone i te opatrzone wisienką to zadania poboczne, których nie musimy wykonywać aczkolwiek zalecam to jeśli chcemy przyśpieszyć nasz rozwój. Zadania z gwiazdką są jednak obowiązkiem i bez ich zrobienia nie dokonamy dalszego progresu.

awataria nk gry


W grze MMO na nk Awataria dostaniemy dość ciekawy edytor, którym będziemy dostosowywać wystrój naszego pokoju. Przenosimy dany element w wybrane miejsce i wciskamy zapisz.

Dekorujemy dom

Jednak za darmo mebli nie dostaniemy i przyjdzie nam się zarabiać w poczcie czoła na meble jak i na ubrania dla naszej postaci, bo właśnie gra Awataria umożliwia nam przebieranie w dowolnym stylu naszego awatara. Srebrne monet można zarobić w pracy, oraz wykonując zadania i grając w gry. Wszystkie dostępne rodzaje prac można znaleźć naciskając przycisk Lokacje i wybierając zakładkę Praca. Gdy już mamy srebrne monety możemy wyskoczyć na zakupy po wyposażenie. Po zakupie meble trafiają do inwentarza. Żeby wstawić zakupione rzeczy (meble, tapety, linoleum) należy zawsze przechodzić do edytora pokoju i wstawić tam wszystko czego potrzebujemy. W ten sam sposób można usunąć niepotrzebne rzeczy z pokoju oraz je obracać.

nk gry awataria


Poziom w grze Awataria można podwyższyć wykonując zadania i zdobywając doświadczenie. Listę zadań można obejrzeć naciskając przycisk Sklepy po lewej stronie ekrany. Bieżące doświadczenie i poziom widoczne są w górnej części ekranu.

Energia jest najważniejsza

Niestety nasze działania w grze Awataria ograniczone są dostępną energią, regeneruje się ona samoczynnie w tempie 1 jednostka na minutę, ale nie przekracza 100 jednostek. Zregenerować można ją szybciej lub otrzymać dodatkowy zapas w barze lub klubie. Energię można również kupić za złoto (waluta gry za prawdziwe pieniądze) naciskając przycisk Dodaj pod paskiem energii.

gra awataria nasza klasa

Zbierając różnego rodzaju przedmioty możemy tworzyć kolekcję, której w warsztacie będziemy tworzyć wspaniałe przedmioty jak kominek metalowy czy telewizor plazmowy. W tym samym miejscu zobaczymy jakie przyznano nam nagrody w grze, a także podejrzymy nasz cały inwentarz.

Jeśli poczujemy się samotni to możemy wybrać się na spacer po parku, do baru, pubu, kobietom polecam salon piękności, ale równie dobrze można wyjść na ulicę. Napotkane postacie możemy zaprosić do wielu ciekawych interakcji, a także możemy odwiedzić ich w mieszkaniach czy też po prostu obrzucić tortem. Jeśli ktoś nam podpadnie można go dodać na czarną listę, a jeśli ktoś przypadnie nam do gustu to dodamy go do przyjaciół.

nasza klasa gra awataria

Oczywiście w grze MMO Awataria nie zabraknie wielu elementów społecznościowych, tak jak sąsiedzi. Są to twoi przyjaciele na portalu nasza klasa, którzy również grają w Awataria. Możemy sprzątać w ich mieszkaniach i otrzymywać za to srebrne monety. Uważajcie jednak bo możecie coś zepsuć w mieszkaniach znajomych, ale nie dacie rady tego naprawić. Naprawiać możecie tylko u siebie, tak więc będą sobie musieli radzić sami. Znajomych możemy również prosić o pomoc poprzez wysłanie prezentu. W związku z jednym zapytaniem może pomóc tylko 1 przyjaciel. Przy czym każdy z nich może pomóc raz na dzień. Jeśli okienko pomocy się nie pojawia to znaczy, że ta osoba ci już pomogła.


Gry podobne