Czy gry w stylu pokemonów Was już nie nudzą? Widocznie nie skoro powstają coraz to nowe, gra na nk Miskrity: Świat Pełen Przygód jest tego najlepszym przykładem. Mimo, że już na starcie przeraziła mnie sama grafika to postanowiłem pograć kilka minut, aby jak najlepiej Wam ją opisać. Przy pierwszym wejściu do zabawy musimy zacząć od utworzenia swojej postaci. Oczywiście w standardzie mamy wybór płci, a co do wyglądu samej postaci to lekko ograniczono nam naszą twórczość, oddano nam tylko do wyboru rodzaj stroju, włosów i cery. Dla leniwych dodano guzik losujący losowy wygląd. Jak to dziwnie zabrzmiało – „losujący losowy”, ale mam nadzieje, że wszystko jest w miarę zrozumiałe.

Miskrity 001


Wchodząc już na dobre do krainy głównej w grze Miskrity spotkamy od razu Strażnika Lasu, który pokaże nam co należy robić dalej. Jednym słowem będzie naszym samouczkiem, ale bardzo szybkim. Dowiadujemy się od niego, że ta kolorowa kraina, która nas otacza wcale nie jest taka bezpieczna jakby się z pozoru wydawało. Lepiej nie poruszać się tutaj bez wsparcia i jak najszybciej musimy zdobyć swojego pierwszego Miskrita, urocze stworzonko, które kryje w sobie niewiarygodne moce, a z naszą pomocą rozwinie je tak mocno jak to tylko możliwe. Pierwszego Miskrita dostaniemy od Strażnika Lasu. Ale pojedynczy zwierzak nie gwarantuje nam bezpieczeństwa. Jednakże skoro mamy już jednego stwora to za jego pomocą musimy zdobyć kolejne. Najlepiej ich szukać wśród okolicznych drzew, krzewów, a nawet kwiatów i innych zarośli.

Aby rozpocząć wyszukiwanie w grze Miskrity wystarczy kliknąć myszką w dany element położy w krainie, może to być jak już wcześniej wspomniałem zarówno kwiatek jak i krzew czy inne drzewo. Następnie automatycznie zostajemy przeniesieni na pole walki, gdzie naprzeciw siebie staje nas Miskrit i ten, którego mamy zamiar pochwycić. Teraz bierzemy udział w walce. Aby mieć większą szansę na złapanie stworka musimy obniżyć jego poziom zdrowia, a aby to osiągnąć musimy go zaatakować. Mamy tylko jedną okazję by złapać Miskrita. Gdy już poziom jego zdrowia obniżył się wystarczy kliknąć button położony na górze ekranu opisany jako „Złap”. Po pochwyceniu zwierzaka możemy go trenować, zmienić jego imię, albo po prostu go porzucić jeśli nie spełnia naszych wymogów. Po każdej takiej potyczce zwiększa się nasza pozycja, a także zdobywamy regularną walutę gry jaką jest platyna. Dodatkowo nasze zwierzaki otrzymują określoną ilość punktów doświadczenia.

Miskrity 004


Oczywiście zmian dla naszego awatara możemy dokonać w każdym momencie wystarczy kliknąć na ikonę w górnym lewym rogu. Po kliknięciu tam otrzymamy możliwość zmian w swoim wyglądzie, można tam zarządzać cechami i kontrolować swoje postępy w grze. Za każdym razem, gdy jeden z naszych zwierzaków osiągnie pewien poziom doświadczenia to dostajemy możliwość jego treningu. Wtedy właśnie umiejętności naszego miskrita ulegają poprawie. Każdy z nich ma swoje mocne i słabe strony. Jak szybko możecie zauważyć oprócz tego możemy za niewielką ilość platyny losowo zwiększyć jedną ze statystyk: zdrowie, atak fizyczny, prędkość, obrona żywiołem, atak żywiołem i obrona ficzyczna. Aby uczynić swojego pupila jeszcze potężniejszym zaczarować możemy jego umiejętności. Czary dają unikalnej premie do każdego ataku.

Miskrity 002

W sumie to by było na tyle co musimy wiedzieć o grze na Naszej Klasie Miskrity: Świat Pełen Przygód. Teraz już wchodzimy do prawdziwej zabawy, a naszym celem jest złapanie jak największej ilości miskritów i szkolenie ich, aby stawały się coraz silniejsze i było dumą w naszej kolekcji. Oczywiście w omawianej grze liczy się w dużym stopniu nasza strategia, sprawdźcie dobrze umiejętności każdego nowo nabytego zwierzaka, gdyż bywają sytuacje, że mimo wysokiego poziomu zwierzaka przegrać może nawet z dużo słabszym przeciwnikiem, co wynika z różnicy umiejętności. Czasami jeden z nich może być zupełnie odporny na ataki ognia, ale my nie będziemy odporni na jego atak, wtedy po prostu przegrywamy. Jednak możemy w dowolnym momencie przełączać między naszymi pupilami tak, aby jak najlepiej dobrą odpowiedni styl walki do okoliczności.


Tak czy inaczej w grze Miskrity: Świat Pełen Przygód na nk wejdziemy do kolorowego, nieraz niedopracowanego świata, wydawca powinien nieco popracować nad grafiką, gdyż z taka jaką zastaniemy tutaj aż wstyd wychodzić na obecny rynek gier online. Muzyka też nijak się ma do całej rozgrywki, a i ciągłe łapanie i szkolenie zwierzaków po pewnym czasie staje się nudne i uciążliwe. 


Gry podobne