Dziś mam dla Was poradnik do gry Age of Z, dzięki któremu łatwiej będzie Wam zrozumieć niektóre aspekty / funkcje w grze. Poradnik zawiera kilka przydatnych tipsów i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania przez graczy.

Jak zmienić imię dowódcy?

Kliknij na Awatar dowódcy w lewym, górnym rogu okna gry. Po prawej stronie od swojego awatara, w otwartym oknie, znajdziesz ikonę Ustawień (zieloną). Należy na nią kliknąć i tam po starą nazwą możecie wprowadzić nową. Koszt takiej operacji to 200 sztuk złota.


Jak zwiększać swoją Moc?

Moc można zwiększyć poprzez budowę i ulepszenia budynków, rekrutowanie żołnierzy jak i opracowywanie nowych technologii.

Jak przenieść swoje miasto?

Kliknij na puste miejsce na mapie gry i wybierz opcję „Teleportuj miasto”. Operacja ta kosztować nas będzie 2000 sztuk złota. Jeśli mamy specjalny przedmiot do teleportacji to pojawi się dodatkowa opcja bez opłaty w złocie, ale ów przedmiot zostanie zużyty.

Jak zablokować innego gracza?

Uruchom czat lub wiadomość od danego gracza i kliknij na jego awatar. Na dole ekranu pojawią się różne opcję, a pośród nich także opcja „Blokuj”.

Jak mogę zbierać surowce na mapie?

Znajdź na mapię obóż z danym surowcem, kliknij na niego i wybierz z menu kontekstowego opcję „Zbierz”. Pamiętaj, że zebranie surowców wymaga czasu. Gdy jednostki zbiorą na tyle dużo surowców, ile mogą przenieść, to automatycznie powracają do miasta docelowego. Każdy rodzaj jednostek ma określoną pojemność ładunkową, która oznacza ile po ataku czy ze zbierania może nam przynieść surowców.

Jak mogę powiększać swoją armię?

Jednostki będące częścią naszej armii mogą być rekrutowane w trzech różnych budynkach: Obozie, Fabrykach i Warsztacie. Klikamy na jeden z tych budynków, a następnie z dostępnego menu wybieramy „Rekrutuj”. Ulepszając wymienione budynki odblokowujemy możliwość rekrutacji o wiele lepszych wojowników / jednostek jak i zwiększamy szybkość rekrutacji / produkcji. W Fabrykach tworzymy wszelkiego rodzaju maszyny bojowe i materiały wybuchowe. W warsztacie można zdobyć super jednostki jak i wiele cennych maszyn obronnych jak Generator Tarczy, Działo Laserowe czy Najwyższy Protektor.

Jak mogę pozbyć się / zwolnić niepotrzebne jednostki?

Jednostki mogą zostać zlikwidowane w tym samym budynku, w którym je rekrutowaliśmy. Wejdźcie do niego poprzez guzik „Rekrutuj” i kliknij na ikonę minusa (-) – dalej już chyba wiecie co robić.


Jak ulepszać / zwiększać siłę wszystkich jednostek?

Najpierw będziemy potrzebować budynku o nazwie Akademia – jest to centrum nauki i technologii całego miasta. Przeglądnijcie dostępne tam badania, a zwłaszcza kategorie badań z sekcji „Obrona miasta” i „Wojsko”. Znajdziesz tam kilka badań / technologii, które po zbadania ulepszą statystyki twoich jednostek. Sprawdź także dostępne „Umiejętności dowódcy”, które również dodadzą jednostkom nieco mocy. Możecie też skorzystać z efektów tymczasowych dostępnych na 8 poziomie VIP i wyżej.

Jak zdobyć punkty umiejętności?

Gdy rośnie poziom Twojego dowódcy to z każdym levelem otrzymujesz punkty umiejętności. Im wyższy jest poziom dowódcy tym więcej owych punktów uzyskujemy. Punkty doświadczenia dowódca zdobywa poprzez wykonywanie zadań czy w trakcie ataków Zombie. Gdy zbierzecie odpowiednią ilość doświadczenia to automatycznie dowódca wchodzi na wyższy poziom.

Jak zdobyć za darmo złoto?

Po zakończeniu niektórych, ważnych zadań, dostaniesz w nagrodę złoto. Dołączając do sojuszu po raz pierwszy również zgarniesz 200 sztuk złota. Możesz także zdobyć je biorąc udział w tymczasowych eventach (wydarzeniach), gdzie w nagrodę otrzymasz ów cenny kruszec. Również w nagrodę za niektóre osiągnięcia zdobędziesz złoto.

Wokół mojego miasta migocze czerwona linia, co to znaczy?

Jest to ostrzeżenie, ktoś chce zaatakować Twoje miasto bądź właśnie wysłał do Ciebie swoich szpiegów lub do Twojego sojusznika.

Jak dołączyć do sojuszu?

Kliknij w zakładkę Sojusz w dolnym menu gry i zobaczysz tym samym listę dostępnych sojuszu. System sugeruje Ci pasujące do Twojego poziomu sojusze, ale również możesz znaleźć konkretny sojusz korzystając z wyszukiwarki na górnej części ekranu.

Co daje bycie w sojuszu?

Możesz zbierać z elitarnych kopalni na terytorium sojuszu i cieszyć się z bonusu szybkości zbierania. Potwory pokonane w Age of Z na twoim terytorium mają szansę na upuszczenie dodatkowych nagród. Będziesz mógł także zbierać z normalnych kopalni korzystając z bonusu 10% szybkości zbierania. Możesz również zbierać codzienną nagrodę z terytorium, a im większe to terytorium tym większa nagroda.

Po dołączeniu do sojuszu otrzymasz dostęp do potężnych technologii sojuszu jak i będziesz mógł kupować przedmioty w sklepie sojuszu.

Jak stworzyć własny sojusz?

Kliknij w zakładkę Sojusz w dolnym menu gry i na dolnej części ekranu kliknij na zielony guzik „Utwórz sojusz”. Aby stworzyć własny sojusz musisz wydać 200 sztuk złota.

Jak opuścić sojusz?

Kliknij w zakładkę Sojusz w dolnym menu gry, wybierz zarządzanie sojuszem i tam będzie opcja jego opuszczenia.

Jak mogę atakować potwory?

Na mapie świata bez problemu znajdziecie zombie róznego typu i na różnych poziomach. Po pokonaniu każdego poziomu zombi po raz pierwszy otrzymacie cenną nagrodę. Za każdym razem jak pokonasz zombie otrzymasz za to cenne surowce jak i wartościowe przedmioty. Twój dowódca podczas takich walk zbiera doświadczenie.

Ważne jest, aby pamiętać, że dopiero po pokonaniu zombie o niższych poziomach można atakować te o wyższych levelach. Przykładowo, gdy chcecie walczyć z zombie poziomu 3-ego, to najpierw musicie pokonać co najmniej raz zombie na poziomie 1 i 2.

Podczas walki z zombie Twoi żołnierze mogą zostać ranni i automatycznie zostają przeniesieni do Szpitala (o ile jest w nim wystarczająco dużo miejsca, jeśli nie to nadmiar jednostek zginie).

Jestem ciągle atakowany, co mam robić?

Możesz użyć tarczy, która przez określony czas chroni miasto przed wszystkimi atakami. Możesz także skorzystać z teleportu i przenieść miasto w spokojniejsze miejsce. Dołącz także do silnego sojuszu, który będzie Ci wsparciem w trudnych chwilach i wyśle jednostki do obrony Twojego miasta.

Moje miasto płonie, co należy zrobić?

Jeśli zostałeś zaatakowany i pokonany, to Twoje miasto pokrywa się płonieniami. Podczas trwania pożaru obrona miasta jest znacząco zmniejszona. Możesz oczywiście odbudować swoje miasto. Jeśli Obrona miasta spadnie do zera to zostanie ono automatycznie teleportowane do nowego miejsca na mapie gry. Po tym przeniesieniu obrona miasta zostanie odnowiona do maksymalnego poziomu.

Gdzie można zdobyć oficerów?

Najpierw należy odbić i odbudować Centrum Dowodzenia. Dopiero później można korzystając z menu kontekstowego budynku wybrać „Rekrutacja oficera” i zdobyć w ten sposób pierwszego z nich. Na ekranie mamy dwie opcję: normalną i elitarną rekrutację. Do elitarnej potrzebujemy przedmiotu „Elitarna rekrutacja”.

Pamiętajcie, że w wyniku rekrutacji nie zawsze otrzymacie oficera, w zamian może wypaść wam jakiś przedmiot np. przyśpieszenie czy fragmenty.

Jak zdobyć Elitarna Rekrutacja?

Zdobywanie ten przedmiot zabijając potwory / zombie jak i z wydarzeń specjalnych czy też poprzez wykonywania zadań.

Jak zdobywać fragmenty oficerów?

Fragmenty oficerów można zbierać za pośrednictwem rekrutacji oficerskiej w Centrum Dowodzenia, z ruin miasta, pakietów i innych rozgrywek. Jeśli nie masz wystarczającej liczby fragmentów, możesz użyć fragmentów wszelkiego użytku, aby ponieść rangę.

Jak zdobyć dodatkowe gwiazdy dla oficera? Wyższą rangę.

Potrzebujesz do tego fragmentów oficerów.

Jak odblokować umiejętności / ulepszenia oficerów?

Umiejętności odblokowują się w miarę zdobywania nowych poziomów przez oficera.

Jak zwiększać mistrzostwo oficerów?

Możesz zwiększyć mistrzostwo w Age of Z podnosząc poziom oficerski lub poziom gwiazdowy. Im wyższe mistrzostwo tym bardziej efektywne są umiejętności oficera. Gdy oficer zdobędzie 5 gwiazdek to jego mistrzostwo nabierze znacznego przyśpieszenia.

Ilu maksymalnie mogę mieć oficerów?

Maksymalnie możesz posiadać ośmiu oficerów w swoim mieście.

Po co są uchodźcy?

Uchodźce pomagają nam zwiększyć szybkość zbierania surowców jak i przyśpiesza budowę / rozbudowę kolejny budynków.

Jak zdobyć uchodźców?

Uchodźcy mogą zostać uratowani w ruinach miasta na mapie świata, podczas wydarzeń i w trakcie innych czynności wykonywanych w grze.

Jak zwiększyć maksymalną liczbę uchodźców?

Domostwa zwiększają maksymalną liczbę uchodźców. Zwiększenie populacji uchodźców zwiększa poziom dobrobytu w mieście, co poprawia efektywność zbierania surowców i zwiększa tempo ulepszania budynków.

Gdzie zniknęli moi uchodźcy?

Prawdopodobnie zostałeś zaatakowane, a podczas ataków populacja uchodźców zmniejsza się.

Jak zwiększyć poziom dobrobytu?

Musisz zdobywać większą ilość uchodźców. Zdobywamy je w walkach w ruinach miasta na mapie świata, podczas eventów jak i w trakcie innych czynności wykonywanych w grze. Jeśli populacja uchodźców spadnie poniżej liczby wymaganej dla twojego obecnego poziomu dobrobytu to twój poziom dobrobytu również się zmniejszy.

Dlaczego nie mogę zdobyć uchodźców podczas ekploracji?

Limit uchodźców w twoim mieście zapewne jest wykorzystany do maksymalnego poziomu. Więc jeśli znajdziesz więcej uchodźców podczas eksploracji, nie będziesz w stanie ich uratować. Ulepszaj swoje domostwa, aby zwiększyć limity.

Co daje nam większy poziom dobrobytu?

Zwiększając populację uchodźców zwiększamy dobrobyt, a im większy jest dobrobyt w mieście tym zwiększają się buffy miasta.

Po co mi punkty mobilności?

Punkty mobilności niezbędne są do eksploracji ruin jak i do ataków na zombie na mapie świata.

Jak zwiększać umiejętności dowódcy?

Kliknij na awatar dowódcy, wybierz „Umiejętności dowódcy” i w kolejnym oknie odblokować możesz kolejne skill za pomocą punktów umiejętności, które zdobywać poprzez zwiększanie poziomu dowódcy. Są dwie kategorie umiejętności Wojna i Rozwój. Umiejętności z kategorii Wojna zwiększają wydajność jednostek w walce. Te w zakładce Rozwój pozwalają zwiększać efektywność pracy miasta, przyśpieszać rozbudowę budynków, zwiększać produkcję surowców przyśpieszać badania, zwiększać pojemność magazynów itd.

Jak zdobyć punkty honoru sojuszu?

Jest wiele korzyści z dołączenia do sojuszu. Na przykład możemy przekazać na rzecz sojuszu surowce i w zamian za to zdobywać punkty honoru. Punkty te będą nam potrzebne, gdy zechcemy zrobić zakupy w sklepie sojuszu.

Jak chronić swoje surowce przed grabieżą?

Zbuduj i ulepszaj Magazyn w swoim mieście, on chroni na każdym poziomie określoną ilość surowców przed grabieżą. Możesz także zwiększać ilość chronionych surowców za pomocą badań w Akademii jak choćby badając „Magazyn I”, „Magazyn II” itd. Umiejętności dowódcy jak „Pojemność magazynu I” także zwiększają ilość chronionych surowców.

Jak sprzedawać surowce?

Musisz najpierw rozbudować swój Magazyn na co najmniej poziom ósmy. Wtedy właśnie zostanie odblokowana możliwość sprzedaży surowców.

Czym jest arena zatracenia?

Poziom sojuszu w grze Age of Z musi wynosić 0 lub więcej, aby odblokować Arenę Zatracenia. Może ona zostać aktywowana przez przywódcę sojuszu lub jego zastępców. Każdego tygodnia możesz organizować do 1 rund Areny Zatracenia. Wydarzenie nie może się odbyć we wtorki, czwartki, soboty ani podczas Elitarnych Wojen.

  • Kiedy wygrasz, otrzymasz nagrody w postaci surowców i skarbów w zależności od indywidualnego wkładu. Kiedy przegrasz otrzymasz nagrodę pocieszenia.
  • Każda bitwa trwa 45 minut. Pomyślnie zaatakuj twierdzę NPC, aby wygrać. Każda Arena może składać się z kilku map. Musisz przejść wszystkie mapy, aby wygrać.
  • Pamiętaj, że aby dołączyć do wydarzenia musisz dołączyć do sojuszu na tydzień przed jego rozpoczęciem. Miasta uczestniczących sojuszników są chronione.
  • W Arenie Zatracenia nie ma strat, wszystkie jednostki ranne lub zabite w bitwie zostaną przywrócone po zakończeniu bitwy. Przedmioty wzmocnień użyte podczas bitwy nie będą dawać żadnego efektu, należy użyć ich przed bitwą.
  • Niektóre twierdze na mapie przyznają specjalne bonusy. Używaj ich mądrze, aby uzyskać ogromne korzyści.

Pomoc sojuszników

Kiedy ulepszasz budynki lub leczysz rannych żołnierzy, możesz poprosić sojuszników o pomoc w skróceniu wymaganego czasu. Liczba sojuszników, która może Ci pomóc, a także ilość czasu jaki zostanie zredukowany zależy od odpowiedniej technologii sojuszu.

Budynki sojuszu

Członkowie sojuszu mogą dotknąć na pusty teren, aby zbudować budynek sojuszu. Tylko przywódca sojuszu może zbudować Halę Sojuszu. Członkowie rangi 4 i wyżej mogą budować inne budynki. Wszyscy członkowie mogą budować flagi sojuszu.

Fort sojuszu może być użyty do ochrony oddziałów członków sojuszu. Do bitew toczących się w budynkach sojuszu, zarówno atakujący, jak i obrońca będą mieli podstawowy współczynnik zabitych / rannych w wysokości 50%. Jeśli bitwa toczy się na twoim terytorium, twój współczynnik rannych zostanie zwiększony o 10%.

Jeśli wytrzymałość budynku sojuszu osiągnie 0, budynek zostanie zniszczony, ale można go potem odbudować. Jeśli wszyscy członkowie sojuszu będą nieaktywni przez 7 kolejnych dni, wszystkie budynki sojuszu zostaną automatycznie usunięte.

Jak zwiększyć maksymalną ilość członków sojuszu?

Poziom Hali Sojuszu może zwiększyć maksymalną liczbę członków sojuszu i odblokować więcej budynków i funkcji sojuszu.

Co daje budowanie flagi sojuszu?

Powiększa teren sojuszu, zbudowanie flagi sojuszu może rozszerzyć obszar sojuszu nawet o 25 kwadratów.

Do czego służy Fort Sojuszu?

Fort pozwala każdemu członkowi utrzymać jedną armię w bezpiecznym miejscu przed atakami wroga. Jeśli Hala Sojuszu zostanie zniszczona to również zostanie zniszczony Fort. Fortu nie można szpiegować ani atakować. Może skutecznie chronić jednostki członków przed obrażeniami. Każdy członek może wysłać tylko jedną armię do Fortu.

Umiejętności sojuszu i darowizny

Po dołączeniu do sojuszu możesz przekazywać darowiznę na różne technologię sojuszu. Za każdym razem, gdy przekażesz darowiznę, otrzymasz honor sojuszu. Darowizny na sojusz mają czas odnowienia. Po osiągnięciu maksymalnych darowizn musisz poczekać, aż czas odnowienia zostanie zakończony, zanim będziesz mógł ponownie oddać darowiznę.

Gdy tylko jedna technologia sojuszu dostanie wystarczającą ilość darowizn, zostanie automatycznie uaktualniona i odblokuje darowizny na następny poziom.

Za każdy 1 punkt honoru sojuszu, sojusz również zdobędzie 1 punkt sojuszu. Tylko członkowie będący co najmniej 4h w sojuszu mogą przekazywać darowizny.


Gry podobne