Bubble Witch Saga 2 to gra match 3 z kulkami od studia King. W prezentowanej grze musimy dopasowywać trzy identyczne kulki do siebie, ale można i więcej, im więcej tym szybciej rosną nam punkty i aktywujemy coraz lepsze wspomagacze. Pewnie wielu z was już próbowało swoich sił w nowej odsłonie tejże wspaniałej produkcji z czarownicami w roli głównej. Jednak my dziś przygotowaliśmy dla was krótki poradnik, w którym dowiecie się jak grać i co oznaczają kolejne oznaczenia i do czego służą dane funkcje w grze.

Tipsy i strategie

Użyj do celowania każdej ze ścian – aby być skutecznym i eliminować jak najwięcej kulek jednym strzałem niekiedy trzeba posłać kulkę w trudno dostępne miejsca, ale odbijając ją od ściany możemy właśnie w wiele podobnych miejsc się dostać i zbić jeszcze więcej kulek niż w normalnym strzale.


Twórz dopasowania, aby pojawiały się pająki – kiedy dopasowujemy kolejne elementy do siebie to poniżej tafli z kulkami pojawiają się pająki różnego koloru. Dzięki nim zyskamy o wiele więcej punktów z kulek spadających do garnców, bo gdy odbijają się od pająków to wzrasta mnożnik zdobywanych punktów.

Gdy spudłujemy znika jeden pająk – kiedy zbijamy kulki raz za razem to pojawiają się pająki, ale gdy raz się pomylimy to zaczynają znikać jeden za drugim. Normalnie cieszymy się jak pająki w naszych domach uciekają, ale nie tym razem, nie w Bubble Witch Saga 2.

Zbijaj jak najwięcej kulek za jednym strzałem – sprawdź czy spora część kulek nie jest trzymana przed dwie identyczne kulki tego samego koloru, jeśli tak jest to szybko dopasuj je strzelając odpowiednią kulką i spraw, aby wszystko co było do nich doczepione spadło na dół planszy.


Płonące kulki nie odbijają się od ścian – nie trać więc tych cennych power-upów na bezzasadne próby i nie odbijaj ich od ścian, stracisz je. Są one niezwykle przydatne, aby przebić się przez inne kulki do samej góry planszy.

Tęczowe kulki to ostateczność – jeśli mamy je w swoim arsenale to zostawmy je na sytuacje, w których nie da się niczego do siebie dopasować, nie marnujcie ich bez celu.

Zakryte chmurkami kuleczki odsłaniamy poprzez połączenia ich z kulkami swojego koloru, ale aby je zbić z planszy należy je połączyć (dopasować) ponownie.


1402067809

Spacją zmieniamy kulki z obecnej na następną – używając spacji możemy na działku zmienić kulkę, jedna spacja przełącza ciągle między tymi samymi (dwiema) kulkami.

Pięć dopasowań pod rząd tworzy hot pot – jeśli uda wam się pod rząd dopasować pięć razy kulki to aktywuje się specjalny power-up. Tak długo jak hot pot jest aktywny to za kulki spadające do kotłów otrzymujemy podwójną ilość punktów. Jeśli choć raz spudłujemy to hot pot się wyłącza.

Upewnij się, że kulka załadowana jest właściwą – brzmi śmiesznie, ale nie tak do końca. Czasami przy przełączaniu spacją kulek zapominamy o tym i mając załadowaną zieloną jesteśmy pewni, że strzelamy tą drugą – na przykład czerwoną.

Blokady i przeszkody

Blokady kulek w Bubble Witch 2 Saga uniemożliwiają nam dotarcie do innych kulek na planszy gry. Można je jednak zniszczyć, niektóre łatwiej, a inne już jest o wiele ciężej pokonać.

W grze spotkamy wiele różnych rodzajów takich blokad, czy przeszkód. Każda blokada ma inne właściwości, ale z pewnością z każdą musimy nauczyć sobie radzić, aby móc dalej iść poprzez grę, pokonywać kolejne poziomy.

Poniżej znajduje się tabela z listą znanych mi aktualnie blokad, możecie sprawdzić na którym poziomie się pojawiają, w jaki sposób utrudniają nam grę i jak je usunąć.

Ikona Nazwa Pojawia się (lvl) Co robi? Jak zniszczyć?
Cloud Bubble Cloud Bubble 17 Ukrywa normalne bańki Po dotknięciu ujawniają się ukryte bańki.
Black Hole Black Hole 41 Blokuje drogę naszym strzałom Po pochłonięciu trzech kulek blokada znika.
Black Bubble Black Bubble 56 Blokuje drogę naszym strzałom Możemy zniszczyć tą blokadę tylko sprawiając, aby spadła na dół.
Frobble Frobble 91 Każdy 3 ruchy dodaje w dowolnym miejscu na planszy 3 kulki Możemy zniszczyć tą blokadę tylko sprawiając, aby spadła na dół, ale przy użyciu specjalnej kulki.
Bat Bubble Bat Bubble 111 Blokuje kulki przed spadnięciem Dopasowując kulkę do innych, odpowiedniego koloru, niszczymy blokadę.
Cursed Bubble Cursed Bubble 171 Blokuje dostęp do innych kulek. Strzał w zainfekowaną kulkę również ją infekuje. Dopasuj do siebie pięć zainfekowanych kulek.
Bubble Wheel Bubble Wheel 191 Trzyma do sześciu kulek. Kulki te obracają się wokół środkowego elementy za każdym razem jak wystrzelimy w ich kirunku. Możemy zniszczyć tą blokadę tylko sprawiając, aby spadła na dół, ale przy użyciu specjalnej kulki.
Chameleon Bubble Chameleon Bubble 231 Zmienia kolor za każdym nowym strzałem. Niszczymy ją dopasowując do identycznego koloru, poprzez jej zrzucenie albo przy użyciu specjalnej kulki.
Ice Bubble 311 Zamraża kulki, lód przemieszcza się na sąsiednie kulki jeśli nie zostanie rozbity we wcześniejszym ruchu. Dopasuj kulki tuż przy blokadach lodowych, albo zrzuć je na doł planszy. Można też użyć specjalnych kulek.

Boostery w Bubble Witch 2 Saga

Boostery to pewnego rodzaju kulki w Bubble Witch 2 Saga, które pomagają graczom szybciej przechodzić skomplikowane poziomy, pozbywać się przeszkód pojawiających się na kolejnych planszach. W grze znajdziemy różnego rodzaju boostery i do tej pory udało mi się ich naliczyć sześć. Te specjalne kulki dostępne są od początku gry za darmo, ale dostajemy je jedynie na próbę i kolejne zakupy kosztują nas już kilka sztuk złotych sztabek, od sześciu do dziesięciu.

Ikona Nazwa Działanie
Rainbow Bubble Rainbow Bubble Tworzy dopasowanie pomiędzy dowolnymi kulkami, kolor nie ma znaczenia.
Fire Bubble Fire Bubble Niszczy wszystko co znajduje się na jej drodze.
Morphing Wand Dodaje specjalną kulkę na planszy.
Lava Bubble Wybuchają po kontakcie z innymi kulkami.
  • Rainbow Bubble : Użyj tego boostera, aby stworzyć dopasowanie z dowolnymi kulkami na planszy.
  • Fire Bubble : Niszczy wszystko co staje na jego drodze.
  • Morphing Wand: Przemienia wszystkie elementy w elementy o jednym kolorze.
  • Lava Bubble : Booster był do pewnego czasu za darmo dostępny w grze i ma podobne działanie do Fire Bubble.
  • Mystery Bubble: Kulka daje nam szansę wygrać specjalną nagrodę zwaną “bubblicious”.
  • Undo Bubble: Pozwala nam cofnąć ostatni ruch.
  • +10 Bubbles: Zaczynamy z dodatkowymi, dziesięcioma strzałami.
  • Fairy Potion: Dodaje specjalną kulkę na planszy pomagając nam łatwiej przejsć poziom.

Power-up’y

Specjalne kulki to przedmioty w Bubble Witch 2 Saga, które umieszczone są na planszy gry i zazwyczaj ułatwiają graczom całą zabawę pozwalają o wiele łatwiej przechodzić kolejne poziomy. Często nazywane są power-up’ami, są unikalne i zupełnie różnią się od innych, specjalnych kulek.

Każdy power-up ma zupełnie inne zastosowanie jak i inne właściwości. Możemy je odblokować na konkretnych poziomach, a wszelkich informacji dowiecie się z tabeli poniżej.

Ikona Nazwa Pojawia się na lvl Jakie ma działanie
Line Blast Bubble Line Blast Bubble Poziom 26 Niszczy cały wiersz elementów, wiersz na którym sam zostanie umieszczony.
Zen Bubble Zen Bubble Poziom 71 Użyty niszczy wszystkie otaczające go kulki.
Bubble Mill Bubble Mill Poziom 131 Użyty dodaje nam trzy dodatkowe strzałki na działku.
Dragon Egg Dragon Egg Poziom 171 Niszczy 3 kulki na planszy gry i może zostać użyty wiele razy.

Gry podobne