Takie gry jak Candy Crush Saga czy Bubble Witch Saga sprawiły, że studio King to jedna z najbardziej rozpoznawalnych firm tworzących gry logiczne na świecie. Ale teraz startują z zupełnie czymś nowym, czymś co definitywnie odbiega od match 3 czy innych łamigłówek. Tym razem jest to symulacja budowy własnego, tropikalnego raju na Ziemi.

Chodzi oczywiście o grę Paradise Bay, od razu zauważcie, że w jej tytule nie ma tym razem „Saga”, ale to nie sprawia, że grając zostajemy zwolnieni z myślenia, gdyż budowa wyspy to nie tylko klikanie, ale planowanie i zarządzanie dostępnymi funduszami.


Paradise Bay

Miałem okazję zagrać w Paradise Bay już 24 marca, gdy tylko ujrzała światło dzienne w kanadyjskim App Storze. Oczywiście całość jest kolorowa, grafika dopracowana, czyli mamy prawie wszystko czego można by było się spodziewać po King. Jeśli chodzi o mechanikę samej rozgrywki to wspomniane studio pierwszy raz podjęło się takiego wyzwania, pierwszy raz stworzyli nam grę, która nie ma nic wspólnego z gatunkiem „dopasuj 3 elementy”.

Paradise Bay można porównać do tego co widzieliśmy w CastleVille Legends od Zyngi. Zbieramy tu surowce do budowy, a budujemy by mieć więcej surowców jak i przydatnych przedmiotów, którymi będziemy handlować przy pomocy handlarzy z sąsiednimi wyspami.


Zaznaczenie_013

Aby jak najlepiej wam zwizualizować jak przebiega tutaj cała rozgrywka posłużę się przykładem tworzenia grilowanej ryby, jednego z pierwszych przedmiotów w grze. Na starcie musicie zdobyć bawełnę, z której wyprodukujecie sieć rybacką. Następnie sieć dajemy przyjacielskiemu żółwiowi, który zajmie się połowem. Po zebraniu ryb od wspomnianego żółwia będziemy potrzebowali grila, a gdy i jego będziemy mieli na stanie to rozpoczniemy grilowanie, aby zaspokoić rosnące potrzeby mieszkańców.

To co napisałem brzmi nieco skomplikowanie? Za dużo z tym wszystkim roboty? Wcale nie, nie bójcie się póki sami nie spróbujecie. Wbrew pozorom gra jest niezwykle prosta i na początku może wydać się zbyt skomplikowana, ale uwierzcie mi, że taka nie jest.


Jeśli kiedykolwiek graliście w podobne gry, zwłaszcza w CastleVille Legends to Paradise Bay jest tym co szukacie obecnie, pozwoli wam na niewielką, ale znaczącą zmianę.

Póki co nie wiadomo na kiedy studio King zaplanowało oficjalną premierę gry Paradise Bay, ale czekamy na nią z niecierpliwością, choć bardziej świadomi gracze wiedzą jak pobrać apki nawet z kanadyjskich wersji App Store.


Gry podobne