Gra Operation X jest stosunkowo nową grą, więc nie może zabraknąć na Naszym serwisie poradnika dla początkujących. Tym samym postaram się Wam przekazać podstawowe informacje na temat pierwszych kroków w grze. Miejmy nadzieje, że choć małej części on pomoże zacząć dobrą zabawę.

Podobnie jak w innych grach tak i w Operation X profil okno profilu prezentuje wszelkie informacje na temat Naszej postaci, czy postaci innego gracza, którego chcemy, że tak to ujmę, podejrzeć. W swoim profilu, po wejściu poprzez button Twój Agent, możemy sprawdzić wszelkie statystyki swojej postaci, czy też to jakim aktualnie dysponuje uzbrojeniem. Z tego także poziomu możemy dodawać innych graczy do znajomych jak i pisać prywatne wiadomości – dla tych bardziej agresywnych graczy nadmienię, że z poziomu profilu można zaatakować innego gracza.


widok profilu postaci

Przeglądając swoją postać możemy w prosty sposób zauważyć, iż jej cechy opisane są kilkoma wskaźnikami, czyli:

Forma – wpływa na punkty życia (HP)
Inicjatywa – decyduje o szybkości ataku.
Inteligencja – liczy się przy ataku krytycznym.
Instynkt – unikanie ciosów.
Doświadczenie – tego chyba nie muszę tłumaczyć.


Mamy tutaj również kilka innych przycisków:

Pomoc – klikając na to dostaniemy nieco informacji na dany temat.
Osiągnięcia – zdobywamy je przez rozwiązywanie zadań, a każde osiągnięcie to dla Nas realne pieniądze (wirtualne) jak i doświadczenie czy kredyty – niekiedy również punkty statystyk.
Wiadomości pozwalają na wysyłanie listów do graczy jak i do pomocy gry.
Pieniądze – kupujemy za nie praktycznie wszystko. Można je wpłacać na konto swojej drużyny jak i nieco podrasujemy za ich pomocą samą postać.
Kredyty – to waluta premium, za którą kupimy w sklepie gry wartościowe przedmioty, albo za które skrócimy czas misji, odnowimy energię czy same punkty ataku. Można za nie przyśpieszać praktycznie wszystko. Kredyty w OperationX mogą zostać zdobyte za darmo, ale niekiedy potrzebne są ich większe ilości i trzeba na nie wydać prawdziwe pieniądze.

Jak budować statystyki?

To jak rozkładać punkty i w jakie statystyki jest sprawą indywidualną, ale nie możemy zapominać, że oprócz sześciu podstawowych cech możemy przy odpowiednim dobraniu przedmiotów, rozwijać dodatkowe sześć. W jakim kierunku najlepiej iść? Otóż w takim, który pasuje do Naszego tylu gry, przy agresywnej rozgrywce to normalne, że więcej punktów włożymy w atak czy krytyka, ale ja osobiście preferuje zbalansowany styl zabawy. Polega on na tym, że nie preferuje, nie przeceniam żadnej z cech, nie stawiam żadnej ponad wszystkie, a punkty rozdzielam po równo w każdą z nich. Sprawdza się to w moim wypadku całkiem dobrze, zarówno przy atakach jak i w obronie – choć jak to zwykle bywa, cokolwiek nie zrobimy to znajdzie się zawsze ktoś lepszy, kto nas pokona, albo ktoś z większym szczęściem.


Ekran naszej drużyny

Przy każdym poziomie (nowym) dostajemy po pięć punktów, które możemy rozłożyć w wymienione wyżej statystyki. Jednak to co otrzymamy za darmo do rozdania to nie wszystko, bo zawsze możemy dokupić kolejne punkty za pieniądze, ale cena kolejnych punkcików rośnie za każdym razem plus minus o 3%.

Wskazówka: Nie kupuj na początku dodatkowych punktów, poczekaj, aż zarobisz więcej pieniędzy i znajdziesz odpowiednią drużynę z doświadczonymi graczami, którzy ewentualnie doradzą Ci co dalej robić.

Uwaga: Dodatkowe punkty można kupić jedynie za pieniądze zarobione podczas gry. Nie ma opcji ich zakupu za kredyty.

Wszystko co musisz wiedzieć o pracy

Podobnie jak w grach takich jak Gladiatus i w Operation X mamy opcję pracy. Praca to nic innego jak wypełnienie wolnego czasu, czyli momentu, w którym wiemy na pewno, że nie będzie nas przed komputerem i nie będziemy logowali się do gry. Podczas pracy zarabiamy dodatkowe pieniądze i tradycyjnie im wyższy poziom postaci tym więcej zarabia ona za godzinę pracy. Póki co jest ograniczenie w grze jeśli chodzi o maksymalny okres zatrudnienia, który wynosi na chwile obecną 24 godziny.

Uwaga: Przerywając pracę przed jej zakończeniem tracimy całe wynagrodzenie. Czyli jeśli wysłaliśmy postać do pracy na 8h, a przerwiemy ją 15 min przed zakończeniem to nie dostaniemy NIC!

Dla Kredyciarzy: Nie da się za kredyty przyśpieszyć pracy, ani jej wcześniej zakończyć zachowując przy tym wypłatę.

Wskazówka: Możemy zwiększyć przyszłą wypłatę podnosząc poziom postaci, albo za pomocą wspomagaczy, o których więcej dowiecie się w dalszej części poradnika.

Wspomagacze pomogą rozwinąć się szybciej

Dzięki wspomagaczom w Operation X możemy wyraźnie podrasować swoje statystyki, albo skrócić czas przebywania na kolejnych misjach. Jak wspomniałem w poprzednim paragrafie dzięki niektórych z nich zwiększymy także zarobek z wykonanej pracy.

Wspomagacze dostępne w grze znajdziemy w zakładce Inwentarz i Sklep. Dzielą się one na trzy grupy: misji, umiejętności i pracy. Dodatkowo każda z grup ma trzy rodzaje danego wspomagacza, który różni się skutecznością jak i ceną: 10% (działanie 48h), 25% (działa 4 doby) i 50% (można go kupić tylko za kredyty – działa jeden tydzień). Co więcej, różnią się one między sobą czasem działania, ale to już sami wyżej zdążyliście zauważyć.

Od siebie mogę napisać jedynie tyle, że najlepiej kalkulują się wspomagacze 25%, o ile nie macie 30 kredytów na 3×50%.

Wspomagacze o mocy 10% i 25% posiadają różne ceny, a różnica wynika z poziomu, na którym aktualnie znajduje się postać. Im wyższy poziom Naszej postaci, tym cena wspomagaczy (ale nie tego 50%-wego) rośnie.


Gry podobne