Gra przeglądarkowa Gladiatus rozgrywana jest w realiach klasycznego Rzymu. Wcielamy się w wojownika rzymskiego, tzw. gladiatora, który dołączy do walki na arenach starożytnego Rzymu. Jednak nie sama walką człowiek żyje więc będziemy pałać licznych zajęć, a także wykonywać liczne misje jakie zostaną nam przydzielone podczas wizyt w tawernie.

Zmierzymy się również z licznymi potworami podczas ekspedycji, a także dzięki temu wytrenujemy swoje statystyki co doprowadzi nas do głównego celu tejże zabawy, czyli walk z najlepszymi graczami na swoim serwerze.


Opis gry Gladiatus

Gra Gladiatus istnieje już na rynku gier online od 2007 roku, wydaje ją obecnie niemieckie studio Gameforge, ten sam wydawca, który odpowiada za takie hity jak Ogame, Ikariam czy też Bitfight. Nie warto także mylić gry via www Gladiatus z Gladius 2, gdyż ta omawiana tutaj jest grą tekstową połączoną z licznymi obrazkami i to by było na tyle. Mamy tam jakieś elementy gier RPG bo w sumie musimy rozwijać naszą postać, ale nie ma tutaj jakiejś personalizacji jeśli chodzi o wygląd.

Co nieco zmieni się nasz wizerunek, ale tylko dzięki zmianom sprzętu jaki nosimy. Produkcja jest typową grą casualową, która nie jest zalecana dla hardcorowych graczy, chcących przy niej spędzać 24h/dobę.

gladiatus 1


W grze na przeglądarkę Gladiatus po wejściu na stronę naszej postaci widzimy jaki ma obecnie ekwipunek, co posiada w plecaku i oczywiście jakie ma statystyki. Niżej znajdziecie także specjalny link referencyjny, a jeśli ktoś zarejestruje się z niego do gry dostaniemy mały podarunek, choć w sumie już za samo kliknięcie jest szansa, że coś nam wpadnie.

Ponieważ nie istnieje żaden rzeczywisty klient gry Gladiatus, gracze muszą używać menu po lewej stronie, aby poruszać się w grze. Istnieją dwa główne obszary: wewnątrz miasta i na zewnątrz. Interakcje z NPC, wypady do sklepów, szkolenia, odbieranie zadań i walki na arenie odbywają się w środku miasta podczas gdy wyprawy bojowe przeciwko przeciwnikom AI są wykonywane na zewnątrz. Jest to możliwe po prostu udajcie się na zewnątrz i zacznijcie levelować, ale polecam wciśnięcie się najpierw do tawerny i wykonać tam kilka zadań. Gracze mogą również podjąć się “pracy” i zaakceptować tzw. prace dorywcze, takie jak rolnictwo, rybołówstwo, lub pieczenie, ale powinniśmy to robić po polowaniu.

gladiatus 2


Gladiatus ma już wiele tysięcy fanów na całym świecie, a mimo coraz większej konkurencji ich liczba stale rośnie, w sumie gra nie jest zbyt wymagająca, więc znalazła wielu fanów wśród osób, które mają czas na zabawę od czasu do czasu. Nie musimy przecież przesiadywać tutaj całymi dniami nad rozbudową swojego miasta, obmyślać jakiś niepotrzebny taktyk, a tylko kierujemy tutaj naszym pojedynczym gladiatorem, wysyłamy go do walki kiedy chcemy, zdobywając przy tym doświadczenie i złoto, a później jedynym naszym zmartwieniem jest to czy starczy nam złota na nasz upragniony sprzęt. Na pewno wielu z Was zauważy podobieństwa widoku ekwipunku do tego znanego nam dobrze z Diablo. Możemy przeciągać i upuszczać rzeczy na odpowiednich slotach.

gladiatus 3

Największą zmorą tutaj jest jednak waluta premium, tzw. rubiny za które naprawdę można sobie ułatwić życie. Możecie kupić o niebo lepszy sprzęt, który wymaga rubinów, albo zwiększyć czas na ekspedycję czy powiększyć kasę za godzinę pracy, ale jest problem, aby zdobyć rubiny musimy wydać realne pieniądze.

Gladiatus to casualowa gra przeglądarkowa, która przeniesie nas w realia starożytnego Rzymu, gdzie walka nie będzie wywierała na całej zabawie aż tak wielkiej presji.


Gry podobne