No powiem Wam, że tym razem nasza klasa wypuściła naprawdę ciekawą produkcję, choć głównie dla mężczyzn, ale w darmowej grze przeglądarkowej Mutant na NK widziałem także kilka kobiet, więc chyba i one zainteresowane są grami typu defense. W grze online na NK Mutant wcielamy się w rolę żołnierza, który ma jeden główny cel, przeżyć. Przeżyć w świecie opanowanym przez mutanty, którym musimy pokazać, że nie jest to ich miejsce i wszystkie je wybić. Na samym starcie udostępniono nam jeden tryb gry Zadania. W nim wykonujemy określone zadania w terenie, a będą one polegały na tym, iż mamy przeżyć określony czas walcząc z mutantami. Po wykonanych 4 pierwszych misjach odblokowane zostaną pozostałe tryby gry takie jak: Przetrwanie, Polowanie i Pojedynek. Przetrwanie to typowy survival i nie mamy tu ograniczenia czasowego, ale im dłużej przeżyjemy tym lepsze otrzymamy nagrody, więcej doświadczenia, a także jeśli uda nam się wykonać specjalne zadanie to otrzymamy dodatkowy bonus. W Polowaniu chodzi głównie o współpracę grupową kilku graczy z nk, wybranych losowo. A inaczej już będzie w trybie Pojedynek, gdzie wrzuceniu gracze na arenę muszą walczyć między sobą i ten, który pozostanie żywy na arenie wygrywa.Przed jakąkolwiek walką musimy wybrać postać, którą chcemy przystąpić do walki. W oknie wyboru postaci mamy już te dostępne i te, które możemy zakupić. Każda z nich ma unikalne właściwości i umiejętności, ale jeśli ktoś używa lepszej broni to traci na prędkości i tak dalej. Jednym słowem z każdym plusem posiadanym przez postać pojawia się minus, ale to można skorygować dzięki zdobywanym punktom ulepszeń, które otrzymać można za wykonane misje czy też przeżycie w konkretnym trybie gry, oczywiście to ile ich otrzymamy zależy od tego jak dobrzy jesteśmy. Za walki i wykonane misje otrzymujemy także punkty wyposażenia, które możemy wydać w drugiej zakładce Wyposażenie, tam gdzie mamy wybór postaci, zakupić możemy lepszą broń za owe punkty czy też konkretne bonusy, które przydadzą się podczas walki. Wybór jest naprawdę obszerny, a każda broń i bonus jest dokładnie opisane. W kolejnej zakładce ulepszenia możemy wydać nasze punkty ulepszeń montując postaci implanty czy też dokupić jakiś bonus do broni, jak na przykład 30% szybsze strzały, czy o ileś procent większe szkody, takie rzeczy naprawdę przydają się przed walką a hordą mutantów. W ostatniej zakładce Obóz możemy zmienić obecną profesję za punkty wyposażenia. Każda profesja daje nam delikatny bonus, ale w walce może być decydujący. Dodatkowo z lewej strony możemy zaprosić do naszego obozu znajomych grających w grę via www Mutant.


Przejdźmy do samej walki, nie zależnie od trybu gry zostajemy wrzuceni na daną mapę, na początku niewiele mutantów naciera na nas, ale idą z każdego kierunku. Poruszamy się za pomocą klawiszy WSAD na klawiaturze, a strzelamy i obracamy postacią myszką. Dodatkowo do dyspozycji mamy kilka rodzai broni od zwykłego pistoletu, gdzie mamy nieograniczoną ilość amunicji, poprzez shootgun i karabin maszynowy do bardziej złożonych broni jak wyrzutnie rakiet czy plazmy, które rażą więcej niż jednego przeciwnika i nie raz będą ratować nam tyłek z opresji. Nie przełączajcie broni myszką bo za dużo czasu na tym schodzi, używać lepiej klawiszów E i R, które kolejno do przodu i wstecz przełączają dostępną broń. Oczywiście ta broń jest dostępna, do której posiadamy aktualnie naboje/amunicje. Zdobywamy je z licznych power up’ów jakie będą wylatywać z zabitych mutantów. Oprócz amunicji będą nam wypadać różne inne bonusy i o ile je podniesiemy to możemy w ten sposób zamrozić mutant, spowolnić, zatruć albo i aktywować broń atomową czyszczącą mapę z potworów. Jednak mimo ich liczebności, jeśli chodzi o bonusy, to i tak nie będzie łatwo i kolorowo. Po pewnym czasie nadchodzi ich coraz więcej, z każdej strony i przyprowadzają silniejszych kolegów coś w stylu różnokolorowych mutantów, których jest ciężej zabić, albo poruszają się szybciej niż inne. Są także bossowie, napakowani życiem i nieźle dający nam popalić, w sumie łatwo ich pokonać, ale jak dołączyć setkę potworów, którzy nas także atakują to trzeba sprytu i przebiegłości aby przeżyć taki najazd. Muzyka troszkę w grze jest wkurzająca, ale ja ją wyciszam i puszczam własną.

Ważnym jest też system odznaczeń, które zdobywamy praktycznie po każdej walce o ile spełnimy wymagania. Za każdym zdobytym odznaczeniem dostajemy niewielki bonus, lecz w miarę postępu staje on się coraz większy i większy, a wymagania są w stylu zabij 1000 zombie czy dzięki bonusom wykończ 2000 mutantów. Oczywiście w każdej chwili na głównej strony wybory trybów gry możemy podejrzeć nasze osiągnięcia, a także zajrzeć do rankingu.


Darmowa gra na naszej klasie Mutant jest wspaniałą alternatywą i chociaż tym razem nie prowadzimy farmy czy nie zostajemy gangsterem. Grafika znośna, muzyka do du.. , ale reszta sprawia nam tylko przyjemność, a i pogratulować twórcom, że postarali się o krew podczas zabijania.

Gra Mutant już nie istnieje na NK, ale zapraszamy do innych gier o mutantach:Gry podobne