Miss Fashion to kolejna gra o modzie i urodzie, więc fani takich produkcji jak Arena Mody czy Awatarii znajdą się na nowo we wspaniałym świecie modelek, modnych ciuchów i kosmetyków, a do głównych zadań gracza jak zwykle należeć będzie opieka nad swoją postacią, w sumie to co tutaj będziemy rodzić nie różni się od tego co już znamy z wcześniej wymienionych gier dla dziewczyn. Nasza Miss codziennie musi zdobywać punkty popularności, które powoli poprowadzą ją na największe światowe wybiegi, ale po drodze do sławy trzeba przebrnąć przez masę ciekawych misji, w których zdobędziemy doświadczenie, a co z kolei doda nam sił, aby wskoczyć na kolejne poziomy rozgrywki.

Aby poznać bliżej grę Miss Fashion musimy zrozumieć czym są podstawowe elementy rządzące całą rozgrywką. Na pewno rzucą Wam w oczy się monety, jest to regularna waluta gry, którą zdobędziemy w trakcie zwykłej zabawy. Jednak szybciej i w większych ilościach zdobędziemy je idąc do pracy. Ale podobnie jak w prawdziwym życiu jeśli modelka znajdzie sobie bogatego faceta to nie musi martwić się o płynność finansową. Jednak równie dobrze monety zdobędziemy grając w wbudowane gry, walcząc z innymi modelkami czy po prostu handlując na okolicznym targu. Kolejnym ważnym wskaźnikiem jest IQ, czyli jednym słowem coś co wyznacza wartość naszej inteligencji, więc warto o nią zadbać codziennie chodząc do biblioteki. Później niech Wasz wzrok przejdzie na Nastrój, bo to ten wskaźnik wyraźnie wpłynie na naszą popularność. Aby podnieść wartość nastroju możemy robić to co kobiety lubią najbardziej, czyli wypad do kosmetyczki czy do pobliskiej dyskoteki, nie wspomnę już o operacjach plastycznych. Dodatkowo posiadając chłopaka w Miss Fashion, czy też dobrze urządzone mieszkanie można wyraźnie wpłynąć na nastrój naszej kobiety. Pamiętajcie także, aby co jakiś czas dokarmiać swoją modelkę i nie lekceważcie tego bo ona może autentycznie umrzeć. Ale oprócz śmierci złe jest także jak spada poziom dobrego samopoczucia u naszej podopiecznej, jeśli osiągnie ono krytyczny poziom to przyjdzie nam ją leczyć, albo co gorsza wysłać do psychiatry. Dlatego dokarmiajcie ją na przykład czekoladą, albo różnego rodzaju owocami, wyślijcie co jakiś czas na disco, albo pobawcie się ze swoim zwierzakiem.


missfashion 001

W Miss Fashion również nasza Pani nie może popaść w bulimię, gdyż później może bardzo zachorować, starajcie się, aby zawsze ważyła 58 kilogramów, to optymalna waga w grze. Jeśli zbytnio przytyje to jej samopoczucie spadnie, zresztą domyślacie się co się stanie. Przy niewielkiej nadwadze warto wysyłać ją na rower, albo do siłowi – tak zbijecie zbędne kalorie. Łatwo rozpoznać stan naszej modelki, gdy jest za gruba ma bardzo okrągłe policzki, więc szybko na jakieś ćwiczenia z nią, a gdy jest zbyt chuda to ma wklęsłe policzki i trzeba ją jak najszybciej dokarmić. Może popaść w depresję, co zdarza się bardzo często, ale da się to naprawić za pomocą wcześniej wspomnianej czekolady i innych przyjemności. Jednak należy uważać podczas karmienia, niektóre produkty bardzo zmieniają wagę modelek, a inne zupełnie na nią nie wpływają, musicie uważać na to co jecie.

Wszystko co posiadamy w Miss Fashion trzymamy w naszych szafkach, na początku nie mamy zbyt wiele miejsca tam, ale w miarę rozwoju powierzchnia szafy powiększy się w znaczny sposób. Jeśli mamy czegoś za dużo i nie mamy już miejsca możemy udać się na targ, gdzie sprzedamy wszystko po korzystnych cenach – o ile znajdzie się kupiec.


Nie wiecie, gdzie szukać siłowni i innych miejscówek to zajrzyjcie do zakładki Miasto. Znajdziemy w nim miejsca, w których zadbamy o nasze piękno jak Salon Fryzjerski, Kosmetyczny, Salon Tatuażu itp. Nie muszę chyba tłumaczyć do czego one służą?

missfashion 002

Jednak pewnie wiele z dziewczyn zastanawia się jak poderwać chłopaka w Miss Fashion? Otóż jest to niezwykle proste, wystarczy wybrać się na dyskotekę, ale poradzę Wam poszukać bogatego faceta, tak poprawicie sobie nastrój. Oczywiście jak Wam coś nie spasuje można się później rozwieść, więc tak, będą śluby. Po zamążpójściu zdobywamy o wiele więcej punktów nastroju i uwierzcie mi, że na jednym mężu się nie skończy.


Jednak jeśli nie chcecie wyjść za mąż dla kasy to poszukajcie sobie dobrej pracy, ale aby była opłacalna musicie przejść wiele skomplikowanych szkoleń. Również w miarę rozwoju rozgrywki pojawią się dla nas nowe oferty pracy.

Nie wspomniałem o tym wcześniej, ale w Miss Fashion znajdziemy również sklep zoologiczny wchodząc do naszego miasta. Tam kupić można albo kota, albo przesłodkiego szczeniaczka. Ale to nie tylko ozdoba, o naszego czworonoga musimy zadbać od samego początku – czyli czekają nas identyczne obowiązki jak w prawdziwym życiu. Jeśli potrzebujemy czegoś dla naszego zwierzaka to zawsze można powrócić do sklepu zoologicznego i dokupić co trzeba – no ale pamiętajcie o pracy bo nawet na jedzenie nie będzie Was stać. Ale w sumie zastanawiacie się po co w ogóle Wam ten zwierzak? Sprawa jest bardzo prosta, polepsza nam samopoczucie, o którym wcześniej była mowa. Pamiętajcie, że jeśli niewłaściwie będziecie zajmować się zwierzakiem to Wam go zabiorą, a my stracimy sporą część naszego nastroju.

missfashion 003

Jak wiadomo nasza Miss dorasta i nadchodzi dzień, w którym musi wyprowadzić się z rodzinnego domu, aby poszukać własnych czterech kątów. Udajemy się wtedy do pobliskiego biura nieruchomości, a jeśli nas nie stać na zakup to zawsze można coś ładnego wynająć, wtedy codziennie znika nam kasa za czynsz. Tak czy inaczej lokum można zmieniać kiedy tylko chcemy.

Oj, w grze o modzie Miss Fashion jest jeszcze wiele rzeczy do opisania, ale to bardziej nadaje się na poradnik niż na recenzję. Grafika mimo tego, że jest „płaska” to w sumie jest znośna. Muzyka mnie denerwuje, ale ogólnie nie jest źle. W sumie każda dziewczyna znajdzie tutaj swoje miejsce, więc sprawdźcie dziś co może Wam zaoferować ta darmowa gra przeglądarkowa.


Gry podobne