Merc Elite to wyjątkowa gra MOBA, a to choćby dlatego, że jako jedyna odeszła od tradycyjnego świata fantasy i przenosi nas w daleką przyszłość, gdzie toczą ze sobą walki liczne oddziały złożone z najemników, meneli i innych dziwactw. My wchodząc do akcji musimy postarać się najpierw ich odpowiednio wyposażyć, a dopiero później wkroczyć do akcji.

Za stworzeniem gry stoi studio Bigpoint, które już nie raz pokazało to jak dobrą rozgrywką można się cieszyć poprzez przeglądarki wydając nam hity takie jak Dark Orbit czy Farmerama. W Merc Elite to właśnie my wcielimy się w jednego z żołnierzy, najemników o których wspomniałem na początku i ruszymy do walki niekoniecznie za własne idee, ale za to za co nam zapłacą wielkie korporacje toczące wojny w tym pełnym nienawiści świecie, gdzie liczy się te, kto posiada dostęp do największych złóż surowcowych.


Sieciowa strzelanka za darmo

Za każde zlecenie od dowolnej organizacji otrzymujemy kasę, a ją następnie można inwestować w kolejny sprzęt czy coś co ulepszy w znaczący sposób naszego żołnierze. Możemy ruszyć do walki wraz z czterema znajomymi przeciwko innym drużynom w kilku różnych trybach zabawy. Zacznijmy od Dominacji, która jest zwykłą odmianą Capture the Flag, gdzie celem jest przejęcie wszystkich flag na mapie. Reszta trybów dostępnych w grze to czysto standardowe pozycje, które znacie z wielu innych shooterów.

Sieciowa strzelanka za darmo

Do wyboru gracza w Merc Elite oddano pięć klas postaci. Możemy tym samym wybrać Juggernaute, silnego i niezwykle mocno opancerzonego wojownika, który dzięki energetycznej tarczy potrafi wybronić się przed wszystkim, a także osłonić członków swojej grupy. Możemy również zostać zwiadowcami, typowymi szpiegami wybierając klasę Recon. Jednak jeśli lubicie naprawdę mocne uderzenie to polecam Heavy Gunnera, ale przypłacacie mocne uderzenie niską prędkością poruszania się. Jest jeszcze Tactican, czyli postać która zajmie się strategicznym planowaniem całej akcji.


Dobry shooter to prosty shooter

Po wybraniu odpowiedniej postaci możemy zająć się jej wyglądem jak i odpowiednio ją skonfigurować pod wewnętrzne wymagania. Oczywiście naszemu żołnierzowi nie zabraknie cennych umiejętności jak i wielu elementów wyposażenia, których będzie mógł użyć podczas kolejnych zmagań. Dzięki temu Merc Elite staje się jeszcze ciekawszą grą, gdzie wymienione elementy dodają jej pewnego smaczku, a każdy oddano strzał w kierunku przeciwnika to czysta przyjemność.

Zdjęcia z gry


Gry podobne