Pamiętacie serię komiksów Marvela z lat osiemdziesiątych? Tak, chodzi o Contest of Champions, wielki turniej czempionów, superbohaterów. Jeśli macie problemy z pamięcią to Kabam pomoże wam wrócić do czasów dzieciństwa dzięki Marvel: Contest of Champions. Zbieramy tutaj różnych bohaterów włącznie ze znanymi złoczyńcami z całej serii i szkolimy ich w walce, rozwijamy ich statystyki jak i umiejętności. Mamy tutaj masę codziennych wydarzeń, jest też Arena do PvP, czyli wszystko co tygryski lubią najbardziej.

Ale co ja tu będę was zanudzał, mam kolejny poradnik do owej gry, gdzie opiszę swoje strategie jak i spostrzeżenia bardziej szczegółowo niż poprzednio, tym samym wcześniej poradnik kierowałem dla początkujących, a dziś mamy coś dla bardziej zaawansowanych i zaangażowanych wojowników.


Kontrola czempiona podczas walki

System kontroli w grze uproszczono do granic możliwości, choć mimo iż nie widać tutaj przycisków to gra oferuje nam znacznie więcej niż dwa, czy trzy chwyty. Obrona jest bardzo ważna, więc nauczcie się blokować ciosy, tapnijcie na ekran po lewej stronie i trzymajcie na nim swojego palucha. W tym momencie przeciwnik atakując was zadaje o wiele mniejsze szkody, ale zadaje i warto to tutaj podkreślić.

Kolejną rzeczą są uniki, przesuwanie palcem w prawo i lewo pozwoli nam uskoczyć w jednym z tych kierunków przed atakami wroga. Sztuką jest tutaj unikanie obrażeń i to jak najczęściej, a następnie szybkie przejście do kontrataku.

Dlaczego uniki są takie ważne? Nasi czempioni nie odzyskują życia w trakcie walki, nawet pomiędzy walkami, gdy wykonujemy zadania. Jedynym sposobem, aby zregenerować swoje życie jest użycie specjalnych fiolek (jednorazowego użytku), tym samym oszczędzajcie je bo są niezwykle ważne, chyba że chcecie aby wasz czempion poległ na polu walki.


Klasy nawzajem się nie lubią

Siły i słabości względem klas

Gra rządzi się dość dziwnymi prawami na pierwszy rzut oka, ale z drugiej strony wszystko po pewnym czasie układa się w logiczną całość. Znacie grę w kamień, papier i nożyce? Jeśli tak i byliście w niej dobrzy to nie powinno stanowić dla was większego problemu zrozumienie powiązań pomiędzy sześcioma klasami bohaterów jakie występują w grze. Obrazek poniżej pomoże wam usystematyzować ową wiedzę. Starajcie się być zawsze po tej silniejszej stronie, inaczej możecie mieć nie lada problemy z pokonaniem przeciwnika.

Wywołuj specjalne ataki

Na samym dole ekranu znajdziemy specjalny wskaźnik (Special), który zapełnia się za każdym razem jak zadamy obrażenia przeciwnikowi. Służy on do wykonywania specjalnych ataków przez naszych czempionów, większość z nich posiada kilka takich ruchów, które warto wykorzystywać na swoją korzyść. Pierwszy raz można dość szybko wykonać specjalny ruch, ale za drugim pasek musi uzupełnić się dwukrotnie, a za trzecim już trzy razy, więc za często nie będziecie mieli okazji korzystać z nich w pełni.


Proces ulepszania czempionów

Złoto, ISO-8 i Katalizatory (Catalysts) potrzebne nam są do ulepszania czempionów. Za każdym razem odpowiednia ilość ISO-8 wymagana jest do zdobycia określonego poziomu. Złota potrzebujemy, aby zainicjować proces ulepszenia. Po zdobyciu maksymalnego poziomu używamy Katalizatorów do zwiększenia rankingu (ilości gwiazdek) naszego czempiona (proces ewolucji można powiedzieć). Jednogwiazdkowi i dwugwiazdkowi czempioni jedynie odblokowują swoje specjalne ruchy jeśli zwiększymy ich rank.

Nie sprzedawaj czempionów

Możemy sprzedać bohaterów, których nie używamy. W zamian za nich otrzymamy złoto, ale w praktyce nie ma takiej konieczności i powodów dla których mielibyśmy to robić, na pewno nie dla złota, gdyż jest to waluta, którą zarabiamy dosyć łatwo zwyczajnie grając. Im więcej wojowników tym lepiej, gdyż wystarczy spojrzeć na niektóre zadania, w których napotkamy przeciwników z różnych klas, więc warto mieć kogo wystawić przeciw nim i warto aby był to czempion z klasy silniejszej niż przeciwnika. Dodatkowo im więcej mamy czempionów tym więcej dziennie walk stoczymy na arenie, gdyż każdy z nich może na niej walczyć co dwie godziny zanim stanie do walki ponownie.

Kryształów jest wiele, a Unitsów mało

kryształy

System związany z kryształami i Units może być nieco skomplikowany, albo się takim wydawać na początku gry. Postaram się wam to uprościć w kilku zdaniach. Kryształy zdobywamy co cztery godziny, ale ten lepszy dostaniemy raz dziennie w nagrodę za logowanie i to właśnie on daje nam szansę na dwugwiazdkowego bohatera, oczywiście może wypaść o wiele lepszy, ale zdarza się to niezwykle rzadki. Kryształy Versus zdobywane są w PvP, walkach QuickMarches i mogą nam przynieść w nagrodę złoto jak i Battle Chips, które mogą zostać wymienione na Kryształy Areny, a one z kolei dają nam szansę na czterogwiazdkowego czempiona. Purpurowe kryształy znajdziemy w trakcie zadań i dają one różnego rodzaju nagrody, ale najczęściej dzięki nim dostaniemy ISO-8. Na koniec mamy Kryształy Premium Hero, które kupić można za 100 jednostek Units, a gwarantują nam one dwóch dwugwiazdkowych bohaterów (co najmniej) jak i dają szansę na zdobycie czterogwiazdkowego czempiona, o ile nam się poszczęści.

Odpowiadając na pytanie, które na pewno padnie – to nie, nie da się zdobyć w żaden sposób konkretnego bohatera, wszystko dzieje się losowo i nie można sobie ot tak wybrać, że dziś chcemy Hulka dostać, a jutro Kapitana Amerykę.


Gry podobne