Grając w Nova Raider możemy zbierać różnego rodzaju drop zarówno w walce jak i poprzez handel. W dzisiejszym poradniku omówię metody zdobywania gwiazd, uranu, surowców czy kryształów. Postarajcie się wczytać w dokładny opis i zapamiętajcie do czego służy każdy z opisywanych poniżej elementów.

Uran

Zacznijmy od uranu, gdyż jest to główna waluta gry, które używamy do kupowania statków jak i broni do nich czy dopalaczy. Za uran opłacimy także badania, zbudujemy nowe reaktory czy też zbudujemy praktycznie całą obronę gildii. Bez tego surowca również nie utworzymy własnej gildii. Uran możemy zdobyć podczas handlu jak i zabijając innych graczy. Gdy pokonamy jakiegoś gracza to zwrócić musicie uwagę na pozostałą po nim kapsułkę, która zawiera uran. Surowiec ten można wytwarzać także w reaktorze, a także wypada on z zabitych potworów czy bossów. Często w grze urządzane są różnego rodzaju konkursy, gdzie do wygrania prócz uranu są także inne surowce.


Warto pamiętać, że gdy nasz statek zostanie zniszczony to możemy stracić do 5% uranu jaki aktualnie przewozimy na statku. Jest jeszcze drugie ograniczenie i nigdy gracz, który nas zniszczył nie podniesie po nas więcej niż milion sztuk uranu. Niestety stracić możemy więcej i dla przykładu gdy mamy 100 mln sztuk tego surowca to gracz, który nas zabił zbierze 1 mln, ale my rzeczywiście utracimy 5 milionów.

Gwiazdy

Gwiazdy to tak naprawdę waluta premium w grze, za którą w Nova Raider kupimy specjalne przedmioty takie jak broń specjalną, dopalacze czy najlepsze statki. Gwiazdy posłużą nam także do kupowania amunicji premium jak i pozwolą nam opłacać teleportacje w obrębie danej galaktyki bądź pomiędzy określonymi galaktykami.

Gwiazdy zdobywamy podczas zbierania surowców, a także wypadają nam z zabitych potworów, ale zasada ta nie tyczy się bossów. Podobnie jak uran możemy je zdobywać również w specjalnych konkursach bądź po prostu kupić za prawdziwe pieniądze w sklepie gry.


Surowce

Oczywiście chyba każdy wie czym są surowce w tego typu grach. Zbieramy je praktycznie wszędzie, w całej galaktyce jak i po zabiciu jednego z bossów. Możemy nimi swobodnie handlować jak i można je zakupić za uran jak i wymienić za inne surowce. Ciekawe jest to, że zebrane surowce można w reaktorze przerabiać na uran. Niestety, gdy zginiemy to tracimy 50% surowców zebranych na pokładzie.

W reaktorach przetwarzamy surowce na uran

W reaktorach przetwarzamy surowce na uran

 


Kapsuły czasu

Kapsuły czasu widzimy w grze w formie złotych klepsydr i skracają one nam badania, ale czas o który zostają skrócone zależą bezpośrednio od galaktyki.

  • G2 5 sec
  • G3 10 sec
  • G4 15 sec
  • G5 20 sec
  • G6 25 sec
  • G7 30 sec
  • G8 35 sec
  • G9 40 sec
  • G10 120 sec

Kryształy

Kryształy w Nova Raider

Kryształy, zwane także gemami to specjalne świecidełka, które po zamontowaniu na statku zwiększają jego atrybuty. Ich rodzaj decyduje o tym, który atrybut zostanie zwiększony po użyciu. Kryształy zdobywamy podczas zabijania bossów jak i losowo mogą wypaść w walce z potworami. Jeśli znajdujemy się w party i zdobędziemy jeden z kryształów to dostają go wszyscy członkowie party.


Gry podobne