Magma Rush to przesłodka gra typu puzzle match 3, w której pomożemy smoczycy Maggie w uratowaniu jej jajek przed wybuchającym wulkanem. Czekają nas tutaj wciągające wyzwania, w których staniemy w szranki z naszymi znajomymi i co najważniejsze wszystko tutaj jest proste do opanowania, ale trudno osiągnąć w niej tzw. mistrzostwo. Weźmiemy udział w cotygodniowych turniejach jak i ruszymy w szranki przeciwko naszym znajomym z Facebooka i wtedy okaże się kto jest lepszy, my czy oni! Gry match 3 jeszcze nigdy nie były tak zabawne i na pewno nie można było zarówno używać myszki jak i klawiatury do wywoływania kolejnych kombosów.

Za stworzenie gry Magma Rush odpowiada studio Ravensburger (Puzzle Adventures, Taki it Easy). Esencją cały gry jest prędkość, im szybsi jesteśmy, im szybsze są nasze decyzje, działania tym lepsze wyniki uzyskujemy z każdą nową rundą. Do kontroli używamy głównie myszki, a jej lewym klawiszem klikamy na grupy co najmniej trzech identycznych elementów. Oczywiście jak w wielu podobnych aplikacjach tak i tutaj dostępne są liczne bonusy i kombosy. Jeśli w miarę szybko będziemy eliminować grupy takich samych elementów (im większe tym lepiej) to włączy nam się szybko tryb bonusowy. W tym momencie zaczynamy zbierać o wiele więcej punktów za każdym zbiciem niż podczas normalnej rozgrywki.


Facebook_Magma_Rush

Dodatkowo w grze Magma Rush mamy kilka specjalnych elementów jak choćby „Kula ognia”, czy „Trzęsienie ziemi”. Pierwszy z wymienionych po odkliknięciu likwiduje nam losową kolumnę z jajkami. Drugi zaś likwiduje jajka nie będące w grupach, także później w prosty sposób możemy zlikwidować całą resztę. Jest jeszcze „Huragan”, który po prostu grupuje nam wszystkie jajka na planszy. Czy musimy je kupować? Nie! W takcie gry, w miarę tego im więcej elementów zbijemy, napełnia się jeden pasek na dole ekranu gry, który został podzielony na 3 części i jeśli zapełnione są odpowiednie fragmenty to klikamy na dostępny bonus i zaczynamy zabawę. Osobiście preferuje Huragan, ale czasami nie ma czasu czekać na powtórną jego aktywację.

Jedno jest pewne, nie macie nieograniczonego czasu na zabawę, boczny pasek z prawej strony wydaje się wyraźnie wskazywać na to kiedy wulkan wybuchnie, także musimy się śpieszyć, abo zdobyć jak najwięcej punktów. I tylko o to chodzi w grze Magma Rush, mamy pobijać albo swoje, albo naszych znajomych rekordy i tak w kółko. Trochę mnie to przynudziło, ale skoro zacząłem już opisywać tą grę to warto zakończyć sprawę do końca. Nie ma tu kolejnych poziomów, ta sama plansza, ten sam czas, ale inna liczba punktów. Tyle na temat…


Facebook_Magma_Rush

Aha, może teraz coś co zawiedzie Was jeszcze bardziej, są tutaj życia. Tak, w Magma Rush tracimy życie za każdym razem jak rozpoczniemy nową grę – co za bezsens chce się krzyknąć, ale nie, to logiczne o ile ktoś w ogóle zechce włożyć jakąkolwiek gotówkę w tego typu grę… Znajdzie się ktoś tak głupi? Wątpię!


Gry podobne