Co otrzymamy z połączenia puzzli z grą akcji arcade? Puzzle Adventures od studia Ravensburger Digital. Chociaż ten tytuł nie zwojuje wiele na facebooku, ale na pewno jest tytułem, którego nie chcecie przegapić. Tytuł tutaj jest bardzo mylący, bo gra Puzzle Adventures nie posiada głębszej fabuły czy elementów gry przygodowej. Menu w grze sugeruje nam, że wyruszamy na coś w stylu poszukiwania, ale to jest zwykłe rozwiązywanie mini gier puzzle w sumie za każdym razem innej. W grze jednak istnieje wiele zagadek do rozwiązania i kilka ciekawych mechanizmów, które sprawiają, że gra nie wydaje się przestarzała. Podczas układania kolejnych puzzli mogą pojawić się migające kawałki układanki i jeśli w czasie ich świecenia uda nam się wyłożyć w odpowiednie miejsce ów kawałek to dostaniemy klucz do innych plansz typu puzzle. Jednak oprócz bonusów niektóre kawałki mogą nam przynieść tylko problemy, otóż jeśli któryś zacznie migać na zielono to wskazywać będzie, że kawałek został zainfekowany. Taki kawałek trzeba dopasować jak najszybciej, aby zapobiec zmianie na nim kolorów na czarno-białe, co utrudni tylko później ułożenie układanki.

Puzzle Adventures1


Kontrola w grze jest prosta, mamy porozrzucane puzzle po planszy i w sumie operujemy tylko myszką, najeżdżając i trzymając lewy przycisk myszy na elemencie możemy go swobodnie przesuwać w dowolne miejsce, jeśli chcemy obrócić go to wystarczy klikać również lewym przyciskiem myszki na środek elementu. Jeśli dwie części pasują do siebie to połączą się na stałe i możemy już ułożone motywy przesuwać razem czy też obracać.

Jednak zobaczycie, że z czasem w przeglądarkowej grze Puzzle Adventures wszystko staje się trudniejsze, a i czas jest coraz krótszy na ułożenie obrazka. Jednak możemy zakupić Power-up’y, które sprawiają, że rozwiązywanie puzzli staje się łatwiejsze. Moim ulubionym jest ten, który obraca wszystkie elementy na swoją właściwą pozycję, więc później już tylko wystarczy dopasować je do siebie bez obracania. Istnieje 15 różnych power-up’ów, a do każdej układanki możemy zabrać ze sobą pięć różnych. Te dodatki sprawiają, że metodyczne układanie puzzli zmienia się w ciekawą zabawę.


Gra Puzzle Adventures posiada także dość dobrą grafikę, a efekty muzyczne nie są nużące. Jednak mam jeden żal, że tryb pełnoekranowy nie działa jak należy i rozszerza grę tylko w aspekcie pionowym, a boczne elementy pozostają białymi polami, a złoto potrzebne do zakupu Power-up’ów może być zakupione tylko za pomocą kredytów facebooka.
 Pomimo paru niedociągnięć Puzzle Adventures ciągle oferuje wspaniałą rozgrywkę dla fanów gier puzzle i arcade, a niemożliwość zdobycia złota podczas gry jest nie do przyjęcia, ale ciągle czeka nas tu i bez tego wiele zabawy.
 


Gry podobne