Gra Magic Kitchen 2 to kontynuacja odnoszącej sukcesy gry Magic Kitchen, która już od dawna cieszy nas na urządzeniach mobilnych jak i na portalach społecznościowych (Facebook). Druga część również będzie dostępna na wielu platformach i również ma zadatki na kolejny hit, który podbije serca fanów logicznych łamigłówek i gier w stylu „dopasuj 3 elementy”.

Jak się okazuje nie udało się nam doszczętnie zniszczyć doktora Yolk’a, uciekł niecnota do innego kraju i tam poprosił o pomoc swojego brata Dr. White’a, który de facto okazuje się być o wiele gorszym i bardziej przerażającym przeciwnikiem. Na całe szczęście mali czarnoksiężnicy (czyli my gracze) nie zostawią nawet pojedynczego warzywa w rękach tych dwóch złoczyńców. To właśnie oni zmierzą się z nimi w nierównej walce i dzięki nam uda się z pewnością im pokonać zło.


Widok planszy gry w Magic Kitchen 2

Widok planszy gry w Magic Kitchen 2

No dobra, ale teraz przejdźmy do opisu samej gry. W Magic Kitchen 2 mamy różne tryby zabawy, musimy zmierzyć się zarówno z ograniczeniami odnośnie ilości ruchów jak i ograniczeniami czasowymi. Aby przejść poziom z sukcesem należy wypełnić wszystkie zadania, które wraz z jej startem zostają nam przedstawione. Dodatkowo musimy zebrać na tyle dużo punktów, aby co najmniej zdobyć jedną z trzech maksymalnie dostępnych gwiazd. Z początku gra się bardzo przyjemnie, ale w kolejnych wyższych poziomach przybywa nam coraz więcej przeszkód, a i samo rozłożenie elementów na planszy nie ułatwia nam zadania. Tym samym życia tracimy raz za razem, gdy nie uda nam się wykonać celów wyznaczonych na poziomie. Życia odnawiają się co pewien czas same, ale o dodatkowe możemy prosić znajomych, którzy również grają w Magic Kitchen 2. Co więcej, jeśli mamy na tyle dużo złota (waluta premium) to i za nie można szybko zregenerować brakujące życia. Ale bez żyć nie będziemy w stanie kontynuować zabawy.

Tracimy życie za każdym razem jak nie uda nam się wykonać celów w grze

Tracimy życie za każdym razem jak nie uda nam się wykonać celów w grze


Przechodzenie kolejnych poziomów ułatwią nam amulety jak i boostery, które otrzymamy na testy w początkowych poziomach i nie polecam ich wykorzystywać bezmyślnie, zapoznajcie się z ich opisem tutaj i sami zdecydujcie czy chcecie się ich szybko pozbywać, gdyż złoto dzięki którym możemy mieć ich więcej nie przychodzi do nas za darmo i trzeba za nie zapłacić słono prawdziwą kasą.

W Magic Kitchen 2 nie ma tak za bardzo czego więcej opisywać, gdyż nie różni się ona od swojego pierwowzoru, no może prócz grafiki i kilku nowych poziomów. Reszta pozostaje taka sama, wszystko tu mamy co można znaleźć w standardowych grach tego typu, więc nie spodziewajcie się wodotrysków bo możecie się mocno naciąć.


Gry podobne