Dziś zapraszam do poradnika dla początkujących do gry Magic Kitchen 2, którą znajdziecie zarówno na Facebooku jak i urządzeniach mobilnych. Dosłownie w telegraficznym skrócie opiszę Wam poniżej jaką wartość w grze mają dla nas znajomi i wspomnę o koncie VIP i o tym jakie korzyści nam daje jego posiadanie. 

Nie zabraknie w poradniku również informacji na temat boosterów, amuletów czy też metod zdobywania darmowych żyć, których każdemu z pewnością brakuje.


Po co mi przyjaciele w grze?

Przyjaciele, czy jak wolisz znajomi, w Magic Kitchen 2 są naprawdę bardzo przydatni. To właśnie oni mogą nam wysyłać darmowe życia, a my możemy odwdzięczać się im tym samym. To szczególnie ważne jeśli prowadzimy dość intensywną zabawę i życia kończą nam się w zatrważającym tempie. Polecam jednak zapraszać do wspólnej zabawy jedynie osoby, które podobnie jak my kochają gry logiczne match 3, w przeciwnym razie uznają to za spam, albo mimo woli jednorazowo zalogują się obejrzeć grę i przy prośbach o życie nie dadzą znaku życia.

Co mi daje status (konto) VIP?

Posiadacze konta VIP zbierają cenne bonusy i w trakcie trwania statusu mają o 10 sekund więcej czasu w wyzwaniach na czas jak i o dwa ruchy więcej w odpowiednich rundach. Dostają oni także +1-nki podczas walk z bossem. Miłym dodatkiem jest także znaczek VIP przy naszym awatarze.

Czym jest Koło Fortuny?

Koło Fortuny (Wheel of Fortune) to loteria, codziennie możemy zagrać na nim jednorazowo za darmo, aby wygrać monety, boostery, czy nawet wspomniane wyżej konto VIP.


Czym są warzywa?

Warzywa to standardowe elementy na planszy gry, które zbieramy dopasowując je w liniach zawierających co najmniej trzy identyczne elementy. W Magic Kitchen 2 mamy sześć rodzai tychże warzyw: Pomidory, Dynie, Arbuzy, Papryczki, Melony czy Bakłażany.

Dostępne kombinacje w grze

 • Trzy w jednym rzędzie – brak efektów
 • Cztery w jednym rzędzie – dodaje +1 do wszystkich warzyw potrzebnych do wykonania celów w grze
 • Pięć w jednym rzędzie – tworzy się super warzywo i zbiera wszystkie inne z planszy gry
 • Kombinacja w kształcie litery L – tworzy winogrono, które zbiera warzywa położone w danej kolumnie i wierszu
 • Kombinacja w kształcie litery T – tworzy warzywo-bombę, która usuwa z planszy sąsiadujące z nią elementy

Jakie są typy poziomów w grze?

 • Wykonaj cele w określonej ilości czasu – w tych poziomach widzimy timer odmierzający czas do zera. Za każdym razem jak dopasujemy warzywa kilka sekund zostaje do niego dodanych. Jeśli timer skończy odliczanie, a my nie wykonamy zadań wyznaczonych na danym poziomie to przegrywamy i tracimy jedno z żyć.
 • Sprowadź wszystkie pieprzniczki na dół ekranu – na tych poziomach widzimy pieprzniczki i musimy dopasowywać elementy tak, aby znalazły się one na najniższej linii na planszy gry.
 • Zbierz 100% – na tych poziomach widzimy listę warzyw (składników) które należy zebrać. Znajduje się ona po lewej stronie ekranu gry. Poziom uznaje się za zakończony jeśli uda nam się zebrać je wszystkie i zdobyć 100% dostępnych punktów.
 • Pokonaj doktora Eggwhite – na tych poziomach stajemy do walki z wymienionym doktorem, jest to typowy boss i aby go pokonać musimy zbierać na planszy określonego rodzaju warzywa, widzimy te potrzebne również pod wizerunkiem doktora z lewej strony ekranu gry.

Jak wysłać życie znajomemu?

Gdy zalogujesz się do gry widzisz listę swoich znajomych na dolnej części ekranu gry. Na ich wizerunkach widnieje napis „Give life” (wersja na Facebooku). Musicie kliknąć na ów napis.

Jak rozpocząć grę od początku?

To niestety niemożliwe, nie ma tu możliwości restartu. Możemy jednak w każdej chwili powrócić na dowolny z przebytych poziomów i bawić się od nowa.


Czym są amulety?

Amulety to specjalne przedmioty w grze dając ich właścicielom ciekawe bonusy. Mamy Amulet Życia, który zwiększa maksymalną ilość posiadanych żyć o 3. Amulet Ruchy dodaje nam zawsze 5 dodatkowych posunięć do wyznaczonego na poziomie limitu. Czasu dodaje nam 15% więcej czasu. Zniszczenia dodaje nam na starcie super warzywo.

Czym są boostery?

Boostery to przedmioty, dzięki którym – podobnie jak w przypadku amuletów – możemy łatwiej przechodzić poziomy. Grając widzimy je po prawej stronie od planszy gry i na początku dostajemy kilka boosterów za darmo do wypróbowania.

 • Cat – pozwala nam zebrać określony rodzaj warzyw z planszy
 • Shaman’s Drum – dodaje wszystkim wymaganym do ukończenia zadań warzywo plus jeden
 • Grasshopper – zbiera całą poziomą linię warzyw
 • Magic Wand – usuwa wybrane warzywo z planszy gry
 • Magic Glove – potrafi zamieniać miejscami wskazane warzywa
 • Frozen Heart – daje nam nieograniczoną ilość żyć na 30 minut

Mam nadzieje, że ten krótki poradnik pomoże Wam w pierwszych minutach gry. Spodziewajcie się niedługo kolejnych wskazówek i tipsów do gry Magic Kitchen 2. Życzę powodzenia wszystkim!


Gry podobne