Fani gier Match 3 mają nową propozycję Magic Kitchen, która powstała w stajni gier SocialQuantum (Megapolis). Powiem wam, że to jest najlepsza do tej pory alternatywa dla fanów gry Farm Heroes Saga, gdyż i tutaj mamy za zadanie dopasowywać różnego rodzaju warzywa do siebie jak i gra Magic Kitchen ma wiele innych podobnych funkcjonalności do FHS, ale jak zagracie to na pewno przyznacie mi rację. Oczywiście bawić się można całkowicie za darmo, a do kupienia za prawdziwe pieniądze może być jedynie dodatkowe złoto, za które kupimy boostery, ale więcej o złocie i boosterach przeczytacie w naszym poradniku do gry. Złoto za darmo możemy otrzymać dzięki wykonywaniu zadań, które pojawiają się z prawej strony ekranu, albo za wykonane akcje jeśli klikniemy na button Get Gold na górnej części okna z grą.

Magic Kitchen 003


Oczywiście cała gra ma wbudowany system żyć co nieco ogranicza pojedynczą sesję gry, chociaż na początkowych poziomach nie powinniście mieć jakichkolwiek problemów bo bardziej służą jako samouczek, podczas którego dowiemy się praktycznie wszystkiego o całej rozgrywce. Żyć mamy początkowo pięć i jest to maksymalna ilość, która odnawia się co jakiś czas. Jednak limit może zostać zwiększony dzięki specjalnemu amuletowi. Życia za darmo można dostać w prezencie od znajomych, o ile jakiś sobie zaprosiliśmy do gry, albo którzy ją odnaleźli znacznie wcześniej niż my sami. Tracimy jedno życie jeśli nie spełnimy wymagań/zadań wyznaczonych na danym poziomie, albo skończy nam się czas przed ich ukończeniem bądź ruchy.

Mechanika gry Magic Kitchen jest niezwykle prosta i niczym nie różni się od tej, którą poznaliśmy we wspomnianej wcześniej grze od King – Farm Heroes Saga. Musimy dopasowywać do siebie co najmniej trzy takie same warzywa, których jest sześć gatunków w całej grze. Dopasowania mogą być w formie linii prostej, albo w kształcie liter T lub L, dzięki czemu uwalniane są specjalne bonusy, które ułatwiają całą zabawę. Każda runda w grze posiada inne wymagania i limit ruchów, w każdej praktycznie jesteśmy proszeni o zebranie konkretnej ilości warzyw określonego rodzaju.

Magic Kitchen 004


Gracze mają dostęp także do licznych power-upów, które pomagają wyjść z trudnych sytuacji jak choćby przedmiot Magiczna Różdżka, która usuwa wybrane warzywo z pola gry, czy Locust usuwający wszystkie elementy w jednej linii. Niektóre roślinki są specjalne i po ich dopasowaniu usuwane są ogromne ilości elementów z gry.

W Magic Kitchen po ukończeniu każdej rundy zbieramy gwiazdy, maksymalnie mogą być trzy i ich ilość jest ściśle powiązana z ilością zdobytych punktów. Co pewną ilość rund natrafiamy na blokady i bez pomocy znajomych, albo odpowiedniej ilości złota nie przejdziemy jej, dlatego pamiętajcie, że prezentowana gra, jako typowo społecznościowa, wymaga współpracy waszej i waszych znajomych, co znacznie przyśpiesza progres całej gry.

Gra Magic Kitchen została zamknięta 7 maja 2018. rGry podobne