Kings of The Realm to epicka gra MMORTS stworzona przez studio DigitGame i obecnie wydawana przez Kabam. Gra pozwala nam zarządzać i budować własne imperium, a zabawę zaczynamy jedynie od kilku, nic nieznaczących struktur. Tym samym musimy robić wszystko, aby bronić swojego królestwa, rekrutować jednostki, atakować innych graczy, albo obozy NPC znajdujące się na mapie świata.

Przyglądając się owej grze z bliska widzimy dużo podobnych rzeczy jakie poznaliśmy w innych grach tego wydawcy, gameplay jest w znacznej mierze identyczny jak w Dragons of Atlantus czy Hobbit Armies. Rozgrywka w Kings of The Realm dzieli się na dwie części, widok świata i widok królestwa. W królestwie znajdziemy chyba najwięcej zajęć, musimy budować mury obronne, tworzyć armie, produkować surowce (Jedzenie, Kamień, Żelazo i Drewno). Na mapie świata możemy szpiegować i atakować osady sterowane przez AI czy też przez innych graczy. W międzyczasie możemy szkolić swojego dowódcę, który dzięki intensywnym treningom stanie się silniejszy i przebieglejszy, a co za tym idzie bardziej skuteczny w walce.


kingsoftherealm 003

Nie spodziewajcie się, że w Kings of The Realm zobaczycie walki w stylu tych z Clash of Clans. Zamiast tego używamy tutaj starych metod, które sprawdzają się od lat na światowych polach walki, nie ma żadnych animacji, scen walki, a wszystko co możemy podziwiać to zgliszcza i raport końcowy. Podobna mechanika została użyta w Stormfall czy Soldier Inc.

Kings of The Realm to wspaniała gra strategiczna na przeglądarkę, w którą może grać jednocześnie tysiące osób z całego świata, ale jej nieco przestarzałe mechaniki nieco odstraszają, choć jak wiemy ciągle są stosowane nawet w najnowszych produkcjach. Okno gry można powiększać, a nawet zagrać na całym ekranie, a jeśli nie chcemy grać samotnie to można zebrać grupę znajomych i wraz z nimi stworzyć sojusz.


Surowce w grze kluczowymi elementami

Surowce to krew napędzająca całe serce imperium. Dzięki jedzeniu najmiemy kolejnych pracowników, a za drewno i żelazo możemy rekrutować nowe jednostki. Kamień to podstawa każdej budowli, a każdy surowiec w grze może zostać sprzedany za srebro, które z kolei przyda nam się do badań i ulepszeń sprzętu jak i do odblokowywania nowych dowódców. W Kings of The Realm srebro można na nowo zamieniać na inne surowce, kluczowe do budowania wielkiego imperium.

Dodatkowe surowce w grze zdobędziemy na cztery sposoby. Pierwszym jest ustawienie odpowiednich budynków. Ilość wydobywanych surowców zwiększamy dzięki nowym pracownikom, im ich więcej tym większy przychód. Możemy także najeżdżać obozy Orków, a wracająca armia zawsze coś dla nas przywiezie. Jednak różne obozy dają nam różne surowce, a wyższe ich poziomy zwiększają ich ilość, ale strzeżcie się te zbiorowiska orków są pilnie strzeżone przez krwiożercze bestie.

W grze są także kopalnie srebra, żelaza i kamieniołomy, gdzie posyłać możemy nasze armie, aby zbierać więcej surowców. Ale niewątpliwie najlepszym źródłem surowców w Kings of The Realm są inni gracze, spróbujecie swoich sił?


Zdjęcia z gry


Gry podobne