Kto powiedział, że zarządzanie własnym zamkiem jest łatwe, najwyraźniej nie wiedział o grze Hustle Castle. Najnowsza gra Studia Nord daje ci kontrolę nad własną fortecą, w tym także nad jej mieszkańcami, gdy toczysz wojnę z siłami wroga, by uwolnić ukochanej osoby ze szponów zła. Twoim zadaniem jest zgromadzenie całej siły królestwa i utworzenie oddziału elitarnych bojowników, którzy podejmą walkę z Władcą Otchłani i raz na zawsze położą kres jego złym zamiarom.

Przynajmniej tak gra się reklamuje. Jednak przejście z punktu A do punktu B w Hustle Castle jest łatwiejsze w teorii niż praktyce. W tym poradniku podzielimy się kilkoma wskazówkami i sztuczkami, których możesz użyć w tej grze, aby zapewnić sobie zwycięstwo, zmaksymalizować zyski i zminimalizować potencjalne straty z powodu porażki i ataków wroga.


Przygotuj się odpowiednio do bitwy

W przeciwieństwie do większości gier, moc w Hustle Castle nie do końca wskazuje na twoje szanse na wygraną. Oczywiście, znacznie większa moc niż wróg prawdopodobnie doprowadzi do zwycięstwa, ale w większości przypadków to strategie, które zastosujesz, przypieczętują zwycięstwo. Niemniej jednak powinieneś zadbać o to, aby twoi mieszkańcy byli wyposażeni w najlepszy sprzęt jaki możesz im zaoferować, a przedmioty jakie gromadzisz w magazynie mogą zapewnić im bardzo potrzebne ulepszenia ich atrybutów i cech. W niektórych przypadkach dobry kawałek zbroi może znacznie zwiększyć siłę ataku niektórych rodzajów wojowników.

Co więcej, twoi mieszkańcy nie muszą nawet być wojownikami, aby cieszyć się korzyściami płynącymi z niektórych przedmiotów. Na przykład, możesz wyposażyć swoich kucharzy w określony sprzęt, który poprawi ich wydajność podczas pracy w odpowiednich pokojach.

Podczas bitwy musisz wziąć pod uwagę inne rzeczy związane z wyposażeniem swojego mieszkańca. Na przykład niektóre rodzaje sprzętu nie będą tak skuteczne w niektórych scenariuszach, jak w innych. W tym sensie, na niektórych etapach, w których jest wielu wrogów dystansowych, twoi atakujący w zwarciu mogą mieć trudności z wykonywaniem swoich zadań, ponieważ zostaną obrzuceni pociskami, zanim będą w stanie dosięgnąć wrogów mieczami. Podobnie, niektórzy mini-bossowie najpierw atakują atakujących z dystansu, szybko ich pokonując i znacznie zmniejszając potencjał do zadawania obrażeń. W obu przypadkach musisz odpowiednio wyposażyć swoich wojowników, aby mogli przetrwać bitwę i odnieść zwycięstwo.


Ulepszenie sali tronowej

Jedynym sposobem na uzyskanie dostępu do nowych pokoi i trybów gry jest ulepszenie sali tronowej. Nie stawiaj wszystkiego na głowie, aby ulepszyć ten pokój, zanim zrobisz postępy w innych częściach swoich zamków. Ponieważ nadal będziesz musiał ulepszyć inne pokoje, aby zwiększyć produkcję zasobów, lepiej wyszkolić wojowników i zwiększyć szanse na przetrwanie w bitwie, sala tronowa nigdy nie powinna być priorytetem. Ulepszaj najpierw wszystko inne, a później skup się na sali.

Skupiaj się przede wszystkim modernizacji koszar i poligonów, ponieważ potęga wojskowa ma ogromne znaczenie w Hustle Castle. Po tych dwóch strukturach należy ulepszyć skarbiec i jadalnię, aby zwiększyć produkcję żywności. Nie gromadź zbyt wiele zasobów na zapas, więc piwnica i skarbiec to pokoje, które zawsze powinieneś ulepszać na końcu.


Odbierz darmowe klejnoty

Podobnie jak w przypadku większości gier, Hustle Castle daje ci możliwość każdego dnia zarobić kilka klejnotów za darmo. Klejnoty to waluta premium gry, którą zwykle można kupić tylko za prawdziwe pieniądze i którą można wydać na niesamowite nagrody. Oprócz uczestnictwa w cotygodniowych bitwach na portalach, które wymagają mnóstwa przygotowań i inwestycji, aby zarobki były warte twojego czasu, możesz otrzymać darmowe klejnoty, wykonując proste zadania, takie jak oglądanie filmów reklamowych w grze i otwieranie skrzyń, które otrzymujesz wygrywając bitwy.

Ponadto, zdobywając osiągnięcia, możesz także zdobyć przyzwoitą liczbę klejnotów. Kliknij ikonę korony w prawym panelu, aby dowiedzieć się, jakie osiągnięcia możesz ukończyć, a także jakie nagrody oferują po ukończeniu.

Rozmnażaj się z głową, czyli skąd brać ludzi?

Gdy tylko odblokujesz salon, będziesz mógł umieścić w nim mężczyznę i kobietę, aby mogli się spotkać i zrobić dziecko. Gdy dziecko dorośnie, może odziedziczyć potencjał swoich rodziców, dzięki czemu może mieć lepsze cechy. Na przykład para 3-gwiazdkowych rodziców może mieć duże szanse na urodzenie 4-gwiazdkowego dziecka. Podobnie para składająca się z osobników czterogwiazdkowych i trzygwiazdkowych mogłaby potencjalnie urodzić cztero- lub pięciogwiazdkowe dziecko. Im wyższy potencjał rodziców, tym większe prawdopodobieństwo posiadania lepszego dziecka.

Kiedy już będziesz mieć 4-gwiazdkowych i 5-gwiazdkowych mieszkańców, możesz iść naprzód i wypędzić słabych 2-gwiazdkowych i 3-gwiazdkowych wieśniaków, z którymi zacząłeś. Choć brzmi to okrutnie, jest to jedyny sposób, aby w Hustle Castle stać się silniejszym i pozwolić mieszkańcom na wykorzystanie ich pełnego potencjału.

Porażka jest Twoim przyjacielem

W większości gier napad na naszą bazę / zamek często pociąga za sobą straszne konsekwencje, takie jak utrata ciężko zarobionych jednostek i zasobów. Jednak w Hustle Castle twoje jednostki nie umierają, więc jedyna poniesiona przez ciebie strata ma charakter materialny, na przykład gdy tracisz zasoby po zaatakowaniu przez wroga. Daje to możliwość wykorzystania porażki na swoją korzyść.

W miarę jak rośniesz w siłę, twoja ranga mocy i ranking będą rosły, co może przyciągać wrogów do ciebie. Aby zachować pewien stopień bezpieczeństwa, dobrym pomysłem jest utrzymanie niskiej oceny bitewnej, co można zrobić ot po prostu ponosząc porażkę. Aby to zrobić celowo, możesz wykonać atak zemsty na każdej osobie, która zaatakowała cię danego dnia i pobiła. Jednak zamiast przeprowadzić poważny atak, możesz wysłać jednego nieuzbrojonego mieszkańca. Będziesz ponosił oczywiste straty, ale jest to dobra cena by zabezpieczyć resztę twoich skarbów.

Graj ze znajomymi

Hustle Castle ma system znajomych, który umożliwia wysyłanie i odbieranie prezentów od znajomych z Facebooka, którzy również grają w tę grę. Łącząc swoje konto Facebook z grą i dodając znajomych, którzy również powiązali ich konta z grą, możesz wymieniać między sobą niesamowite prezenty. Po wysłaniu 10 prezentów otrzymasz niesamowitą nagrodę.

Znajdź równowagę w swojej drużynie

Oprócz znaczenia sprzętu i typów jednostek, o których wspomnieliśmy wcześniej, należy wziąć pod uwagę inne czynniki przy tworzeniu składu naszej armii. Jeśli znasz role postaci w innych popularnych grach MMO, musisz wiedzieć, że ci, którzy przyjmują ciosy wroga, często nazywani są „tankami”. Tymczasem ci, którzy są odpowiedzialni za zadawanie obrażeń siłom przeciwnika, są nazywani „DPS”, czyli skrót od obrażeń zadawanych na sekundę. Ci, którzy wspierają swoich członków, zapewniając korzystne „wzmocnienia” i leczenie, są trafnie nazwanymi „Uzdrowicielami”.

W Hustle Castle musisz znaleźć równowagę w swojej grupie, włączając kombinację tych trzech ról. W tym sensie, jeśli nadal jesteś ograniczony do grupy 3 osób, możesz rozważyć użycie czołgu i dwóch DPS. Ta kombinacja poprowadzi cię przez pierwszą i drugą strefę, zasadniczo brutalnie przeciskając się przez siły wroga. Jednak gdy sytuacja staje się trudna, może być konieczne ponowne przemyślenie strategii.

Po zastąpieniu DPS Uzdrowicielem Twój Czołg stanie się mocniejszy i będzie mógł dłużej żyć bez konieczności dodawania drugiego Czołgu. Używanie dwóch czołgów zwykle nie jest zalecane, choć mogą przyjąć znacznie więcej ciosów niż jeden czołg, niektórzy z najtwardszych bossów zignorują ich i pójdą prosto do DPS, czyniąc wasze czołgi bezużytecznymi, a DPS zawsze umrze po dwóch lub trzech trafieniach co jest prostą drogą ku porażce.

Zachowaj swoje klejnoty

Wcześniej w artykule omówiliśmy znaczenie zbierania darmowych klejnotów, oglądając filmy reklamowe i otwierając skrzynie, które otrzymujesz za wygrane bitwy. Przy więcej niż jednej okazji możesz odczuwać pokusę, aby użyć tych klejnotów do przyspieszenia budowy na wczesnym etapie. Zachęcamy jednak do trzymania swoich klejnotów aż do zaawansowanych etapów gry, w których budowa i inne projekty mogą zająć dużo czasu. W takich przypadkach klejnoty, które oszczędzasz, będą miały ogromne znaczenie.

Co więcej, istnieje metoda farmowania klejnotów w bitwach portalowych, za pomocą klejnotów do uzupełnienia jedzenia, co pozwala ci walczyć więcej w określonym czasie, a także za pomocą klejnotów do pomnożenia liczby dusz otrzymanych w tych bitwach, co można następnie przynieść znaczny zwrot z inwestycji. Rzeczywista matematyka tej metody jest dość złożona, więc nie będziemy się tu nią zajmować. Wszystko, co musisz wiedzieć, to że klejnoty są przydatne do wielu celów i warto poświęcić swój czas, aby ich jak najwięcej zaoszczędzić.

Zoptymalizuj swoją produkcję

Zasoby na początku gry są dość łatwe do zdobycia. Możesz otrzymać ich znacznie więcej niż potrzebujesz, po prostu wypełniając misje i zmuszając mieszkańców do pracy w pokojach produkcyjnych. Jednak w miarę postępów przekonasz się, że twoje rezerwy złota i żywności będą stale zmniejszane, ponieważ koszty rosną w miarę postępów w grze i ulepszania sali tronowej. Zawsze będziesz musiał znaleźć metody optymalizacji produkcji zasobów.

Po ulepszeniu sali tronowej na poziom 3 będziesz mógł zbudować drugi skarbiec i jadalnię, co pozwoli ci połączyć te nowe pokoje z już istniejącymi. Połączone pokoje działają w taki sam sposób jak pojedyncze, ale mogą zmieścić dodatkowych pracowników i dać za to premię do produkcji. Jednak modernizacja połączonego pokoju jest zwykle znacznie droższa, ponieważ zapłacisz za dwa ulepszenia, zamiast jednego. Niemniej jednak warto zainwestować w połączone pokoje produkcyjne, o ile zajmują je kompetentni mieszkańcy.

Dzięki wskazówkom zawartym w tym poradniku jesteś teraz w pełni przygotowany do walki z Władcą Otchłani i uratowania ukochanej księżniczki Olivii. Gra nie zawsze będzie tak prosta, jak na początkowych poziomach. Jeśli jednak postępujesz zgodnie z naszymi poradami, które podaliśmy Ci ja na tacy, to nie powinieneś mieć żadnych poważniejszych problemów w Hustle Castle.


Gry podobne