Grand Chase to gra MMO 2D zaliczana do kategorii popularnej rozgrywki side scrolling, gdzie grafika inspirowana jest popularnymi seriami anime.

Jest to gra o walce, bijaktyka online w czasie rzeczywistym, która pozwala angażować do wspólnych potyczek do seściu graczy jednocześnie. Gracze wcielają się w jedną z trzech predefiniowanych postaci i przechodząc przez kolejne etapy oczyszcza je z krwiożerczych potworów, a na końcu każdego z nich czeka Nas wymagająca walka z bossem.


Do eksploracji oddano Nam trzy kontynenty, gdzie czeka na śmiałków masa zadań i nieco zakręcony system walk PvP. Tak czy inaczej na poznanie całego świata gry nie wystarczy kilka minut czy godzin, zawartości jest tak dużo, że czasami ciężko się połapać co już próbowaliśmy, a czego nie i co warto dalej robić.

Grand Chase to tak naprawdę wyzwanie i wyścig w stylu kto szybciej z pokona Królowe Ciemności. Do walki oddano fanom gry wiele trybów, więc każdy na indywidualny sposób może się bawić i próbować pokonać złą królowe. Czeka Nas masa akcji i to non stop, a najciekawszymi trybami walki są Quest, PvP, Monster Battle i Monster Expedition – jednak to nie wyczerpuje ich pełnej listy i poznacie ich znacznie więcej, ale ja wymieniam jedynie te, które osobiście przypadły mi do gustu.

Grand Chase


Produkcja oferuje prostą rozgrywkę w stylu arcade, aby każdy mógł swobodnie korzystać z połączenia umiejętności i ataków combo. Postacie tutaj mają własne specjalne stopnie rozwoju 1, 2 i 3 stopnie. Gracze mają możliwość modernizacji swoich zdolności i ulepszenie avatarów. Istnieją dwa różne tryby walki: Team Play – pozwala graczom walczyć w zespołach trzyosobowych, Tryb Survival – umożliwia do 6 graczy w zespole. Te tryby napewno zachęcą graczy do logicznego planowania strategii ataku i eksperymentowania z różnymi formacjami. Mamy tutaj także duża ilość przedmiotów, które może użyć nasza postać przechodząc od zbroi, broni i kończąc na niezliczonych akcesoriach, które mogą znacząco podnieść umiejętności.

Dostępne klasy postaci:

Lire (kobieta) – Lire jest to Elf, który opanował perfekcyjnie korzystanie z  łuku.
Jej postęp: Archer → Kusznik → Arch Ranger → Nova


Arme (kobieta) – postać maga w Grand Chase,  jest panem czarów ofensywnych i defensywnych.
Jej postęp: Mag → Alchemist →Battle Mage Warlock

Lass (mężczyzna) – Szybki i zwinny. Jego ataki nie są tak silne, jego obrona nie jest tak wysoka, ale jego prędkość nadrabia wady.
Jego postęp: Thief →  Dark Assassin Assassin → Striper

Ryan (mężczyzna) – żyje w harmonii z naturą, Ryan można przekształcić w potężne bestie i posiada niszczycielskie ataki combo.
Jego postęp: Druid → Sentinel → Viken → Xenocider

Ronan (mężczyzna) – Ronan miesza magie z atakami mieczem i najlepiej można opisać go jako wojownika / maga taka sobie hybryda.
Jego postęp: Spell Dragon Knight Knight →  Aegis Knight Abyss Knight

Amy (kobieta) – Amy jest wykwalifikowaną buffką, której czynności zwiększają możliwości bojowe jej sojuszników. Jej wysoka mobilność pozwala jej brać udział w walce, choć ma najniższą obronę i witalność w grze.
Jejpostęp: Dancer →  Muse Siren

Jin (mężczyzna) – Jin jest przykładem artysty wojennego, który atakuje niewiarygodnie szybko. Posiada zdolność “płonięcia”, która pozwala mu podnieść jego siłę ataku i jego szybkość.
Jego postęp: Fighter → Grappler


Gry podobne