Na portalu facebook znajdziecie mnóstwo gier strategicznych, niektóre z nich są osadzone w postapokaliptycznym świecie, a inne skupiają się na groźnych konfliktach, które mogą mieć miejsce w przyszłości. Jak widać mają różną tematykę, ale autorzy zazwyczaj podchodzą do nich bardzo poważnie. Przeglądarkowa gra Galaxy Life wydaje się odchodzić od tych koncepcji i otwiera przed nami futurystyczny świat sci-fi, gdzie lądujemy na planecie pełnej obcych, ale słodkich istotek rodem z filmów studia Dreamworks. W sumie nie ma tutaj czegoś innowacyjnego, ale za to oprawa graficzne i cała fabuła staje się głównym atutek Galaxy Life. Każdy kto zagrał kiedykolwiek w grę ze studia Kabam – Edgeworld poczuje się jak u siebie w domu w Galaxy Life.

Jest to gra nie tylko polegająca na rozbudowie własnej kolonii na planecie w dalekim kosmosie, ale również o jej obronie przed gwiezdnymi piratami szukającymi łatwej ofiary w galaktyce. Budujemy różnego rodzaju budynki aby utrzymać szczęśliwych naszych mieszkańców, jak domy, przeróżne dekoracje i budynki produkcyjne. Jednak zanim zaczniesz coś budować potrzebujesz dostatecznej ilości wolnej przestrzeni, więc musimy zadbać o oczyszczenie okolicy z głazów, dziur przeróżnych roślin czy wraków. Jednak podczas rozbudowy musimy przygotować się na ataki ze strony innych graczy, którzy mogą oblegać nasze bazy, więc strategicznie najlepszym wyjściem będzie budowanie murów, pułapek i działek, aby utrzymać choć cień bezpieczeństwa. Jeśli nasze budynki zostaną częściowo zniszczone podczas walki to potrzebujemy paru minut na doprowadzenie ich do stanu pierwotnego.


Galaxy Life

Galaxy Life PL

Jednak zamiast być ofiarą to przecież lepiej samemu atakować i tutaj będziemy musieli zbudować własną armię, a do tego będziemy mieli dość sporo jednostek do wyboru, nie tylko organicznych, ale także różnego rodzaju statki to ataków naziemnych. Każda jednostka ma unikalne cechy, określoną siłę ataku, częstotliwość strzału czy też punkty życia. Walka będzie polegała przede wszystkim na wybraniu konkretnego przeciwnika, a w tym celu musimy wejść w mapę galaktyki i wybrać planetę gracza, któremu chcemy zrobić, że tak to ujmę psikusa. Następnie wystarczy dobrze zaplanować, gdzie i jaki rodzaj jednostek zrzucimy do ataku, niektóre jak miotacze ognia warto wrzucić jak najbliżej budynków obronnych, gdyż atakują z bliska i poruszają się powoli. Ale są też takie, które atakują ze sporej odległości więc w większości wypadków można atakować trzymając się z dala od zasięgu struktur obronnych przeciwnika.

Galaxy Life


To co najbardziej mi się spodobało w grze via www Galaxy Life to fakt, że nie ma tu zupełnie energii i wykorzystano znany z Gnome Town system pracowników. Więc to co możemy zrobić zależy od ilości pracowników jakich posiadamy. Na początku będzie tylko jeden, ale po zebraniu kilku przedmiotów, które wypadną nam czy to podczas czyszczenia pól czy też w czasie pomocy znajomemu, czy odbieraniu dóbr z budynków produkcyjnych , będziemy mogli zatrudnić kolejnego pracownika, czyli już będziemy w stanie wykonywać dwie czynności jednocześnie. Ale dodatkowo zwrócić musicie uwagę, że każda budowa czy ulepszenie wymaga konkretnego czasu aby zostać sfinalizowane, ale w tym momencie przychodzi nam na ratunek darmowy surowiec w grze Minerały, które zdobywać będziemy z licznych misji, z ataków jako łup wojenny czy też z wybudowanych kopalni. Dzięki tym zielonym minerałom możemy przyśpieszać budowę/rozbudowę budynków.

Galaxy Life

Budynki jakie możemy postawić są określone ilościowo, a owa liczba zależy od poziomu kwatery głównej i naszego poziomu w grze. Praktycznie za każdą czynność otrzymujemy złoto i doświadczenie. Niektóre z budynków wymagać będą specjalnych przedmiotów, ale zazwyczaj w prosty sposób można je znaleźć w grze więc z tym nie ma problemu. Dodatkowo radzę uważać jak wydajecie minerały bo będą wam potrzebne do badań innych jednostek w armii niż te co są dostępne na początku, a naprawdę czasami trzeba ich sporo aby rozpocząć badania.


Galaxy Life

Warto też przyjrzeć się naszym mieszkańcom, żołnierze skupieni są przy teleporterach, a inni kosmici albo spacerują, albo robią coś młotkiem czy też nawet bawią się na skakance lub na huśtawce.

Dodatkowo jak w każdej grze społecznościowej tak i w Galaxy Life możemy odwiedzać planety naszych znajomych czy też wysyłać im różnego rodzaju upominki. Także aby powiadomić wszystkich o naszych preferencjach dotyczących tego co chcemy otrzymać możemy powiadomić wszystkich za pomocą listy pożądanych prezentów.

 


Gry podobne