Cytadela w Khan Wars to obiekt na mapie oznaczony specjalną ikoną, przez co łatwo go odnaleźć. Cytadela to najważniejszy element rozgrywki związanej z gildiami. Za jej pomocą zdobywa się punkty gildii do rankingu. W niej możesz budować budynki, trenować armię, wysyłać kampanie i wiele więcej. Cytadela znajduje się w każdym oznaczonym terytorium na mapie.

Jak podbić Cytadelę?

W celu podbicia cytadeli musisz być członkiem gildii. Naciskając na każdą z cytadel zobaczysz informacje o wymaganiach, populacji w cytadeli, liczbie wsparcia.

Jak obliczana jest wymagana populacja?

Populacja potrzebna do podbicia cytadeli bazuje na pojemności mieszkań w niej. Jest to 50% maksymalnej dozwolonej populacji w cytadeli. Przykład: niech pojemność mieszkań cytadeli wynosi 820. Wtedy 410 populacji atakującego musi przeżyć do końca bitwy, aby podbić ją.

Możesz wysłać tyle ataków na Cytadelę ile tylko zechcesz. Pamiętaj, że Cytadela może być wspierana przez nielimitowaną ilość wsparć.

Cytadela może być atakowana i podbita z Twoich zamków lub cytadel rządzonych przez Twoją gildię.

Każdy członek gildii możesz rządzić maksymalnie 1 cytadelą w tym samym czasie. Z tego powodu Twoja gildia nie może podbić więcej cytadel niż ma członków. Przykładowo: gildia z 16 członkami nie może podbić więcej niż 16 cytadel.

Po zdobyciu cytadeli będzie ona pod protekcją przez następne 3 godziny i wtedy nikt nie będzie mógł jej atakować.

Kampanie cytadeli

Cytadele to obiekty na mapie. Jeżeli jesteś członkiem gildii, to możesz wysyłać kampanie do nich. Po kliknięciu na cytadelę zobaczysz okienko, gdzie znajdziesz wszystkie potrzebne informacje.

WARTO ZOBACZYĆ  Here Be Demon (HBD) w Castle Clash

Wyślij Atak

Jeżeli jesteś członkiem gildii, to możesz wysłać ataki na cytadele. W okienku każdej cytadeli znajdziesz informację o wymaganej populacji, która musi przeżyć do końca bitwy, aby ją podbić. Możesz oczywiście atakować mniejszą populacją, ale wtedy cytadeli nie podbijesz.

Protekcja

Po zdobyciu cytadeli będzie ona pod protekcją przez następne 3 godziny i wtedy nikt nie będzie mógł jej atakować. Wykorzystaj ten czas do wytrenowania armii lub wysłania do niej wsparcia z innego miejsca.

Wyślij Wsparcie

Wsparcie może być wysłane z zamków graczy lub cytadel rządzonych przez Twoją gildię. Jeżeli jesteś wrogiem i chcesz przejąć cytadelę, to na jej profilu znajdziesz informację o aktywnych wsparciach do niej. Liczby koło ikony reprezentują liczbę wsparć oraz ogólną populację.

Populacja

Ta ikona reprezentuje obecną populację wybranej cytadeli. To bardzo pomocne jeżeli planujesz atak lub wsparcie jej.

Interfejs cytadeli

Kiedy gildia podbije cytadelę, wszyscy jej członkowie mogą pomagać w jej obronie oraz rozwoju. Każda cytadela dostępna jest z mapy lub listy cytadel w menu gildii. Kiedy otworzysz okno cytadeli, to najważniejszymi opcjami są:

Zmień Władcę

Każdy członek gildii może być władcą tylko jednej cytadeli. Jeżeli jesteś członkiem gildii i podbijesz cytadelę, to z automatu zostaniesz jej władcą. Jeżeli jesteś członkiem gildii i masz już cytadelę, to możesz nadal atakować takie punkty na mapie i zdobywać je, ale tak zdobyta cytadela zostanie bez władcy. Wtedy członek gildii z odpowiednimi uprawnieniami może przydzielić władcę dla takiej cytadeli. Władca cytadeli może być zmieniony co 12 godzin.

WARTO ZOBACZYĆ  Monumenty w Anno Online

Budynki

Każdy członek gildii może przekazać skarby na rzecz rozbudowy jej. Nie ma znaczenia czy jesteś jej władcą czy nie. W odróżnieniu od zwykłych budynków na zamku, Mieszkania na cytadeli mają dwa razy większą pojemność: 101788! Rozbudowa budynków na cytadeli odbywa się natychmiast i nie ma czasu oczekiwania. Cytadela posiada tylko 6 budynków: Koszary, Strzelnicę, Stajnie, Warsztat, Zakon oraz Mieszkania.

Armia Cytadeli

To najważniejsza rzecz w gildiach. Każda populacja wyszkolona w cytadeli przyzna 1 punkt gildii w rankingu gildii. Będziesz potrzebował jak największej liczby armii, ale możesz to osiągnąć, zdobywając coraz więcej cytadeli i tocząc bitwy ze swoimi wrogami, dzięki czemu możesz mieć więcej miejsca w mieszkaniach, aby zwiększyć liczbę ludności. Każdy członek gildii może przyczynić się do tego dzięki własnym zasobom. Możesz trenować wojsko w każdej cytadeli. Ilość jednostek i ich rodzaj jest ważna, więc radzimy ci zawsze omawiać to ze swoimi kolegami z gildii. Szkolenie armii to natychmiastowy proces, więc nie trzeba czekać.

Formacje

Władcą cytadeli może być tylko jedna osoba, która zarządza wszystkimi wychodzącymi kampaniami z niej oraz formacjami. Armia w cytadeli będzie mieć takie same umiejętności i ulepszenia jak władca.

Kampanie

Kiedy gildia posiada cytadele, to władca cytadeli może wysyłać kampanie z niej. Pamiętaj, że władca może wysłać z cytadeli tylko dwa typy kampanii: atak i wsparcie. Władca nie może wspierać innych graczy. Jedynym możliwym celem jest inna cytadela.

Podsumowanie
Data publikacji
Artykuł
Cytadela w Khan Wars
Ocena redakcji
51star1star1star1star1star