Jak dobrze wiecie, w grze Boom Beach można budować/ulepszać jedynie jeden budynek w danym momencie, gdyż jest w grze tylko jedna grupa pracowników. Więc jak budować? Co powinno być naszym priorytetem? 

Na początek omówmy problem z ulepszaniem Kwatery Głównej. Wielu graczy, którzy grali w Clash of Clans ulepszali Town Hall wtedy, gdy już rozbudowali wszystkie budynki na maksymalne poziomy, gdyż to dawało wielką przewagę i nie powodowało przedwczesnego awansu w grze. Ale w Boom Beach jest zupełnie inaczej, im wyższy poziom HQ tym większa jest redukcja trudności podczas walki. Odblokowujemy potężniejsze jednostki itp. Jeśli przyjmiecie tutaj taktykę z Clash of Clans to możecie nie obronić się przed atakami przeciwników. Więc jeśli macie dostatecznie dużo surowców to ULEPSZAJCIE HQ!

Tuż po ulepszeniu HQ, który budynek powinien być ulepszony najpierw? Omówimy kilka przypadków.

20140304231849a0dq4njg5wvblgjq
Zasoby w grze możemy zdobywać na dwa sposoby:

  • Automatycznie z środków posiadanych w bazie
  • Z napadów i plądrowań

Pierwsze rozwiązanie jest najlepsze i najbezpieczniejsze, ale przychód jest niewielki.
W drugim rozwiązaniu możemy napadać graczy prawdziwych i NPC. Jednak wiąże się to z większym ryzykiem. Kiedy napadami innych graczy to zabrane surowce, ich ilość, zależna jest od poziomu Krypty przeciwnika. Poza tym nie możemy zakładać, że ciągle będziemy wygrywać. Tym samy jeśli przegramy nie zdobędziemy nic, a na wojsko kasza została wydana. Przy tej opcji najważniejsze jest ulepszanie budynków wojennych takich jak: Radary, Armory, Gunboat i Landing Craft.
Musimy także chronić swoje surowce, więc ulepszanie jak najczęstsze Krypt (Vault) jest bardzo ważne i nie warto liczyć tylko na wieżyczki obronne. Jak wspomniałem wcześniej, surowce które zostają zagrabione w walce zależą od poziomu Krypty i jeśli jest ona na dostatecznie wysokim poziomie to napastnik po pierwszym ataku zrezygnuje z kolejnych napadów.

WARTO ZOBACZYĆ  Poradnik do gry Paradise Bay

Co do wieżyczek obronnych to możecie je ulepszać, ale tylko wtedy, gdy macie mnóstwo czasu do stracenia.