Art of War: Legions to prosta i szybka gra strategiczna czasu rzeczywistego, w której walczysz z armiami o różnych kształtach i rozmiarach. Stwórz własną armię, aby walczyć z wrogiem, ale rób to rozważnie, ponieważ nie możesz kontrolować swoich żołnierzy podczas walki!

Jako taki, Art of War: Legions polega na planowaniu podczas wyboru i rozstawu jednostek przed każdą walką. W naszym poradniku omówimy najważniejsze rzeczy, o których warto pamiętać podczas bitwy, oraz o tym, jak zostać mistrzem strategii.


  1. Wykorzystuj dostępne posiłki
  2. Rozmieszczenie oddziałów ma znaczenie
  3. Zwróć uwagę na swoich bohaterów
  4. Wypróbuj Headhunts, aby uzyskać więcej nagród!
  5. Wejście na arenę pozostaw na koniec
  6. Wykonuj codzienne zadania!
  7. Pamiętaj, aby sprawdzić nagrody za bezczynność!

Wykorzystuj dostępne posiłki

Gdy wybierzesz się do bitwy, otrzymasz dużą szarą przestrzeń z płytkami. Możesz zmieścić jedną drużynę jednostek na płytce. Zobaczysz również, jak twój wróg jest ustawiony i pogrupowany, więc będziesz musiał ustawić swoje wojska w taki sposób, aby odpowiednio kontratakować wroga.

Każdy typ jednostki wyróżnia się czymś innym, więc znajomość ich mocnych i słabych stron jest kluczem do pokonania przeciwnika. Upewnij się, że dowiedziałeś o swoich przeciwnikach wszystkiego, aby wiedzieć, jak skutecznie z nimi walczyć!

Podczas każdej bitwy z czasem będziesz stopniowo zdobywał posiłki, jak wskazuje przycisk w lewym dolnym rogu ekranu. Są pojedynczymi piechurami i można ich rozmieścić w dowolnym miejscu na polu bitwy, dotykając wybrane miejsce. Nie są potężni, ale ich liczba może popchnąć twoją drużynę do zwycięstwa!


Zawsze powinieneś stale wzmacniać swoją armię. Nie ma powodu, aby czekać z wysłaniem wsparcia. Upewnij się więc, że rozmieścisz je w pobliżu żołnierzy wroga, najlepiej łuczników, w przeciwnym razie prawdopodobnie uciekną i umrą.

Rozmieszczenie oddziałów ma znaczenie

Jak już wspomnieliśmy, kluczem do zwycięstwa jest wiedza o tym, co wyróżnia twoje wojska i jakie są słabości poszczególnych jednostek. Zacznijmy od prostego przykładu, twoim pierwszym oddziałem jest piechota. Ci faceci od razu zaatakują najbliższego wroga i będą uderzać we wroga swoimi mieczami dopóty, dopóki ostatni z nich nie zginie.

Nie mogą zadawać dużych obrażeń mając marny atak wynoszący 100, ale mają przyzwoite zdrowie i obronę, dzięki czemu idealnie nadają się do działania jako jednostki typu „tank”, pochłaniając obrażenia i chroniąc twoich słabszych sojuszników, słabszych ale bardziej śmiercionośnych.


W związku z tym powinieneś rozmieścić Piechotę na linii frontu, aby przyciągnęły one uwagę wrogów. Następnie możesz ustawić atakujących z dużej odległości, takich jak łucznicy i bombowce, na linii tylnej, aby mogli atakować w spokoju! Jest to idealna synergia i zawsze powinieneś szukać okazji, aby połączyć swoje oddziały razem!

To jest ogólny sposób na wygraną i powinien cię zaprowadzić daleko. Ostatecznie w dalszej części gry znajdziesz przeciwników, którzy mają bardziej złożone formacje i będziesz musiał się dostosować, aby im przeciwdziałać.

Zwróć uwagę na swoich bohaterów

Gdy dojdziesz do około 20 poziomu, odblokujesz pierwszego bohatera. Bohaterowie to potężne jednostki posiadające specjalne umiejętności. Mają mnóstwo zdrowia, obrony i ataku, co czyni je ogromnym zagrożeniem na polu bitwy. Używaj ich dobrze, a możesz przetrwać każdą bitwę!

Bohaterowie mają dwie umiejętności: aktywną i pasywną. Ich umiejętność pasywna zapewnia im specjalną zdolność, a ich aktywność może siać spustoszenie na polu bitwy. Jednym z pierwszych bohaterów, których możesz zdobyć jest Baron Mrozu.

Jego umiejętność pasywna „Szybkie chłodzenie” stale spowalnia prędkość ataku otaczających wrogów, dopóki się od nich nie odsunie. Jego aktywna umiejętność to „Borealna Łaska”, która zapewnia osłony pobliskim przyjaznym jednostkom. Tarcza będzie absorbować zadaną ilość obrażeń, dopóki się nie złamie, zadając obrażenia otaczającym wrogom.

Jak widać, bohaterowie mają bardzo potężne zdolności, które naprawdę mogą dać twojej armii przewagę, której potrzebuje. Problemem jest rozstawienie: twoi bohaterowie mogą być rozmieszczeni tylko w jednym z trzech miejsc. Po lewej, prawej i tylnej stronie, co oznacza, że ​​tak naprawdę nie możesz pozwolić, by twój bohater przewodził szarży.

Jednak dzięki inteligentnemu ustawieniu możesz ulepszać swoją strategię. W zależności od prędkości ruchu twojego bohatera, możesz zmusić go do szarży prosto w siły wroga, pozwalając mu pochłonąć wszystkie obrażenia.

Wypróbuj Headhunts, aby uzyskać więcej nagród!

Na około 15 poziomie odblokujesz okazję do podjęcia Headhunts. To w zasadzie poboczne zadania, które są opcjonalne, ale zapewniają więcej nagród niż typowy poziom. Lista cykli Headhunts każdego dnia zapewnia codzienne wyzwania.

Przed atakiem zobaczysz dziwną liczbę. To jest liczba prób, które otrzymujesz. Gdy ukończysz pełny cykl Łowca głów straci turę. Kiedy Łowca Głów straci wszystkie swoje tury, zakończysz dane zadanie i na odnowienie będziesz musiał czekać 24h.

Postaraj się ukończyć wszystkie poziomy przed końcem dnia, aby zdobyć dużo złota. Dostajesz nawet klejnoty z późniejszych etapów Headhunts!

Wejście na arenę pozostaw na koniec

Na poziomie 30 otrzymasz dostęp do areny. Tutaj możesz walczyć z armiami innych graczy. Możesz być podekscytowany nową funkcją, ale naprawdę zalecamy wstrzymanie się z wejściem na arenę, dopóki nie odblokujesz więcej żołnierzy.

Jeśli spróbujesz walczyć na arenie, gdy tylko zostanie odblokowana, prawdopodobnie zostaniesz zniszczony. Po wejściu na arenę zostanie wyświetlona lista losowo wybranych pretendentów. Pierwszy jest najtrudniejszy, a ten na dole jest najsłabszy.

Im silniejszy jest twój przeciwnik, tym więcej punktów areny zdobędziesz. Im więcej punktów zdobędziesz po zakończeniu sezonu, tym lepsze będą nagrody. Oprócz tego masz także przepustkę do bitwy.

Każda wygrana na arenie daje ci żeton, a gdy zbierzesz wystarczającą liczbę żetonów, przepustka do bitwy będzie się zwiększać. Zaczynasz od darmowej przepustki i możesz zdobyć fajne nagrody, takie jak złoto, klejnoty, żołnierze i klucze.

Karnet premium zawiera jeszcze lepsze nagrody, ale musisz zapłacić prawdziwe pieniądze, aby go aktywować. Jeśli grasz tylko od niechcenia, możesz trzymać się darmowej rozgrywki i później zdecydować, czy chcesz być naprawdę konkurencyjny na arenie.

Wykonuj codzienne zadania!

Stuknięcie zwoju w prawym górnym rogu menu głównego powoduje przejście do ekranu codziennych zadań. Jak sama nazwa wskazuje, zadania te znikają i zastępowane są nowymi po zakończeniu dnia. Każda misja jest warta dużo złota, klejnotów i punktów misji.

Gdy zdobędziesz punkty misji, pasek u góry zapełni się. Gdy się zapełni, możesz wymienić punkty na skrzynię. Te skrzynki zawierają złoto, klejnoty i nowych żołnierzy, więc spróbuj ukończyć wszystkie zadania przed końcem dnia, aby uzyskać maksymalne nagrody!

Pamiętaj, aby sprawdzić nagrody za bezczynność!

Twoi żołnierze na głównym ekranie będą stale zabijać losowych wrogów, którzy nadejdą. To z czasem wygeneruje dla ciebie złoto i klejnoty. Im dalej w grze, tym szybciej będziesz generować owe prezenty. Pamiętaj, aby od czasu do czasu sprawdzać i zbierać swoje nagrody, ponieważ z czasem będą się one zmniejszać.

To wszystko jeśli chodzi o grę Art of War: Legions! Jeśli masz jakieś inne porady lub wskazówki, którymi możesz się podzielić, daj nam znać w komentarzach poniżej!


Gry podobne