W Art of War: Legions jest mnóstwo sposobów na zdobywanie kolejnych jednostek, z których budujemy naszą armię. Jedną rzecz, o której musi pamiętać każdy gracz to fakt, że nie zawsze duża liczebność armii stanowi klucz do zwycięstwa. Przede wszystkim istotne jest z jakich jednostek składa się nasza armia i na jakim stopniu rozwoju owe jednostki się znajdują.

Aby łatwiej było Wam to zrozumieć musimy poznać mniej więcej hierarchię jednostek, składają się one z:


 • Ze zwykłych jednostek
 • Z rzadkich jednostek
 • Epickich
 • Legendarnych

Łatwo jest je rozpoznać i wystarczy spojrzeć na kartę danej jednostki, a raczej na jej ramkę. Zwykłe jednostki mają szarą ramkę, rzadkie mają ramkę jasno niebieską, epickie mają ramkę fioletową, a legendarne – złotą.

Dodatkowo każda jednostka posiada pewną ilość gwiazd 🌟 na swojej karcie. Może to być liczba o 1 w górę, z tymże 8 🌟 można zdobyć dopiero po osiągnięciu 1000 poziomu w głównych walkach, więc do tego daleka droga o ile dopiero dziś rozpoczęliście swoją przygodę z grą.

Pamiętajmy, że każda jednostka jest na sztywno przypisana do jednej z grup jakości o jakiej wspomniałem wyżej, ale każdą z nich można ulepszać zwiększając jej liczbę 🌟. Przykładowo Piechota występuje jedynie w formie Zwykłej i poprzez łączenia z innymi jednostkami piechoty może zwiększyć swoją siłę (liczbę 🌟), ale nigdy Piechota nie pojawi się w grupie np. Rzadkich jednostek.


Skoro to już mamy omówione to sprawdźmy gdzie i w jaki sposób możemy zdobywać kolejne jednostki w grze do naszej armii.

 1. Skrzynie z jednostkami
 2. Zakup jednostek w sklepie gry
 3. Zajrzyj do Obozu Rekrutów
 4. Nagrody za postępy na arenie
 5. Nagrody za ekspedycje
 6. Zrób zakupy przed kolejną walką
 7. Koło fortuny
 8. Honor Hunting

Skrzynie z jednostkami

Skrzynie te możemy zdobywać walcząc na zwykłych poziomach w grze. Występują one co określoną ilość poziomów i są nagrodą za zwycięstwo na takim poziomie. Jednak taka skrzynia wymaga pewnego czasu zanim będziemy mogli ją otworzyć i zajrzeć do środka. Oczywiście zdobywając do niej klucz możemy otwierać je natychmiast bądź oplacając takie otwarcie wygranym złotem (złote monety). Dodatkowo czasami pojawia się opcja obejrzenia reklamy, aby skrócić czas oczekiwania na otwarcie o jedną godzinę, ale to nie zawsze ma miejsce i gdy tylko nadarzy się taka okazja to warto z niej skorzystać.

Skrzynie z jednostkami


Skrzynia może nagrodzić nas jednostkami z każdego poziomu rzadkości / jakości, wszystko zależy od naszego szczęścia, a prawdopodobieństwo ich zdobycia jest z góry określone:

Mamy szansę na:

 • Jednostkę legendarną – 20%
 • Jednostkę epicką – 20%
 • Jednostkę rzadką – 30%
 • Jednostkę zwykłą – 30%

Jak widać nawet na jednostki legendarne szansa jest spora, choć ostrzegam, że wypadają zazwyczaj jednostki z jedną 🌟, ale lepsze to niż nic. Te jednostki z jedną 🌟 są niekiedy lepsze niż zwykłe z 5-6 🌟.

Zakup jednostek w sklepie gry

Oczywiście zakupy takich jednostek nie muszą wiązać się z tym, że zainwestujecie realne pieniądze w rozgrywkę. Zarówno diamenty jak i złote monety można w dużych ilościach zarabiać w grze, o czym pisaliśmy we wcześniejszym poradniku. I teraz nie czas, aby zastanawiać się skąd brać owe surowce, ale w jaki sposób je odpowiednio inwestować.

Zakup jednostek w sklepie gry

Tapnijcie na pierwszą ikonkę (Shop) w dolnym menu gry i zjedźcie nieco niżej, a zobaczycie kilka możliwości zakupu jednostek zarówno za monety jak i za diamenty. Jedne są bardziej, a inne mniej opłacalne, dlatego należy przekalkulować czy szybszy zakup mniejszych ilości jest dla nas korzystniejszy czy może warto zaoszczędzić nieco więcej waluty i wykonać tańszy zakup.

Zjedźcie w sklepie do części opatrzonej napisem „Treasure”. Widzicie tu opcję zakupu kart normalnych jak i super. Za normalne zapłacimy złotymi monetami i w nich znajdziecie jedynie jednostki do waszej armii, nie będzie tam bohaterów, jedynie jednostki. Co więcej, normalne karty zawierają jedynie jednostki zwykłe i rzadkie o maksymalnej ilości gwiazdek x2, częściej trafiają się jednostki z jedną gwiazdką, a większe bo aż 66,7%-owe prawdopodobieństwo mamy dla jednostek rzadkich.

W kartach Super znajdziemy zarówno bohaterów jak i jednostki, ale jeśli chodzi o jednostki to mamy małe, ale zawsze, szanse na jednostki legendarne i epickie. Większe prawdopodobieństwo jest że z jednostek trafi nam się coś z rzadkich i zwykłych jednostek, ale te karty zazwyczaj kupuje się dla zdobywania bohaterów i ich tokenów do ulepszenia poziomu. Tu jeśli chcielibyście inwestować w karty Super to bardziej opłaci się poczekać i uzbierać 2250 diamentów, aby zakupić jednorazowo 10 kart, dzięki czemu oszczędzacie 250 diamentów. Pamiętajcie, że jedna Super Karta kosztuje 250 sztuk diamentów.

Pod kartami, nieco niżej macie „New Release” czyli jednostki w tzw. ofercie, co moim zdaniem jest wyrzucaniem diamentów w błoto i dopóki nie zobaczycie tam czegoś z legendarnej jakości to nie inwestujcie nic w tej sekcji, ani jednego diamentu.

Zajrzyj do Obozu Rekrutów

Po lewej strony ekranu gry, tam gdzie widzicie skrzynię która co jakiś czas nagradza Was złotem i diamentami, znajdziemy ikonkę prowadzącą do obozu rekrutacyjnego (ikonka kolesia trzymającego kartę ze znakiem zapytania). Również w tym miejscu mamy opcję zakupy za diamenty jak i monety i tu polecam opcję niebieską, czyli zakup za złote moenty. Najlepiej uzbierać te 240k monet i dokonać zakupy 30 jednostek, gdzie wypaść mogą zarówno te zwykłe (33,3% szanse) jak i rzadkie (66,7%) z maksymalnie dwiema 🌟. Dobre są jeśli chcemy połączyć szybko jednostki, a w swojej armii mamy sporo tych z niską ilością 🌟, które chcemy jak najszybciej ulepszyć. Również często korzystam z tej opcji, gdy pojawia się możliwość Fuzji (Wydarzenie „Świątynia fuzji”), które odpalane jest cyklicznie w grze i gdzie możemy łączyć np zwykłe jednostki aby otrzymać rzadkie, rzadkie, aby otrzymać epickie i tak dalej. Dlatego nie przejmujcie się, że macie wiele zwykłych jednostek, bo tym sposobem przerobicie je w rzadkie i tak dalej.

Świątynia fuzji w Art of War

Nagrody za postępy na arenie

Arena w grze pozwala nam walczyć z innymi graczami i przetestować swoją siłę nie ze sztuczną inteligencją, a z graczami, którzy realnie wykorzystują możliwości strategiczne zarówno w rozstawieniu armii jak i w budowaniu jej składu.

Nagrody za postępy na arenie

Arena dzieli się na sezony i w każdym sezonie po x wygranych walkach możemy odebrać specjalne nagrody, wśród których znajdują się także jednostki do naszej armii. Oczywiście wykupując Premium Pass mamy szansę na dodatkowe nagrody i więcej jednostek z każdym nowym poziomem na arenie, ale czy warto wydać na to 4 dolary? Sami sobie odpowiedzcie na to pytanie. Tak czy inaczej zdobywanie kolejnych kroków milowych i tak zajmie Wam sporo czasu patrząc na to ile innych aktywności warto by było ogarnąć każdego dnia.

Nagrody za ekspedycje

Jest to chyba jedna z najtrudniejszych części w grze Art of War, gdzie musicie wykazać się nie tylko strategią, ale i sprytem dzięki któremu przechytrzycie przeciwnika AI. Na kolejnych poziomach zdobywamy 🌟, a ilość zdobytych 🌟 wymieniana jest na nagrody. Nagrody wśród których znajdują się także zwykłe i rzadkie jednostki, a wydając 1600 diamentów możemy liczyć na dodatkowe nagrody, to warto odblokować, a uzbieranie takiej ilości diamentów to około dwa dni grania. Odblokowując dolny pasek (Deluxe Legion) z nagrodami mamy szansę także na legendarne jednostki, więc inwestycja może okazać się opłacalna.

Nagrody za ekspedycje

Zrób zakupy przed kolejną walką

Za każdym razem będąc w trybie zwykłej walki przez rozpoczęciem ataku możemy kliknąć na ikonę kart po prawej stronie. Jeśli pokazuje się na niej czerwona kropeczka to znaczy, że na coś nas stać co znajduje się tam w ofercie. Jednak polecam korzystać z tej opcji jak macie co najmniej 120 k złotych monet, gdyż za tą ilość można kupić jednostki z 4 🌟.

Zakupy kart jednostek przed walką

Co więcej, jeśli zaoszczędzicie np. 240k monet to wejdźcie tam i po każdym zakupie możecie mieć jakąś szansę na tzw. Lucky Time, czyli zostanie nam podarowana kolejna jednostka za darmo. Wyskoczy okienko z trzema jednostkami do wyboru, przy opcji za 120k monet, pojawiają się dwie epickie i jedna legendarna (co najmniej jedna). Wybieramy z nich jedną za darmo, a jak chcemy którąś z pozostałych to musimy za nią zapłacić diamentami. Polecam opcję zwłaszcza, że podczas Lucky Time oferowane są bardzo dobre jednostki.

Koło fortuny

Oczywiście jest to kolejne, cykliczne wydarzenie w grze, które podczas gdy jest aktywne pozwala Wam zakręcić kołem fortuny i wylosować jedną z wielu nagród, oczywiści pośród nich są także jednostki i to LEGENDARNE. Każdego dnia możemy raz za 60 diamentów zakręcić kołem, a każda kolejna próba będzie już kosztowała po 120 diamentów.

Koło fortuny w art of war

Co więcej, za określoną ilość prób otrzymać możemy tajemniczą skrzynie, której nagrody będą dla nas z pewnością niezwykle przydatne.

Honor Hunting

Kolejne, cykliczne wydarzenie w Art of War, w którym zdobywamy każdego dnia Medale, a mając określoną ilość owych medali możemy je wymienić na jedną z wielu nagród. W tym także na jednostki.

Honor Hunting wymiana na nagrody

Pamiętajmy, że medale nie przepadają nam po każdym sezonie więc możemy zawsze oszczędzać i zbierać ich więcej na bardziej pokaźniejsze nagrody. A mając np. 160 medali możemy je wymienić na legendarne jednostki.


Gry podobne