Złoto (złote monety) to bez wątpienia najważniejsza waluta w grze Art of War: Legions. Za nią kupujecie nowe jednostki, a także ulepszacie obecne w świątyni. Złoto będzie z Wami do końca gry i im więcej go macie tym szybszy staje się Wasz rozwój, dlatego nie lekceważcie tego surowca. W naszym poradniku dowiecie się jak zdobywać maksymalnie dużo złota w grze, a nigdy nie zabraknie Wam środków na zakup nowych jednostek, o których już wspomnieliśmy we wcześniejszym poradniku.

  1. Zakańczaj kolejne poziomy
  2. Użyj Hohenheim jako bohatera
  3. Oglądaj reklamy
  4. Wykonuj codziennie misje Headhunts
  5. Wykonuj codzienne zadania
  6. Walcz i wygrywaj na arenie
  7. Zbieraj nagrody po każdym sezonie areny
  8. Bierz udział w wydarzeniach
  9. Odbieraj nagrody za bezczynność
  10. Usuwaj niepotrzebne jednostki

Ukańczaj kolejne poziomy

Zacznijmy od tego, że najbardziej standardową / podstawową funkcją, która pozwala nam zarabiać złote monety w Art of War jest przechodzenie kolejnych poziomów w grze. Ilość zdobywanego złota zależy od ilości i jakości jednostek z jakimi przychodzi nam się zmierzyć na danym poziomie. Co jakiś czas pojawia się również poziom z bonusem do zdobywanych monet, gdzie możemy ich zdobyć znacznie więcej niż normalnie.


Nie ma to co się więcej rozpisywać, odpalacie poziom, walczycie, a na koniec zgarniacie łupy.

Użyj Hohenheim jako bohatera

To dość nietypowy bohater, ale ma też swoje zastosowanie. Nie pomoże nam zbytnio w walkach, ale na poziomach, z którymi nasza armia nie ma problemów może być niezbędny, gdyż ma jedną umiejętność, która powiększa pulę zdobywanych złotych monet.


Przyglądając się bonusowi, widzimy że na pewnym poziomie bohatera możemy dostawać maksymalnie +9 złota za każdego zabitego potwora. Już +1 złota moneta potrafi zwiększyć nasz zysk o 10%.

Oglądaj reklamy

Z pewnością zauważyliście, że za każdym razem jak kończycie poziom to możecie obejrzeć reklamę wideo, aby potroić swoją wygraną (tylko złotem monety). Reklamy nie są długie i wcale nie musimy ich oglądać, można odłożyć telefon na bok i później przejść dalej do gry, gdy tylko reklama dobiegnie końca. Jest to dość fajna opcja zwłaszcza jeśli mowa o poziomach z bonusem dla złotych monet, przykładowo z 10k monet możecie w kilka sekund zrobić 30k. Proste co nie?


Dodatkowo w sklepie gry znajdziecie miejsce z monetemi, które dostaniecie za obejrzenie reklamy, nie ma ich tam wiele, ale taką reklamę można obejrzeć 3x dziennie i zgarnąć za to przyzwoitą ilość złota.

Wykonuj codziennie misje Headhunts

Misje te dzielą się na 3 różne etapy, a te związane z walką są najbardziej opłacalną formą zdobywania monet w grze. Więcej tu dostaniecie złota niż z normalnych poziomów. Jednak próby są tu ograniczone, każda zakładka ma 10 poziomów i możemy przejść je 4x dziennie, co daje nam przy dwóch zakładkach aż 80 poziomów. Jeśli z każdym poziomem obejrzymy reklamę i potroimy wygraną to można zebrać spokojnie ponad 500k monet dziennie, a nawet więcej jak uwględnimy inne bonusy.

Wykonuj codzienne zadania

Każdego dnia otrzymujemy kilka zadań, niekiedy różnią się one ale są powtarzalne, dzięki którym możemy zdobyć pokaźne ilości złota i diamentów. Grając wykonasz większość z nich automatycznie, ale postaraj się zrobić je wszystkie, aby każdego dnia zgarnąć jak najwięcej nagród. Zadania są niezwykle proste, skupcie się i zaplanujcie grę tak, aby przy okazji wykonać każde z nich.

Walcz i wygrywaj na arenie

Każda wygrana na arenie w Art of War przynosi nam wyższe miejsce w rankingu, a także nagrody, pośród których jest oczywiście złoto. Złotych monet wprawdzie jest tu niewiele, ale walka na arenie to praktycznie jedno z codziennych zadań, więc wygrane monety tutaj zaprocentują monetami z nagrody za wykonane zadania i nie tylko.

Zawsze po kilku wygranych na arenie możemy odebrać nagrody za tzw. kroki milowe i z początku za pierwsze 5 zwycięstw możecie już odebrać jedną z takich nagród. Pośród kolejnych nagród znajdą się również złote monety.

Zbieraj nagrody po każdym sezonie areny

Każdy sezon na arenie trwa kilka dni i to ile walk stoczymy, jak wiele z nich wygramy i jak wysoką w rankingu pozycję zajmiemy, będzie miało wpływ na naszą nagrodę na koniec sezonu. Pamiętajcie, aby po każdym sezonie odebrać swoją nagrodę.

Bierz udział w wydarzeniach

Co jakiś czas w Art of War odbywają się różne wydarzenia, zarówno te cykliczne jak Koło Fortuny jak i wydarzenia typowo okolicznościowe, np. z okazji Walentynek. Takie wydarzenia są idealną okazją na zdobycie cennych nagród w tym złotych monet, diamentów czy bohaterów i jednostek.

Odbieraj nagrody za bezczynność

Po wejściu do gry widzicie skrzynię złotą wokół której gromadzi się coraz więcej złota. Tam gromadzą się dla Was nagrody samoczynnie, czyli co godzinę pewna ilość złota jak i diamentów. Wykorzystajcie to i tapnijcie na skrzynię zanim się przepełni. Raz na dzień to minimum, pamiętajcie, aby zbierać nagrody regularnie.

Usuwaj zbędne jednostki

Zawsze możesz odzyskać część złota usuwając jednostki, które są zbyteczne, choć wg. mnie nigdy nie powinniście korzystać z tej opcji bo każda jednostka jest tu przydatna czy to do ulepszenia innych, czy też do użycia w świątyni i zdobycia dzięki temu rzadszych wojsk.


Gry podobne