Archipelag w Boom Beach to mapa, na której widzimy bazy zarówno należące do graczy jak i do postaci NPC. Widać na niej także bazy surowcowe czy miejsca do nurkowania dla łodzi podwodnych jak i eventy Dr. Terror albo Lt. Hammerman.

Inwazje

Co każde 19 minut odbywa się tzw. „die roll”, który decyduje o tym czy zostanie na nasz przeprowadzona inwazja czy nie. Na szansę inwazji nie wpływa ilość posiadanych przez nas Punktów Zwycięstwa. Jedyne co wpływa na zwiększenie owej szansy to ilość obecnych baz na mapie. Jeśli na mapie znajduje się wiele baz Blackguard czy Mercenary to szansa na inwazję jest znacznie niższa, a jeśli jest ich bardzo mało to możecie być prawie pewni częstych inwazji.


Mapa Archipelagu

Pamiętajcie także, że jeśli „die roll” nie będzie skutkowało inwazją to następnym razem szanse na nią wzrastają. Działa to w obie strony i jeśli inwazja ma miejsce to przy następnym losowaniu szanse na kolejny atak maleją.

Jeśli na mapie jest więcej baz Mercenary niż Blackguard to bardziej prawdopodobne jest to, że inwazja nastąpi ze strony Mercenary, działa to oczywiście w obie strony.


Typy wysp

Oznaczenia wysp na mapie archipelagu

Bazy Mercenary: Są to bazy należące do innych graczy i są chronione tym co zbudowali oni na swoich wyspach. Loot z tego typu baz zależy od tego jak wiele surowców mogą skryć w specjalnych budynkach gracze.

Bazy Blackguard: Są one generowane przez system, sterowane przez NPC. Mają zazwyczaj kilka budynków i są słabiej chronione niż bazy innych graczy.


Bazy surowcowe: Te bazy mogą być przejęte od innego gracza poprzez zniszczenie Posterunku (Outpost) – coś na wzór HQ w bazach głównych. Gdy przejmiemy taką bazę to co jakiś czas przypływa do na łódź z surowcami.

Bazy Lt. Hammermana: Bazy można znaleźć w specyficznych miejscach na mapie. Możemy je niszczyć dzięki czemu zdobywamy olbrzymie nagrody. Nigdy się nie odnawiają, gdy już je zniszczymy.

Bazy Dr. Terrora: Dwa razy w tygodniu ów doktor najeżdża nasz Archipelag. Możemy zniszczyć tą bazę (ma 20 etapów) i w ten sposób zgarnąć olbrzymią nagrodę jak i Kamienie Mocy Dark.

Inne punkty na wyspie

SkrzynieSkrzynie: Małe złote skrzynie niekiedy pojawiają się na mapie archipelagu w Boom Beach. Powinny one zawierać od 1 do 30-stu diamentów jak i punkty zwycięstwa. Pojawiają się one dość często na mapie.

Miejsca do nurkowaniaMiejsca do nurkowania: Są to miejsca, gdzie możemy wysyłać statki podwodne, aby mogły zanurkować w poszukiwaniu skarbów. Wyglądają jak żółte boje z czerwonymi flagami.


Gry podobne