Tubylcy zamieszkujący nasze wyspy w Boom Beach mogą występować w różnych formach, ale nie możemy ich nigdy ignorować, gdyż są oni źródłem cenny nagród i bonusów, które sprawią, że nasz rozwój stanie się bardziej dynamiczny. Pierwszego tubylca spotykamy na początku zabawy, mówi nam o Blackuard, którzy skradli ich pomniki i Kamienie Mocy. Gdy tylko zniszczymy HQ w bazie Blackguard to tubylec ucieka przez dziurę w ziemi. Każdy z tubylców, gdy zostanie przez nas uwolniony zaczyna sobie spacerować po naszej wiosce.

Łodzie z surowcami

Łodzie z surowcamiMała łódka z surowcami pojawia się na południe od naszych doków i kieruje ją jeden z tubylców, który pragnie się odwdzięczyć nam za uwolnienie i przekazuje w nasze ręce spore ilości złota, drewna, kamienia czy żelaza. Jednak aby dostać te surowce musimy je zebrać w podobny sposób jak zbieramy je z budynków produkcyjnych. Łodzie zapełniają się surowcami co pewien czas, więc warto systematycznie do nich zaglądać.

Gracze atakujący naszą bazę główną nie mogą nic skraść z tych łodzi, ale jeśli przejmą kontrolę nad jedną z naszych baz surowcowych to stracimy wszelkie, niezebrane surowce z bazy głównej.

Codzienna nagroda za Punkty Zwycięstwa

Dodatkowo, prócz złota i surowców z baz surowcowych (Resource Bases), tubylcy wysyłają nam każdego dnia kolejną łódkę, aby pomóc nam walczyć przeciwko Blackguard. Łódź zawiera różne nagrody i tutaj mamy wybór tego co chcemy z niej otrzymać.

Codzienna nagroda z takich łodzi zwiększa się w miarę zdobywania przez nas Punktów Zwycięstwa (Victory Points). Nagroda uzależniona jest od najwyższej ilości tych punktów jakie posiadaliśmy w przeciągu ostatnich 24 godzin.

WARTO ZOBACZYĆ  Steel Legions: Poradnik dla początkujących (Wiki)

Atakujący nasz gracze nie mogą skraść nic z tego typu łodzi. Jednakże jeśli nie zbierzemy z niej nagrody danego dnia to zostanie ona zastąpiona kolejną.

Do odebrania mamy (do wyboru):

  • Surowce (Złoto, Drewno, Kamień i Żelazo)
  • Diamenty
  • Kamienie Mocy według tabeli prezentowanej poniżej:
Zakres punktów zwycięstwaNagroda w kamieniach mocy
1 do 641 fragment
65 do 902 fragmenty
91 do 1193 fragmenty
120 do 1584 fragmenty
159 do 1975 fragmentów
198 do 2406 fragmentów
241 do 3001 odłamek
301 do 3672 odłamki
368 do 4403 odłamki
441 do 5204 odłamki
521 do 6075 odłamków
608 do 7006 odłamków
701 do 7507 odłamków
750^ do 8008 odłamków
801 do 8539 odłamków
854 do 90710 odłamków
908 do 96311 odłamków
964 do 102112 odłamków
1022 do 108013 odłamków
1081 do 114014 odłamków
1141+15+ odłamków

Nagrody operacji

Frachtowiec przejęty od BlackguardPo 24 godzinach od zakończenia Operacji, każdy kto uczestniczył w Task Force, gdy operacja się rozpoczęła, otrzymuje nagrodę (Operation Reward). Tym razem nie będzie ona przywieziona przez tubylca, a dostarczona nam zostanie przez przejęty frachtowiec BlackGuard. A im więcej podczas Task Force zostanie zdobytych punktów (Force Point) tym nagroda będzie pokaźniejsza. Wielkość nagrody również zależy od nasze poziomu doświadczenia, więc jeśli mamy większy poziom od innych członków uczestniczących w TF to większa nagroda przypadnie nam w udziale. Ostatnim czynnikiem wpływającym na wielkość nagrody jest maksymalny rozmiar TF. Przykładowo, gracz biorący udział w TF z grupą 50 graczy otrzyma mniejszą nagrodę niż gracz, który weźmie udział w TF z grupą 25 graczy, ale to chyba logiczne bo nagrody idą zawsze do podziału, więc im mniej gęb do obdzielenia tym większe wyciągniemy profity.

WARTO ZOBACZYĆ  Pojazdy, czyli rozkładamy na części w Garbage Garage

Tutaj również można wybrać jedną z dwóch różnych nagród:

  • Surowce
  • Diamenty

Niestety nie mamy opcji, w której wybrać można Kamienie Mocy.

Atakujący nasz gracze nie mogą nam skraść tego co przywiezione zostanie na frachtowcu, ale jeśli nie zbierzemy nagrody w odpowiednim czasie, zanim kolejne Operacja zostanie zakończona, to stara nagroda zastąpiona zostanie przez nową, a wcześniejszą utracimy.

Również, jeśli opuścimy Task Force w dowolnym momencie trwania Operacji, to nie zostanie nam przyznana żadna nagroda.