Tubylcy zamieszkujący nasze wyspy w Boom Beach mogą występować w różnych formach, ale nie możemy ich nigdy ignorować, gdyż są oni źródłem cenny nagród i bonusów, które sprawią, że nasz rozwój stanie się bardziej dynamiczny. Pierwszego tubylca spotykamy na początku zabawy, mówi nam o Blackuard, którzy skradli ich pomniki i Kamienie Mocy. Gdy tylko zniszczymy HQ w bazie Blackguard to tubylec ucieka przez dziurę w ziemi. Każdy z tubylców, gdy zostanie przez nas uwolniony zaczyna sobie spacerować po naszej wiosce.

Łodzie z surowcami

Łodzie z surowcamiMała łódka z surowcami pojawia się na południe od naszych doków i kieruje ją jeden z tubylców, który pragnie się odwdzięczyć nam za uwolnienie i przekazuje w nasze ręce spore ilości złota, drewna, kamienia czy żelaza. Jednak aby dostać te surowce musimy je zebrać w podobny sposób jak zbieramy je z budynków produkcyjnych. Łodzie zapełniają się surowcami co pewien czas, więc warto systematycznie do nich zaglądać.


Gracze atakujący naszą bazę główną nie mogą nic skraść z tych łodzi, ale jeśli przejmą kontrolę nad jedną z naszych baz surowcowych to stracimy wszelkie, niezebrane surowce z bazy głównej.

Codzienna nagroda za Punkty Zwycięstwa

Dodatkowo, prócz złota i surowców z baz surowcowych (Resource Bases), tubylcy wysyłają nam każdego dnia kolejną łódkę, aby pomóc nam walczyć przeciwko Blackguard. Łódź zawiera różne nagrody i tutaj mamy wybór tego co chcemy z niej otrzymać.

Codzienna nagroda z takich łodzi zwiększa się w miarę zdobywania przez nas Punktów Zwycięstwa (Victory Points). Nagroda uzależniona jest od najwyższej ilości tych punktów jakie posiadaliśmy w przeciągu ostatnich 24 godzin.


Atakujący nasz gracze nie mogą skraść nic z tego typu łodzi. Jednakże jeśli nie zbierzemy z niej nagrody danego dnia to zostanie ona zastąpiona kolejną.

Do odebrania mamy (do wyboru):

  • Surowce (Złoto, Drewno, Kamień i Żelazo)
  • Diamenty
  • Kamienie Mocy według tabeli prezentowanej poniżej:
Zakres punktów zwycięstwa Nagroda w kamieniach mocy
1 do 64 1 fragment
65 do 90 2 fragmenty
91 do 119 3 fragmenty
120 do 158 4 fragmenty
159 do 197 5 fragmentów
198 do 240 6 fragmentów
241 do 300 1 odłamek
301 do 367 2 odłamki
368 do 440 3 odłamki
441 do 520 4 odłamki
521 do 607 5 odłamków
608 do 700 6 odłamków
701 do 750 7 odłamków
750^ do 800 8 odłamków
801 do 853 9 odłamków
854 do 907 10 odłamków
908 do 963 11 odłamków
964 do 1021 12 odłamków
1022 do 1080 13 odłamków
1081 do 1140 14 odłamków
1141+ 15+ odłamków

Nagrody operacji

Frachtowiec przejęty od BlackguardPo 24 godzinach od zakończenia Operacji, każdy kto uczestniczył w Task Force, gdy operacja się rozpoczęła, otrzymuje nagrodę (Operation Reward). Tym razem nie będzie ona przywieziona przez tubylca, a dostarczona nam zostanie przez przejęty frachtowiec BlackGuard. A im więcej podczas Task Force zostanie zdobytych punktów (Force Point) tym nagroda będzie pokaźniejsza. Wielkość nagrody również zależy od nasze poziomu doświadczenia, więc jeśli mamy większy poziom od innych członków uczestniczących w TF to większa nagroda przypadnie nam w udziale. Ostatnim czynnikiem wpływającym na wielkość nagrody jest maksymalny rozmiar TF. Przykładowo, gracz biorący udział w TF z grupą 50 graczy otrzyma mniejszą nagrodę niż gracz, który weźmie udział w TF z grupą 25 graczy, ale to chyba logiczne bo nagrody idą zawsze do podziału, więc im mniej gęb do obdzielenia tym większe wyciągniemy profity.


Tutaj również można wybrać jedną z dwóch różnych nagród:

  • Surowce
  • Diamenty

Niestety nie mamy opcji, w której wybrać można Kamienie Mocy.

Atakujący nasz gracze nie mogą nam skraść tego co przywiezione zostanie na frachtowcu, ale jeśli nie zbierzemy nagrody w odpowiednim czasie, zanim kolejne Operacja zostanie zakończona, to stara nagroda zastąpiona zostanie przez nową, a wcześniejszą utracimy.

Również, jeśli opuścimy Task Force w dowolnym momencie trwania Operacji, to nie zostanie nam przyznana żadna nagroda.


Gry podobne