Matchmaking w Boom Beach, czyli dopasowywanie do naszej siły kolejnych przeciwników, opiera się głównie na Punktach Zwycięstwa (Victory Point). System zostać dodany do gry dopiero po aktualizacji w połowie 2014 roku.

Wygrywając walki przeciwko graczom NPC, innym niż Dr. Terror, zdobywamy wspomniane punkty. Wraz ze wzrostem Punktów Zwycięstwa system dopasowuje nam coraz silniejszych przeciwników (bazy Blackguard) jak i graczy z podobną ilością Victory Point. Ilość tych punktów wpływa także na to co znajdziemy i ile w Bazach Surowcowych, ale pamiętajcie, że nie mają one żadnego wpływu na trudność w walkach w bazach Lt. Hammermana czy Dr. Terrora.


Punkty Zwycięstwa można oczywiście tracić jeśli zostaniemy pokonani w trakcie obrony własnej bazy jak i podczas inwazji na wyzwolonych wieśniaków. Tutaj rodzi się ciekawe rozwiązanie dla osób, które uważają, że mają za dużo VP i dopasowywani przeciwnicy przez system są przez to zbyt trudni do pokonania. Wtedy wystarczy, że odpowiednio zabezpieczycie swoje magazyny na wyspie, a HQ wystawicie na plaży bez jakiejkolwiek obrony. To spowoduje, że atakujący was gracz zawsze zwycięży i zbije wam poziom VP, a wy po pewnym czasie będziecie dopasowywani przez system do znacznie słabszych graczy, dzięki czemu łatwo zgrabicie kolejne surowce na rozbudowę bazy.

Wraz ze wzrostem punktów będziemy musieli mierzyć się z silniejszymi graczami jak i bazami Blackguard, to również oznacza, że łup wyniesiony z walki będzie znacznie większy jak i zwiększą się codzienne nagrody, ale zbyt wysoki poziom punktów zwycięstwa oznacza także, że z przegranych walk stracicie również spore ilości surowców, więc zalecam wam znalezienie takiego progu punktowego, na którym nie będziecie mieli najmniejszych problemów ze zwycięstwem w ataku czy ze skuteczną obroną.

Wydarzenie Zmiany w punktacji
Zniszczenie bazy Blackguard 1 albo 2 punkty
Zniszczenie bazy Mercenary 2 punkty
Przejęcie bazy surowcowej 1 punkty
Gdy otwieramy skrzynię 1 punkty
Zniszczenie bazy Lt. Hammermana 5 punkty
Zniszczenie bazy Dr. Terrora bez zmian
Inwazja Blackguard albo Mercenary 1 tracimy
Utrata bazy surowcowej 1 tracimy
Zniszczeni bazy głównej 1 tracimy

Gry podobne