W Angry Birds Epic mamy trzy podstawowe waluty, które w większości możemy otrzymywać za darmo w miarę naszego rozwoju w grze. Niestety gorzej jest z monetami, które są walutą premium i najcenniejszym surowcem całej gry.

Wydaje się, że zdobywamy je jedynie płacąc realną gotówką, ale nie, są również metody dzięki którym dostaniemy je całkowicie za darmo, choć może nie w takiej ilości jakbyśmy tego chcieli.


Lucky Coins: Używamy ich do zakupu specjalnych przedmiotów w grze jak choćby Golden Chili, a także do ulepszeń Magicznego Kowadła czy też kotła.

Snoutlings: Używamy ich do zakupu składników, planów przedmiotów i podczas tworzenia eliksirów.

Essence of Friendship (Serduszka): Używamy tej waluty do ponownego powtórzenia craftingu, albo do kręcenia kołem fortuny po walce.


Nie musisz płacić, aby grać!

W przeciwieństwie do wielu gier społecznościowych jak choćby Candy Crush Saga, jeśli nie wypełnimy celu, albo nie zakończymy walki to nie tracimy żadnych żyć i możemy od razu powtórzyć całą walkę, dopóki nam się nie znudzi, a powtarzanie daje nam możliwość zdobywania lepszych wyników jak i wprawiamy się o wiele bardziej w całym gameplayu.

walki angry birds epic

Jak zdobywać więcej monet (Lucky Coins)?

Nie będę kłamał, wydawca musi na czymś zarabiać, więc monety zdobywa się tutaj najciężej, zwłaszcza w późniejszej fazie gry. Najszybciej zdobędziemy je płacąc za nie prawdziwą kasę.


Poniżej macie kilka sprawdzonych sposobów na zdobywanie monet:

  • Za każdym razem jak zdobywamy nowy poziom otrzymamy jedną monetę
  • Pracuj ze znajomymi z Facebooka, aby odblokować Bramy, a to przyniesie nam Skrzynie ze Skarbami
  • Walcz codziennie w Golden Pig i zdobywać trzy gwiazdy, aby zwiększyć swoje szansę na otrzymanie skrzyni skarbów, a jeśli gramy w to codziennie to nagroda w Lucky Coins znacząco wzrośnie.
  • Złote Świnie codziennie latają po mapie gry i wystarczy je odszukać, kliknąć na nie, aby zainicjować walkę.

Jak zdobywać Snoutling?

Snoutlings to surowiec w Angry Birds Epic, który można zdobyć najszybciej ze wszystkich wymienionych powyżej. Nawet nie próbujcie ich kupować za prawdziwie pieniądze, gdyż jedynie sami naciągnięcie się na kasę. Snoutlings zdobywamy przede wszystkim z walk, gdy pokonamy naszego przeciwnika jak i wtedy gdy ją przegramy. Jednym słowem wystarczy walczyć, a nasze konto Snoutlings będzie się zawsze powiększało. Znajdziemy je także w skrzyniach skarbów z walk Golden Pig, a także możemy je kupić przy użyciu Lucky Coins.

Jak zdobyć więcej Esencję Przyjaźni (Essence of Friendship – Serca)?

W Angry Birds Epick mamy kilka sprawdzonych sposobów na zdobywanie Lesser Essence of Friendship, ale wiele z nich działa jedynie raz:

  • Połącz swoje konto z Facebookiem
  • Połącz konto z kontem Rovio
  • Odwiedzaj i zachęcaj, aby cię odwiedzali znajomi z Facebooka (można powtarzać wiele razy).

Gry podobne