Jeśli chcecie wygrywać w każdej walce Angry Birds Epic to nie możecie zapominać o ulepszaniu ekwipunku, który jest kluczowym elementem każdej naszej postaci w grze. W tym poradniku napiszę wam jak zabrać się do tworzenia lepszego sprzętu, który pozwoli nam wygrywać, zdobywać więcej punktów, a co za tym idzie większej ilości jak i pokaźniejszych nagród. Trzymajcie zawsze rękę na pulsie i każdego dnia sprawdzajcie, czy ekwipunek naszych ptaków może być lepszy od obecnego, jeśli tak to ulepszajcie go za wszelką cenę.

Magiczne kowadło

Bez Magicznego Kowadła nie stworzymy niczego, więc jest ono podstawą przy tworzeniu elementów ekwipunku, ale aby je zdobyć musimy wygrać kilka pierwszych walk. Pamiętajcie, że nie zrobicie niczego póki nie poznacie pełnej konstrukcji broni, jak i nie spełnicie wymogów związanych z surowcami, które są niezbędne w procesie tworzenia. Listę wymaganych przedmiotów/surowców znajdziecie w kociołku. Gdy już uzbieramy wszystko czego nam potrzeba to zaczynamy tworzyć, choć cały proces to zwykły rzut kostką, na której mamy niestandardowe pole z gwiazdkami, od jednej do trzech. Po rzucie dowiemy się ile gwiazd będzie posiadał wytworzony sprzęt, a im ich więcej tym większe szanse na dodatkowy bonus.

Magiczny kociołek do tworzenia eliksirów

Magiczny kociołek nie służy tworzeniu sprzętu, ale przygotujemy w nim przepyszne i jakże czarodziejskie eliksiry zarówno te leczące jak i pomagające zyskać większą siłę podczas ataku czy skuteczniej się bronić.

WARTO ZOBACZYĆ  Fabryka Kapeluszy (Hat Maker) w Hay Day

magiczny kociołek

Podobnie jak w przypadku Kowadła do kociołka dostaniecie wjazd po rozegraniu paru pierwszych walk. Aby zacząć warzenie eliksiru musimy zebrać składniki jak i mieć odpowiedni przepis. Samo tworzenie działa podobnie jak w przypadku przedmiotów z tą różnicą, że więcej gwiazdek nie oznacza bonusu, ale więcej eliksirów.

Jak można zdobyć potrzebne materiały?

Składniki eliksirów jak i materiały potrzebne do tworzenia przedmiotów, broni itp. zdobędziemy w trakcie kolejnych walk jakie normalnie toczycie w Angry Birds Epic. Jak pewnie wiecie, gdy walka się kończy dostajemy możliwość kręcenia kołem fortuny i nagroda z niego zależy od tego ile gwiazdek dostaniemy z każdej walki.
Surowce możemy zdobywać każdego dnia sprawdzając na mapie co kryje się specjalnie oznaczonych miejscach.
Niektóre składniki należy wytworzyć z podstawowych składników, są one bardziej zaawansowane i zrobić je możemy zazwyczaj w ostatniej zakładce zarówno kotła jak i kowadła. Co do samych gwiazdek przy takiej produkcji to definiują one, podobnie jak w eliksirach, ile otrzymamy sztuk danego materiału w wyniku całego procesu.

zbieranie materiałów

Ostatnim sposobem pozyskania niezbędnych surowców jest recykling starego sprzętu, który przy przenoszeniu do kosza rozkłada się na czynniki pierwsze, czyli surowce do ponownego wykorzystania.

Skąd brać przepisy i plany/recepty?

Plany odnośnie tworzenia elementów ekwipunku kupimy na mapie gry jeśli wejdziemy do Warsztatu. A dla tych, którzy wolą zająć się tworzeniem eliksirów polecam odwiedzić laboratorium profesora Pig’s Lab, straszna świnia z niego, ale pomoże nam zdobyć odpowiednie przepisy. Innym sposobem jest ten automatyczny, czyli wtedy jak zdobywamy nowe poziomy odblokowują się kolejne plany i przepisy, są one o wiele bardziej zaawansowane więc im większy jest nas poziom i zaangażowanie w grze tym większe korzyści z craftingu.