Casualowe gry przeglądarkowa publikowane przez BigPoint (Dark Orbit) wkraczają na nowy wymiar rozrywki, otóż przedstawiam Wam Zoomumba, symulację zarządzaniem własnym wirtualnym zoo.

Gra wnosi do swojego gatunku coś więcej niż zwykłe hodowanie zwierząt, mamy tu bardziej skomplikowane systemy niż ten znane nam z gry My Free Zoo od studia Upjers.


Opis gry ZooMumba

 

Dla tych co nigdy nie grali w symulacje zoo online tłumaczę, że wszystko polega na tworzeniu nowych miejsc dla coraz to licznej gromadki zwierząt, musimy o nie dbać, karmić, myć, poić i sprzątać po nich klatki/wybiegi. Wszystkie te zabiegi muszą być posiadane dość często, więc nie ma tutaj miejsca na obijanie się.

zoomumba mmo 1


Jako dyrektorzy Zoo w grze ZooMumba gracze są odpowiedzialni za szczęście i zdrowie swoich podopiecznych. Musimy im ciągle dostarczać świeżej żywności i wody, a gdy zachorują należy im dostarczyć jak najlepszych lekarstw. Zdrowe i szczęśliwe zwierzęta przyciągają więcej zwiedzających co zwiększa popularność ogrodu zoologicznego, a tym samym zwiększa nasz przychód. Gracze mogą również upiększać i rozszerzyć swoje zoo dodając specjalne siedliska zwierząt i dekoracje, w tym drzewa, fontanny i rzeźby.

Pracowici dyrektorzy zoo mogą awansować z biegiem czasu. ZooMumba oferuje nam przyjazną społeczność i intuicyjny gameplay, co sprawia, że zarówno nowi jak i starzy gracze czerpią maksimum radości z zabawy. Jednakże jak większość gier tego typu rozwój nam zajmie sporą ilość czasu. Oczywiście oprócz kasy otrzymujemy tutaj doświadczeni i za każdym razem jak zwiększamy nasz poziom zostają nam odblokowane kolejne zwierzęta i budynki. Pamiętaj, aby wybieg graniczył z drogą. W przeciwnym razie Twoje zoo nie będzie takie sławne. Nakarm super karmą swoje zwierzaki, a otrzymasz dodatkowe punkty doświadczenia. Po minie kota (ikonka w wyskakującym menu) widzisz, czy Twoje zwierzaki są zadowolone. Im lepiej troszczysz się o nie, tym są szczęśliwsze. Postaw kosze na śmieci, aby utrzymać porządek w zoo.

zoomumba mmo 2


Gra przeglądarkowa ZooMumba wspiera również krzyżowanie naszych zwierząt, w sumie nie tyle krzyżowanie co rozmarzanie. Męskie i żeńskie wersje zwierzaków kupicie w sklepie gry i można je później hodować, a następnie doczekać się młodych egzemplarzy. Po smoczku widzisz, czy hodowla jest zakończona.

Dodatkowo w naszym Zoo każdego dnia znajdzie się mnóstwo przeróżnych zajęć, codzienne zadania, a także te z normalnej linii questowej urozmaicą nawet najbardziej kapryśnym graczom zabawę.

Waluty w ZooMumba są dwie, ta którą zarabiamy grając normalnie to Misiogrosze, a jeśli chodzi o tą którą posiądziemy za prawdziwą kasę to Zoolągi. Obok ikonki reprezentującej nasz stan majątkowy mamy wgląd w to ile posiadamy aktualnie narzędzi i łapek. Misiogrosze zarobimy głównie ze sprzedaży biletów do naszego zoo.

W grze nie jesteśmy sami, ale wokół nas krąży cała społeczności graczy z całego świata. Dzięki funkcjom połączenia z facebookiem możemy wysyłać prośby o prezenty i e-kartki od przyjaciół, a także można się tym samym odwdzięczyć naszym znajomym. W przyszłości gracze mają również otrzymać funkcję czatowania.

zoomumba mmo 3

Dzięki kombinacji technologii Flash AS3 i PHP w grze ZooMumba mamy cudownie animowaną grafikę, która nie wymaga od nas posiadania wygórowanych technologicznie kart graficznych. Możemy spokojnie zagrać w nią na starego typu pecetach, wystarczy połączenie z internetem.


Gry podobne