Stacja hodowlana w grze ZooMumba posłuży nam do hodowli nowych zwierzaków, a także mamy szansę na otrzymanie nowego gatunku, a esencja sercowa dodatkowo może nam pomóc przyśpieszyć cały proces rozmnażania pupili. W sumie nigdzie indziej nie użyjemy esencji sercowej, stąd jest jej tak wielkie znaczenie w procesie naturalnego pozyskiwania nowych mieszkańców zoo.
Widzicie ikonkę na Stacji Hodowlanej, która symbolizuje obie płci? Jeśli tak to możemy rozpoczynać proces rozmnażania.

Stacja Hodowlana


Klikając na stację otrzymamy okno, w którym widzimy gatunek zwierzęcia gotowego do całego procesu, oczywiście strzałki przy wizerunku zwierzaka pozwala na zmianę gatunku, ale nie tym się tutaj będziemy zajmować.

 Wybór gatunku do hodowli

Dalej już pozostaje nam wybrać samca i samicę, bez nich nie uruchomimy procesu. Jeśli już dokonamy wyboru to dalej możemy przy pomocy przedmiotów podnieść swoje szansę na otrzymanie zupełnie nowego gatunku, coś jak mutacja, ale nie wnikam w szczegóły bo potrzebne przedmioty wydają się być iście groteskowe. Prawda jest taka, że nie potrzebujemy żadnego przedmiotu, aby rozpocząć rozmnażania, choć to one zwiększają szanse na nowy gatunek to mimo tego, że ich nie użyjemy to dalej jako taką szansę na to samo mamy.


Przedmioty zwiększające szansę na mutację
W każdym kroku możemy się cofnąć i podjąć zgoła odmienne decyzje, ale gdy nie chcemy dokonywać zmian to dajemy dalej i widzimy ile czasu potrwa proces hodowlany i cenę w misiogroszach jaką poniesiemy za daną próbę.

Jak użyć esencji sercowej w Zoomumba?

Popatrz na ekran poniżej:

 Użycie esencji sercowej


Mamy możliwość wykorzystania Esencji Sercowej jeśli chcemy skrócić czas hodowli o 50%. Zakładając, że ów czas to 1h to po użyciu esencji potrwa cały proces jedynie 30min. Co więcej, można użyć kolejnej i kolejnej esencji skracając za każdym razem to co zostało do końca o 50%. Tym samym przy użyciu drugiej, hodowla potrwa 15 min, trzeciej – 7:30 min i tak dalej.
Esencję sercową kupimy w sklepie gry, wejdźcie tam do zakładki Karma i miłych zakupów.
Uwaga: Zwierzaki (samiec i samica) oddane do hodowli nie powrócą do naszego zoo.


Gry podobne