Już dziś możesz posiadać własną Wyspę Piratów na portalu Nasza Klasa, wystarczy zagrać w grę o tym samym tytule – Wyspa Piratów i rozpocznie się zabudowywanie własnego kawałka ziemi jaki do naszej dyspozycji oddało studio gier Baadgames (Nasze Miasto). Na początek zajmijmy się codziennymi zadaniami, gdyż to one będą głównym źródłem rozbudowy całego miasta/wioski, którą w miarę czasu będzie poszerzać o nowe ziemie, ale do tego jeszcze daleko, zacznijmy od rozbudowy części mieszkalnej, aby nasi piraci mieli gdzie wypić spokojnie rum i przespać się po ciężkim dniu. Aby im się przyjemniej mieszkało można gdzieniegdzie dorzucić parę dekoracji, ale i tak ważne są od samego początku budynki usługowe, które zarabiają dla nas cenne złoto – tak ważne do dalszego rozwoju w grze.

Nie od razu Rzym zbudowano

Spokojnie, aby zacząć budowę musimy posiąść kawałek ziemi, która powiedzmy sobie szczerze nie bardzo nadaje się pod zwykłą zabudowę. Najpierw musimy przygotować ją, czyli oczyścić z wszelkich przeszkód, bagien, skał i lasów. Przy budowie niezwykle ważne jest to, aby pamiętać o tym, aby różne budynki zawsze były połączone siecią dróg i mostów. Do budowy mamy różnego rodzaju budynki, od wspomnianych wcześniej mieszkalnych po te usługowe (zarabiające złoto) i typowe komunalne jak choćby poczta czy szkoła. Stawiając liczne dekoracje w swojej wiosce sprawiamy, że nasi mieszkańcy stają się jeszcze bardziej szczęśliwsi niż zwykle, a piraci jeszcze mocniej zażarci w boju.


Wyspa Piratów NK 001

Monety w grze Wyspa Piratów to klucz do sukcesu i najszybciej je zdobywamy wykonując kolejne zadania, ale również regularnie je pozyskujemy z różnych budynków usługowych. Oczywiście możemy wzbogacić się także na handlu, ale do tego trzeba mieć już pewną wprawę, ale jedno jest pewne, musicie zapamiętać, że każda nowa chałupa na wyspie to większe dochody w złocie.

Jednak rozważni piraci znają swoje możliwości i budowa powinna być zawsze przemyślana. Wyżej wspomniałem o tym, że stawianie dekoracji zwiększa bojowość naszych piratów, ale zmniejsza ją stawianie budynków usługowych, jednym słowem przy ich budowie zmniejsza się poziom piractwa. Dlatego ważne jest to, aby zadbać o właściwy balans pomiędzy ilością usługowych budynków, a posiadanych dekoracji, inaczej wpadniemy w nie lada tarapaty.


Głównym zadaniem w grze Wyspa Piratów na NK jest budowanie wioski, ale i nie tylko, musimy nią umiejętnie zarządzać, a w miarę upływu czasu stanie się ogromna i będzie budziła strach wśród innych korsarzy. Zadań w grze jest bez liku i choć te początkowe są zwykłym samouczkiem to dalsze questy przysporzą nam nieco problemu, ale zawsze możemy poprosić o pomoc i potrzebne materiały znajomych z Naszej Klasy, o ile również grają w omawianą grę. Podczas wybierania nowego zadania możemy wybrać jeden z trzech poziomów trudności: łatwe, trudne, pośrednie. Ważne jest, aby wykonywać każde nowe zadanie jak najszybciej, gdyż to one będą głównym źródłem naszych monet, ale i pomogą nam zdobywać plany kolejnych budynków. Bez nich, ani rusz.


Gry podobne