Gra Nasze Miasto na Naszej Klasie (NK) jest kolejną grą city building, czyli taką, w której zajmiemy się na nowo budowaniem własnego miasta. Na początku nie mamy praktycznie nie, oprócz niewielkiej ilości gotówki w kieszeni. Jednak z pomocą przychodzi nam całkiem łebski gość – Józek, który od początku posłuży nam jako tutorial. Podążając za jego wskazówkami możemy poznać podstawowe zasady rządzące każdym miastem, każdą budową, a także dowiemy się jak być dobrym burmistrzem.

Recenzja gry Nasze Miasto

Jak już wspomniałem powyżej, na starcie nic wielkiego nas nie czeka, widzimy wielkie pole, gdzie mamy początkowe dwa budynki, kawałek drogi i wiele drzew, kamieni i krzewów. Musimy podjąć jakieś działania, trzeba zabudować tą jałową pustynię i zaczynamy pracę od domu rodziny Smith, ale nie będziemy go budować, gdyż to jeden z tych budynków, które posiadamy od początku. Naszym pierwszym zadaniem w grze na NK Nasze Miasto to wynajęcie właśnie tego domu dla nowych mieszkańców. Każda czynność trwa określony czas, a nam przypada zawsze klikanie i oczekiwanie na zakończenie. Jeśli już znaleźliśmy nowych lokatorów to zaczynamy tym samym zarabiać zbierając od nich co pewien czas czynsz. Aby zobaczyć kiedy przyjdą nasze pierwsze pieniądze wystarczy najechać myszką na interesujący nas budynek.


widok miasta

Następnie pozostaje nam już budowanie i budowanie, do tego oddano nam kilka rodzajów budynków jak te mieszkalne, biznesowe, publiczne, a poza tym mamy całą masę dekoracji. Stawiając każdy budynek w grze Nasze Miasto musimy pamiętać, iż każda struktura musi mieć połączenie z drogą, więc może na początek stawiajmy wszystko przy dostępnych drogach – nie martwcie się bo tutaj każdy budynek można przesuwać kiedy tylko chcemy.

Obiekty biznesowe przyniosą nam tutaj spore ilości złotych monet (waluta regularna gry), a także, aby pracowały poprawnie musimy posiadać pewną liczbę pracowników – zobaczymy ich ilość na górnym pasku koło żółtego kasku.


Jako burmistrz budujący miasto stale się rozwijamy i podobnie jak w grach RPG naszego bohatera określają tutaj liczne cechy, które można zwiększać za pomocą „punktów cech”. Możemy przeszkolić się w edukacji, ekonomii, sporcie, bezpieczeństwie, kulturze i środowisku. Punkty cech przyznawane nam są za zadania, podczas zdobywania nowych poziomów czy też wtedy, gdy pomożemy znajomemu w jego mieście. Podniesienie określonej statystyki to niekiedy wydatek kilku punktów i rośnie on wraz z poziomem statystyk.

miasto józka

Aby nam się nigdy nie nudziło w przeglądarkowej produkcji na naszej klasie Nasze Miasto to warto zaglądać z lewej strony ekranu co kryje się pod ikonką czerwonego telefonu. Tam znajdziemy zadania miejskie, a liczba przy ikonie telefonu powie nam ile mamy zgłoszeń (zadań) aktualnie do wykonania. Każde zadanie dzieli się na trzy poziomy trudności: zwykły, trudny i ekspert. Ale zwrócić uwagę trzeba także na typ zadania. Pierwsze zadanie „Festiwal Zdrowia” będzie z kategorii „Sport & Zdrowie” – czyli sukces na powodzenie w różnych etapach zależy od tego jak bardzo rozwinięta jest nasza statystyka odpowiadająca kategorii questu. Po odebraniu zadania pokazuje nam się czas jaki pozostał do końca, po tym czasie dowiemy się czy ukończyliśmy je z powodzeniem czy nie.


zadania w grze

Gra Nasze Miasto jak widzicie jest prosta zarówno do zrozumienia jak i do grania. Do sukcesu potrzebujemy jedynie czasu i choć lekko rozwiniętej zdolności taktyczno-ekonomicznej. Jako burmistrz możemy odnieść niebywały sukces, gdyż jak zobaczycie na mapie gry miejsca na miasto jest sporo, a nasze pole to tylko mała kropla w morzu tego co należy zabudować. W statystykach miasta zobaczymy jak duże jest i jaki jest jego stan zarówno ekonomiczny, gospodarczy i komunalny. Grafika mogłaby być nieco bardziej dopracowana, ale chwiała twórcom za to, że pozwolili wyłączyć te denerwujące animacje, które tylko niepotrzebnie obciążały przeglądarkę.   


Gry podobne