Od pewnego czasu gracze mogą wysyłać pytania do twórców gry World od Speed i zebrano dotychczas 20 najciekawszych, na które deweloperzy udzielili publicznie odpowiedzi. Poniżej przedstawiam je wszystkie i powiem wam, że razem dają nam zbiór cennych informacji na temat przyszłej wyścigówki, więc warto się zapoznać zarówno z pytaniami jak i samymi odpowiedziami. Polecam.

Pytanie: Jak tryby gry będą dostępne w trakcie bety i czy planujecie dodanie kolejnych w przyszłości?

Odpowiedź: Podczas bety będziecie mogli ścigać się sami wchodząc do rywalizacji z wszystkimi uczestnikami zabawy, ale i pojawi się tryb rywalizacji drużynowej. Mamy zamiar sprawdzić najpierw jak na te tryby zareaguje społeczność graczy i wsłuchamy się w każdy głos, będziemy brali pod uwagę każdą opinię i na tej podstawie zbudujemy bądź udoskonalimy tryby gry.

Pytanie: Czy wszystko co zdobędziemy podczas CBT zostanie w kolejne fazie testów?

Odpowiedź: Nie, wszelkie dane zostaną wyczyszczone jak tylko zakończy się zamknięta beta. Jednakże gracze zachowają swoje postępy z Open Bety, które przeniesiemy do oficjalnej wersji gry jaka pojawi się po premierze.

Pytanie: To oznacza, że będą testy Open Beta?

Odpowiedź: Oczywiście że będą, ale poprzedzamy je seriami krótkich zamkniętych testów zanim odpalimy OBT.

Pytanie: Jak wielu graczy otrzyma dostęp do bety?

Odpowiedź: Do pierwszych testów World of Speed planujemy zaprosić nieliczne grono chętnych testerów. Jednak w trakcie rozwoju gry, zaproszenia będą wysyłane do kolejnych graczy, aby tym samym zyskać jak najwięcej opinii o całej rozgrywce.

Pytanie: Planujecie jakieś konkursy, dzięki którym można otrzymać klucz do bety?

Odpowiedź: Już były podobne konkursy i planujemy je kontynuować w dalszym ciągu, więc każdy kto jest aktywny w mediach społecznościowych, zwłaszcza tam, gdzie intensywnie działamy, ma szansę na zdobycie wejściówki.

Pytanie: Jak wielu graczy wybierzecie do testów? Czy mam większe szansę na klucz jeśli zarejestrowałem się ponad rok temu?

Odpowiedź: Na samym początku zaprosimy najbardziej aktywnych członków społeczności World of Speed. Nie chodzi tutaj o osoby, które mają najwięcej postów na naszym forum. Szukamy osób, które wyrażają jasną chęć przeprowadzania testów i mogą na nie poświęcić jak najwięcej swojego czasu. Wszystko po to, aby opinie testerów były rzetelne i skupiały się na najważniejszych problemach, które można napotkać w trakcie testów. Jednak jeśli ktoś nie został zaproszony do pierwszych testów to nie oznacza, że nie zaprosimy go do kolejnych albo jeszcze kolejnych jeśli takowe będą.

WARTO ZOBACZYĆ  Drakensang Online: Kraje północy i nowa klasa!

Pytanie: Co będzie dokładnie testowane? Jakie będą ograniczenia?

Odpowiedź: Pierwsze testy sprawdzą stabilność serwerów, podstawowy system rywalizacji, matchmaking i różnego rodzaju wydarzenia podczas wyścigów. W trakcie kolejnych testów będą dokładane nowe funkcjonalności.

Pytanie: Czy klucz, który otrzymam teraz jest tylko ważny w jednych testach czy we wszystkich?

Odpowiedź: Klucz do bety World of Speed gwarantuje dostęp do wszystkich zamkniętych testów beta. Ale branie udziału w konkursach nie jest jedynym źródłem takich kluczyków. Więc rozglądajcie się za nowymi możliwościami, będzie ich na pewno wiele.

Pytanie: Czy po każdej fazie CBT stracimy wszystko?

Odpowiedź: Tak, każde CBT zakończy się czyszczeniem kont. Zachowamy jedynie progres po open becie.

Pytanie: Czy testerzy będą w jakiś sposób nagradzani za swój wysiłek?

Odpowiedź: Tak, jednak jeśli chodzi o formę nagrody to jeszcze nie podjęliśmy żadnych decyzji, ale jak tylko padnie jakaś jasna deklaracja na ten temat to niezwłocznie poinformujemy o tym swoich graczy.

Pytanie: Ile samochodów zobaczymy podczas pierwszych testów?

Odpowiedź: W pierwszych testach znacznie ograniczymy ilość dostępnych autek. Obecnie planujemy wydać na początku od 15 do 20 samochodów. Do każdych kolejnych testów dorzucimy nowe maszyny, więc będzie na czym jeździć.

Pytanie: Ile z tych autek ujawnicie przed testami?

Odpowiedź: Jest ich wiele i nie możemy jednoznacznie odpowiedzieć ile z nich poddamy publicznej debacie.

Pytanie: Czy w pierwszych CBT pojawią się samochody, które Drew ujawnił społeczności czy też będzie ich znacznie więcej?

Odpowiedź: Tak, tylko samochody ujawnione przez Drew będą dostępne w pierwszych testach, co nie oznacza, że nie dołożymy kolejnych w trakcie ich trwania.

WARTO ZOBACZYĆ  RuneScape 3 ogłasza wielki sukces po 30 dniach od startu

Pytanie: Dodacie nowe auta w przyszłych aktualizacjach?

Odpowiedź: Tak. Wraz z rozwojem całej gry pojawiać się będą nowe i nowe samochody, podobnie będzie z trybami gry jak i innymi funkcjami.

Pytanie: Czy będą dostępne specjalne, tuningowane autka? I jakie dadzą nam możliwości w porównaniu do swoich darmowych wersji?

Odpowiedź: Tak, będą specjalne wersje aut po domyślnym tuningu, ale nigdy nie dadzą one nam realnej przewagi nad innymi graczami. Nie będą zawierały części, których nie można zdobyć normalnie podczas zabawy.

Pytanie: Jak wiele samochodów pojawi się w przyszłości?

Odpowiedź: Nie znamy konkretnej liczby, może być naprawdę spora, a możemy się również ograniczyć do niewielkiej części tego co pojawiło się na naszej „liście życzeń”.

Pytanie: Co z autkami typu muscle?

Odpowiedź: Pojawią się już na starcie klasyki z serii Muscle Cars.

Pytanie: Jak wielu producentów aut zabłyszczy swoimi okazami w grze?

Odpowiedź: Jak powiedzieliśmy wcześniej, planujemy dodać w pierwszych testach około 20 samochodów i nie ma jakiejś z góry narzuconej ilości producentów. Dodajemy jedynie najlepsze auta, o czym niedługo się przekonacie.

Pytanie: Jakie będą najlepsze auta w pierwszych testach?

Odpowiedź: Już ujawniliśmy niektóre z nich jak McLaren F1, Mercedes-Benz SLS AMG czy Pagani Huyara.

Pytanie: Ile samochodów zmieścimy w garażu?

Odpowiedź: Nie ma limitów na ilość autek, które można trzymać w swoim garażu.

Pytanie: Czy kierunkowskazy będą działały?

Odpowiedź: Nie, nie będziemy mogli włączać kierunkowskazów podczas jazdy. Możemy włączyć bądź wyłączyć główne światła, ale zarządzać kierunkowymi nie będziemy mogli. Pomyślimy o takim dodatku w przyszłości, ale nie jest to priorytetem.

Pytanie: SUV Racing. Jeep, Porsche, BMW, Mercedes, Chevrolet, Ford, Toyota. Jakie są szanse na dodanie SUV’ów do rozgrywki?

Odpowiedź: Jest masa samochodów jakie chcemy dodać do gry, ale rozejrzymy się także za możliwościami dodania SUV’ów i ciężarówek, więc spokojnie.

Pytanie: Czy pojawią się również kabriolety?

Odpowiedź: Tak, będą także kabriolety w World of Speed.

Artykuł opracowano na podstawie treści zamieszczonych na tej stronie.