World of Speed to kolejna gra wyścigowa, gdzie możemy poczuć się jak kierowca rajdowy swojego sportowego auta. Jednak różni się ona od innych gier samochodowych, gdyż kładzie ogromny nacisk na zmagania drużynowe, więc sami nie osiągamy tutaj sukcesu, ale również dzięki dobrze dobranemu zespołowi, który wraz z nami pracuje na dalsze sukcesy. Grę przygotowało dla nas studio Slightly Mad, które już wcześniej miało wielki wkład w serię samochodówek takich jak Need for Speed czy osławiony Project Cars. Jednak to World of Speed jest ich całkowicie debiutanckim produktem, który wykonali od początku do końca mając nadzieje, że ów tytuł rozsławi ich działalność na cały świat.

Realistycznie odwzorowane trasy, licencjonowane samochody to jedne z licznych atutów jakie posiada dziś prezentowana gra. Fizyka kierowania pojazdem jest na tyle rozwinięta, że sterowanie autem wymaga ogromnych umiejętności w tym zakresie jak i niezwykłej zręczności, gdyż każdy teren jest inny, a jak wiemy na śliskiej nawierzchni nie trudno i stłuczkę czy karambol.


World of Speed 009

Auta również pod względem wyglądu prezentują się fantastycznie, ale to już sprawka wykupionej licencji na ich użytkowanie online od wielu znanych marek i tym samym możemy wybierać spośród kultowych modeli, które zawojowały rynek na długie lata, a dziś niektóre z nich to już klasyka.

Drużynowe wyścigi online

Jak wspomniałem już wcześniej, w World of Speed liczy się gra zespołowa i umiejętnościami współpracy z innymi możemy wykazać się w wielu trybach zabawy jak choćby w „przejmij flagę” czy zwykłym drifcie. Nie zabraknie zwyczajnych wyścigów w kilku okrążeniach czy nawet spektakularnych pościgów zapierających dech w piersiach. Będą również zadania, misje czy ukryte skróty na trasach, których poznanie da nam przewagę na rywalami.


Kierowcy wspólnie mogą formować wielkie klany, a takie są dobrym źródłem licznych bonusów i dają możliwość rywalizacji na trasach normalnie niedostępnych dla samotnego strzelca. Jak widzicie masa funkcjonalności, za które nie musimy nic płacić, a dodatkowo możemy w swoim profilu podziwiać codziennie swoje postępy i dzielić się wrażeniami ze znajomymi.

Jeśli macie słabe komputery to nie przejmujcie się, grafikę jak animacje przystosowano tak, aby poszła gra na nawet starszych maszynach. Ta i inne funkcje na pewno przełożą się na przyszłą sławę i grywalność World of Speed.

Zdjęcia z gry


Wymagania sprzętowe

Brak informacji


Gry podobne