Od wczoraj gracze Forge of Empires mogą cieszyć się powrotem Festiwalu Kwiatów Wiśni będącego jednym z pierwszych eventów z okazji wiosny.

Podczas eventu będziecie zbierać Wiosenne Lampiony poprzez wykonywanie kolejnych zadań w grze. Najpierw czeka Was checklista zadań podstawowych, a po jej ukończeniu odblokują się zadania dzienne. Razem do wykonania czeka na Was 62 zadania, 42 szybkie i 21 dziennych. Dodatkowo za codzienne logowania możemy otrzymywać darmowe lampiony. Jednak to nie jedyne metody na ich zdobycie. Rozglądajcie się dobrze bo w okolicach waszych miast pojawią się drzewa wiśni, gdzie także zbierzecie lampiony.

Do czego służą Wiosenne Lampiony?

Lampionów użyjecie do prowadzenia żaby origami po kolejnych liściach lilii na stawie. Na każdym takim liściu znajdują się kolejne zwierzęta origami, a ich zebranie przynosi nam dodatkowe korzyści w postaci specjalnych nagród dnia. Nagroda ta zmienia się raz dziennie, więc warto zdobywać ją jak najczęściej, aby zmaksymalizować swoje zyski w grze. Im więcej stawów przejdziecie tym wyżej znajdziecie się w tabeli rankingowej, a co za tym idzie będziecie przeskakiwali dosłownie do wyższej ligi. Przechodźcie stawy regularnie, aby nie spaść w rankingach.

Co do samej Pagody, bo to pewnie również was interesuje, będzie można ową rezydencję ulepszyć do siódmego poziomu. Im wyższy poziom Pogody tym lepsze bonusy, a na siódmym poziomie pojawia się wybór między 3-ma wersjami tego budynki: Pagoda Wody, Ziemi oraz Ognia. Jednak zanim ulepszycie wspomnianą rezydencję to potrzebny będzie przedmiot „Ulepszenie pagody” , ale to nie problem, wszystko co niezbędne do ulepszeń zdobędziecie z nagród ze wspomnianych na początku artykułu zadań.