W tym poradniku do gry War and Order dowiecie się jakie są sposoby na szybkie zdobywanie surowców w grze takich jak Żywność, Drewno, Kamień czy Żelazo. Pokażemy Wam wszystkie możliwości, a także sposoby na zwiększenie produkcji w Zamku, a co za tym idzie na dynamiczny rozwój zarówno ekonomiczny jak i militarny.

Buduj farmy, tartaki i kopalnie

Twoje miasto posiada specjalne bloki / pola, na których możliwe jest budowanie budynków produkujących zasoby. Po ich zbudowaniu możesz zbierać zasoby w regularnych odstępach czasu. Ulepsz owe budynki, aby zwiększyć ich wydajność / produkcje. Budowanie większej ilości może znacznie zwiększyć produkcje zasobów, ale pamiętaj że przestrzeń jest ograniczona, więc uważaj i dobrze zastanów się jak przydzielić uzyskane pola do nowych budynków.


Na starcie masz 12 pól w grze War and Order do dyspozycji i znajdziesz je poza murami swojego miasta. W miarę rozbudowy Zamku zyskujesz kolejne pola, nie za każdym poziomem, ale już na 3 poziomie Zamku masz 18 pól pod surowce. Na maksymalnym poziomie Zamku (czyli 35) zyskujesz sumarycznie 42 pola po surowce.

Pamiętaj o zbieraniu zasobów i magazynach

Wracając do samych budynków, na przykładzie Farmy, która produkuje żywność. Tapnijcie po jej zbudowaniu na nią, a zobaczycie jej produkcję na godzinę i co najważniejsze „pojemność”. Pojemność pokazuje maksymalną liczbę surowców jaką budynek może przechować. Gdy wyprodukuje ich na tyle dużo, aby osiągnąć ów limit to zaprzestaje dalszej produkcji i tu ważne jest, abyście co jakiś czas wchodzili do gry – tapneli na budynek z surowcami, aby odebrać wyprodukowane w nim surowce, inaczej będą stały pełne, a Wy stracicie potencjalny urobek.


Po zebraniu surowców lądują one w Magazynie, ale warto pamiętać, że i on ma swoją pojemność. Tym samym warto go cyklicznie ulepszać bo mamy zarówno więcej miejsca na surowce jak i z każdym wyższym poziomem chroni on więcej naszych zasobów przez grabieżą podczas najazdów na nasze zamki innych graczy.

Wykorzystuj punkty zasobów na mapie świata

Na mapie rozsiane są punkty z surowcami. Im wyższy jest poziom punktu, tym jest ich tam więcej, Zaznacz jakikolwiek punkt z surowcem i wciśnij „Zbieraj”, aby zbierać ten surowiec. Twoje wojsko przyniesie surowce z powrotem do miasta po zakończeniu zbierania.


Będąc w sojuszu możesz zyskać jeszcze więcej. Sojusze posiadają na swoim terytorium Elitarne Punkty Zasobów, które wytwarzają więcej zasobów niż zwykłe punkty zasobów. Uwaga: Możesz zbierać tylko z elitarnych punktów zasobów na terytorium sojuszu.

Wykonuj zadania w War and Order

Mnóstwo surowców, zwłaszcza na początkowym etapie gry, zdobędziesz wykonując zadania, czy idąc na misje, a także walcząc z potworami na mapie świata. Nagrody są w postaci pakietów z danymi surowcami, które możesz znaleźć w swojej Torbie i odebrać je kiedy tylko zechcesz, a pewnie będziesz chciał jeśli zabraknie Ci jednego z surowców. Nigdy, ale przenigdy nie wykorzystuj tych paczek bez potrzeby, zapełnisz tylko swój magazyn. Zaletą trzymania paczek tak długo jak nie są potrzebne jest to, że nikt nie może ograbić Cię z tych surowców.

Użyj Bonusów Miasta, aby zwiększyć produkcje surowców

Bonusy Miasta to zużywalne przedmioty, które tymczasowo zwiększają np. produkcję zasobów jak i wiele innych rzeczy. Bonus może trwać od 2h do np. 1 dnia, tygodnia, etc. Można wygrać je podczas specjalnych wydarzeń w grze, zdobyć w nagrodę z zadania czy też ze zdobytej skrzyni. Można je też kupić za Klejnoty, ale to nie jest zbyt opłacalne, więc od razu odradzam.

Nas w tym poradniku interesują Bonusy takie jak:

  • Zwiększenie Produkcji Żywności
  • Zwiększenie Produkcji Drewna
  • Zwiększenie Produkcji Kamienia
  • Zwiększenie Produkcji Żelaza

Odkrywaj technologie w Akademii

Akademia pozwala nam badać różnego rodzaju technologie. Badania podzielone są na kategorie, jest ich pięć, ale dziś nas interesuje kategoria Surowce, gdzie znajdziesz badania zwiększające produkcje zasobów, pojemność magazynów czy szybkość zbierania surowców na mapie świata.


Gry podobne