W War and Order bardzo ważną funkcję spełniają Klejnoty. Jest to tzw. surowiec / waluta premium, dzięki której można znacznie przyśpieszyć swój rozwój w grze. Dziś chciałbym Wam pokazać w tym poradniku jak zdobywać Gemy za darmo, nie wydając na to realnej gotówki. A uwierzcie mi jest to jak najbardziej możliwe, a już w pierwszych dniach grania Klejnoty będą lały się z każdej strony i lepiej je oszczędzać niż wydawać na błahe przyśpieszenia czy inne głupoty.

Pragnę też nadmienić, że nie istnieją programy czy generatory dające Wam klejnoty za darmo. Zazwyczaj są reklamowane po to, aby wykraść Wasze dane bądź przejąć kontrolę nas Waszym kontem.


Dołącz do sojuszu

Za pierwszym razem gdy dołączysz do istniejącego sojuszu bądź założysz własny to otrzymasz 200 klejnotów. Pamiętaj jednak, że jest to jednorazowa nagroda przy pierwszej czynności tego typu. Więc jeśli wyjdziesz z sojuszu i dołączysz ponownie do innego to już nagrody po raz drugi i kolejny nie otrzymasz.

Zbieraj klejnoty z kopalni na mapie świata

Przechodząc do widoku mapy świata oprócz farm, tartaków etc. znajdziesz też kopalnie klejnotów. Ich wydobycie to ciężki kawałek chleba i na starcie zapewne będziesz mógł wydobyć 3 klejnoty na godzinę. To wiąże się też z pewnym zagrożeniem, gdyż inni gracze również poszukują na mapie takich kopalni i mogą Cię zaatakować w celu przejęcia jej, Ty stracisz armię, a przeciwnik zacznie wydobycie. Bądź ostrożny.


Walcz z potworami na mapie świata

Tu sprawa jest losowa, nie zawsze dostaniecie klejnoty, ba – bardzo rzadko otrzymacie je w nagrodę i to w niewielkiej ilości. Jednak atakowanie potworów będzie codziennością i to jedno z kolejnych źródeł pozyskiwania darmowych gemów w War and Order.

Wykonuj serie zadań – misje

W lewym, dolnym rogu ekranu gry znajdzie ikonę Rozdziałów Misji, każdy rozdział składa się z kilku zdań i po wykonaniu ich wszystkich możesz odebrać dodatkową nagrodę, gdzie znajdują się także Klejnoty.


Loguj się każdego dnia do gry

Obok Strażnicy znajdziesz łódź stojącą w porcie. Tapnij na nią, aby odebrać nagrodę za codzienne logowanie do gry.

Możesz uzyskać jedną nagrodę za zalogowanie się do gry każdego dnia. Możesz uzyskać do 7 nagród za ciągłe logowanie. Im więcej ciągłych logowań tym lepsze nagrody. Jeżeli ominiesz jakiś dzień lub zalogujesz się 7 dni pod rząd to kolejna się odnowi. Co do diamentów otrzymasz 25 sztuk każdego 4-ego dnia logowania do gry, więc w ciągu miesiąca masz szansę na 100 darmowych klejnotów w tej opcji, a nawet i więcej.

Korzystaj z Nagrody Dziennej

W mieście na pewno zauważyłeś taki budynek jak Zamek, tam będzie do odebrania Nagroda Dzienna, czyli kolejne nagrody za codzienną aktywność w grze. Znajdziesz tam informacje jak zdobywać punkty, które pozwalają odkrywać kolejne skrzynie. Gdy dobijesz do Rangi 3 w nagrodę będziesz mógł otrzymać także Klejnoty, wykorzystuj to i pamiętaj, że postępy tu resetowane są raz na 24h.

Sprawdzaj dostępne aktualizacje gry

Za każdym razem jak twórcy wprowadzają zmiany następuje chwila przerwy w działaniu gry, a tuż po aktualizacji otrzymujemy w podarku kilka cennych klejnotów. Sprawdzaj, aktualizuj grę, aby nie przegapić swojej okazji. Co jakiś czas sprawdzaj też wiadomości, z różnych okazji twórcy przesyłają nam klejnoty za darmo, należy je odebrać.


Gry podobne