Dziś przygotowałem dla Was kompletny przewodnik do gry od Upjers, Upologus. Wszelkie informacje pobrałem z ogólnodostępnych treści z forum gry, ale aby to było mniej więcej spójne zebrałem to w całość i usystematyzowałem. Mam nadzieje, że wiedza jaką przekazuje poniższy dokument pozwoli wam lepiej poznać grę i nie będą w niej już takie pustki jak do tej pory. Gra mimo swojego wieku i kiepskiej grafiki dalej ma swoich wiernych fanów na całym świecie, wiec może i Polska osiągnie tutaj wymierne sukcesy.

Tablica ogłoszeń (z questami)

Tutaj będą codziennie wywieszane nowe questy (nawet do 12 questów). Pierwszy zostanie wywieszony o godzinie 00:00 i tak co godzinę kolejny, aż do godziny 11:00. Są to 2 questy pracy (zlecenia pracy), 4 questy runiczne (rysunek runy) oraz 6 questów walki. Dane zadania muszą zostać wykonane w tym samym dniu do godziny 23:59, aby następnego dnia otrzymać kolejne 12 nowych questów. Jeśli nie uda Ci się wykonać wszystkich questów danego dnia, to następnego dnia otrzymasz tylko taką ilość nowych questów, aby w sumie ich było 12. ( Przykład: Jeśli danego dnia zrobiłeś 10 z 12 questów, to następnego dnia dostaniesz tylko 10 nowych questów plus 2 questy z dnia poprzedniego).


UWAGA: Quest uważany jest za zaliczony tylko wtedy, jeśli potwierdzisz komunikat o prawidłowym wykonaniu zadania. W przypadku questów pracy wystarczy, jeśli aktywujesz je w odpowiednim czasie, tj. przed północą.

Pamiętaj o tym, że czas serwera może się różnić od czasu na Twoim komputerze. Dlatego wskazane jest, aby nie czekać na ostatnią minutę z aktywowaniem zadania.

Elementy wyposażenia i komoda

Twój czarodziej w Upologus może nosić przeróżne elementy wyposażenia: kapelusz, habit, amulet, dwa pierścienie oraz kolczyk w uchu. Otrzymasz je wykonując questy lub kupując je u gnoma klikając na komodę (wieża, 3 piętro). Jego oferty zmieniają się codziennie. Wyposażenie pomoże Ci w walce zadając więcej szkód przeciwnikowi, a także podczas leczenia. Ponadto przydziela towarzysza podczas walki PVE/PVP, a także dodaje Ci życia. Te bonusy wzrastają z poziomem elementu wyposażenia. Migające przedmioty mają bonusy na różne atrybuty (np.+20 uleczenie i +20 obrażenia).

Zakładasz je, klikając na wybrane miejsce w odbiciu lustrzanym. Jeśli masz już założony jakis element, to zostanie on wtedy zamieniony na nowy. Czyli nie musisz najpierw zdejmować żadnego elementu, aby móc założyć inny.

Upologus 005

UWAGA: Punkty za leczenie czy obrażenia nie są dodawane 1:1 do siły runy (=max. leczenia czy szkód), lecz dodane procentowo w zależności od precyzji narysowanej przez was runy.


W nagrodę za każde prawidłowo wykonane zadanie otrzymasz od czasu do czasu elementy wyposażenia: odzież, nakrycia głowy, biżuteria na szyję,ucho czy palce. Są one przechowywane w komodzie znajdującej się na 3 piętrze. Elementy te przyniosą Ci korzyści w walce odnośnie życia, obrażeń czy uzdrowienia. Możesz je zakładać stojąc przed lustrem i próbować różnych kombinacji.

UWAGA: Jeśli szuflada komody jest już pełna, to nowo nabyte przedmioty po krótkim czasie znikają. Zwróć uwagę na to, aby w czas sprzedać małowartościowe przedmioty (u gnoma).

Przyśpieszacze

Wiele czynności w grze można przyśpieszyć (skrócić czas trwania):

 • Sen, kąpiel, gotowanie (wartości) przez 14 dni, poprzez zakup jednego z mebli ( łóżko, wanna, kocioł) w sklepie.
 • Sen, kąpiel, gotowanie i questy robocze (zlecenia pracy) można skrócić jednorazowo za pomocą węgla. Aby tego dokonać klikasz podczas kiedy czarodziej np. śpi, na inną czynność (np. gotowanie). Po pojawieniu się komunitaku możesz skrócić za węgiel czas danej czynności. Skrócony czas zależny jest od ilości węgla, który chesz przekazać na przyśpieszenie czynności. Im więcej wydasz węgla, tym krótszy czas na wykonanie danej czynności.
 • Wzrost i rozwój kwiatów można przyspieszyć nawet do 100% poprzez darowiznę w postaci węgla przekazaną gnomowi.
 • Możesz także zatrudnić gnoma za węgiel, aby przeszukał czarodziejski las. W tym celu należy kliknąć na odpowiednią okolicę. Po ukazaniu się komunikatu możesz za węgiel skrócicz pozostały czas.

UWAGA: Przyśpieszenie nie oznacza skrócenie czasu do 0, lecz animacja będzie trwać jeszcze przez 10 sekund.

Kwiaty, kwiatowe rabatki, magazyn z kwiatami

Kwiatowe rabatki

Na rabatce w Upologus zrywasz kwiaty, za które otrzymujesz bonusy takie jak np. zwiększenie stanu z wartościami lub węgla, a także będą Ci potrzebne do wykonania questów alchemicznych. Do dyspozycji masz w sumie 7 miejsc na kwiaty, z których 3 są bezpłatne. Z 4 pozostałych musisz najpierw przed użyciem usunąć chwasty (jednorazowo).

Po kliknięciu na puste miejsce, możesz wybrać pewny rodzaj kwiatów, który chcesz posadzić lub zdać się na zwykły przypadek.
Posadzone na rabacie sadzonki kwiatów posiadają różne prefiksy, które są wskaźnikiem tempa wzrostu kwatów. Nie są one powiązane z poszczególnym rodzajem kwiatów, lecz pojawiają się losowo i przy każdym rodzaju kwiatów:

 •  “Ogniste” rosną godzinę, następnie potrzebują ponownej opieki
 •  “Cierniste” rosną przez 30 minut, dopóki nie potrzebują ponownej pielęgnacji
 •  “Uschnięte/jałowe” rosną 10 minut, następnie potrzebują ponownej opieki

Poprzez rysowanie run wspierasz wzrost roślin zawsze o 10%. Jeśli nie dokonałeś tego zbyt precyzyjnie, to wzrost roślinki zostanie przerwany na określony czas.  Ścięte kwiaty pojawiają się w Twoim magazynie kwiatowym. Nawet jeśli jesteś głodny, to nadal możesz pielęgnować lub zrywać kwiaty. Limit wynosi 70%.

Upologus 004

Magazyn z kwiatami

Do magazynu dostaniesz się klikając na kwadratową ikonkę z bukietem. Tutaj przechowywane są wszystkie dojrzałe rośliny. Możesz zbierać duże ilości kwiatów jedengo gatunku. Jeśli posiadasz z każdego rodzaju co najmniej jeden kwiatek, to możesz je, jeśli jest taka potrzeba, wymienić na zwiększenie stanu z wartościami lub węgiel lub użyć do wykonania questów alchemicznych. Do wymiany potrzebny jest tylko jeden kwiat (w przypadku questów więcej kwiatów). Nadmiar kwiatów zostanie zachowany. Jeśli stwierdzisz, że brakuje Ci kwiatów w magazynie, to prawdopodobnie rosną sobie one na rabacie.

UWAGA: Kwiatowe rabatki i magazyn dostępne są dopiero po osiągnięciu 7 poziomu i zakończeniu 7 questa (u myszy).

Kamerdyner i gnom

Gnom

To małe stworzenie jest dla Ciebie wielką pomocą. Będzie doradzał Ci podczas zakupów w różnych sklepach (sklep z runami, sklep z ulepszeniami). Aby uzyskać więcej miejsca w komodzie, możesz sprzedać “przestarzałe” przedmioty gnomowi, przeciągając dany przedmiot myszką na gnoma. Gnom opiekuje się również Twoimi kwiatami na rabacie, czy przeszukuje czarodziejski las.

Kamerdyner

W kuchni przemienia się gnom w kamerdyniera. Przejmuje on wszelkie obowiązki, karmi Cię, kąpie i troszczy się, abyś wypoczął. Jego zaplata jest w porównaniu do innych dodatkowych usług dość skromna.

Upologus 003

Doświadczenie (XP) i sława

Doświadczenie i sława są wartościami, które otrzymujesz i gromadzisz.

Doświadczenie

Twoje doświadczenie jest wartością, dzięki której zdobywasz kolejne poziomy. Im wyższy Twój Level, tym więcej potrzebujesz doświadczenia, aby ukończyć kolejny poziom. Doświadczenie zdobywasz poprzez wykonywanie questów ( tablica ogłoszeń, u żaby i wróżki, questy alchemiczne u lisa). Wzrost doświadczenia możesz zwiększyć za pomocą mebli (ulepszanie) zakupionym w sklepie z ulepszeniami.

Sława

Jako zwycięzca walk wieloosobowych będziesz zdobywał sławę, a jako przegrany będziesz obrzucany błotem.
Sławę możesz zwiększyć zakupując przedmioty użytkowe w sklepie z ulepszeniami.

Gildia

Gracze mogą zakładać gildie w grze Upologus, aby wspólnie wymieniać się pomysłami i doświadczeniami, a także aby dążyć razem do wspólnego celu. Założenie gildii kosztuje 5000 sztuk złota, które po opuszczeniu lub rozwiązaniu gildii nie zostanie zwrócone.
(Mamy nadzieję, /podejrzewamy/domyślamy się, że wkrótce zostaną wprowadzone dodatkowe funkcje i możliwości.)
Siedzibę gildii (przegląd i zarządzanie) można znaleźć na poddaszu tawerny.

Istnieją trzy poziomy członkostwa:

 • Arcymagik: Tytuł ten automatycznie otrzymuje założyciel gildii. Może on zmienić opis, zapraszać, przyjmować, usuwać członków, a także przyznawać rangi członkom oraz pisać wiadomości.
 • Uczony: Jest zastępcą z ograniczonymi prawami. Ten tytuł może być wielokrotnie przyznawany. Uczony może zapraszać nowych członków, a także pisać wiadomości do wszytkich członków.
 • Czeladnik: To standardowa ranga zwykłych członków gildii. 

Uwaga: Możliwość założenia lub dołączenia do gildii jest dostępna dopiero po osiągnięciu 10 poziomu i po zakończeniu 10 głównego questa (Story-quest u myszy).

Złoto i węgiel – zdobywanie i wydawanie

Istnieje wiele różnych sposobów, aby uzyskać złoto i węgiel, a także tyle samo, aby je wydać:

Złoto otrzymasz z /za:

 • wymiany węgla w kopalni węgla kamiennego (praktycznie nieograniczona)
 • walki (questy, PvE, PvP)
 • questy (zawsze)
 • sprzedaży wyposażenia gnomowi (zawsze)
 • przeszukiwanie czarodziejskiego lasu (rzadko)

Złotem płacisz za:

 • wyposażenie (zależne od poziomu)
 • sadzonki kwiatów (25 do 250)
 • urządzenia i ulepszenia w sklepie z ulepszeniami (350 do 500)
 • kamerdynerowi w kuchni (500)
 • resetowanie czarodziejskiego lasu (300 za 5 pól)
 • zakup run w sklepie z runami (od 250)
 • wpłaty do banku gildii

Węgiel otrzymasz z/za:

 • kupując go w kopalni węgla kamiennego (nieograniczony)
 • wymieniając zestaw kwiatów (według częstotliwości)
 • pszeszukując czarodziejski las (rzadko)
 • questy walki (rzadko)

Węgiel wydajesz na:

 • złoto w kopalni węgla kamiennego (praktycznie nieograniczony)
 • na gnoma na rabacie z kwaitami (w zależności od poziomu opieki)
 • walki z mobami (czarodziejka / żabi król: 4, 8, 16, 32, …)
 • gnom w czarodziejskim lesie (8 za każde nieprzeszukane pole, maksymalnie 200)
 • wyposażenie i ulepszacze w sklepie z ulepszeniami (105 do 300)
 • pielenie chwastów na rabacie z kwiatami (300 do 950)

Walka, walki

Codziennie możesz prowadzić walki:

 • Mysz: 1 (losowo, po jednej ze wzrostem poziomów)
 • Tablica ogłoszeń: 12 dziennie
 • Walki wieloosobowe: 20 PvE i/lub PvP
 • Wróżka & żabi król: nieograniczone (płacąc węglem) 

Czas trwania i wynik walki zależą od następujących czynników:

 • Siła runy: Standardowo wybiera się na początku walki najmocniejszą z run. W przypadku zmiany runy, staje się ona standardem dla bieżącej walki. Moby reagują na niektóre runy “alergicznie”. Zostanie to przedstawione za pomocą małej animacji. Nie musi być to najsilniejsza runa, ale zadaje mimo wszystko najwyższe uszkodzenia.
 • Precyzja rysunku run: Im wyższa jest precyzja, tym więcej szkód zadaje dana runa przeciwnikowi w zależności od jej siły. Wpływa ona również tak samo na runy lecznicze.
 • Elementy wyposażenia przynoszące uszkodzenia, uzdrawianie i życie: W zależności od wysokości Twoich wartości, właściwa kombinacja może pomóc wygrać lub szybciej wygrać walkę.
 • Strategia PvE, PvP: Udana bitwa jest wtedy, gdy wszyscy gracze pozostają jak najdłużej przy życiu. Dlatego też najłatwiej jest silnym (wysoki poziom) graczom, a gracze z niskimi poziomami utrzymują się przy życiu dzięki runom leczniczym.

Upologus 002

Tylko spokojnie! Na dole po lewej stronie znajduje się przycisk pauzy, dzięki któremu możesz przerwać na chwilę walkę (zawiesić), (niektóre animacje nadal działają, aż do samego końca). Pole bitwy nie można jednak opuścić. Podczas rysowania run i PvE lub PvP włączenie przerwy nie jest możliwe.
Uwaga: W przypadku gdy podczas walki zamkniesz przeglądarkę, to tym samym przegrywasz walkę.

Uwaga: Nie zdziw się, gdy podczas walki będą spadać z drzew kule ogniste. Jest to runa “meteor” i pochodzi oczywiście z (niewidocznego na zdjęciu) kosmosu.

Walki wieloosobowe, PvE i PvP

Oprócz questów walki możesz także codziennie prowadzić do 20 bitew wieloosobowych. Klikając na tablice ogłoszeń w tawernie możesz przystąpić do jednej z grup. Jeśli walka nie została jeszcze rozpoczęta to możesz także opuścić daną grupe zamykając tablicę lub opuszczając tawernę. Czas rozpoczęcia bitwy ustala szef grupy (gracz, który utworzył daną grupę), tak więc warto być z nim w kontakcie.

Aby rozpocząć walkę wieloosobową, wybierasz PvE lub PvP i podajesz nazwę. Jesli chcesz zaprosić kilku znajomych do walki, to wpisujesz hasło, które im oczywiscie przekazujesz. W przeciwnym razie, każdy kto przystąpi do grupy będzie mógł wziąć udział w danej bitwie, gdyż nie masz możliwosci wyrzucenia go z grupy. Jeśli jesteś sam w grupie i chcesz ją opuscić, to grupa zostanie usunięta. Jeśli zaś nie jesteś sam w grupie, a chcesz ją opuścić, to ktoś inny zostanie jej szefem.
Zanim rozpoczniesz walkę upewnij się czy wszyscy uczestnicy są do niej przygotowani. Po zakończeniu walki grupa rozwiązuje się automatycznie. Na każdą bitwę musi być tworzony nowy zespół. Jesli Twój zespół jest gotowy do walki, to kliknij na przycisk “grupa gotowa”. Następnie możesz wyzwać inne zespoły na pojedynek lub przyjąc wyzwanie.
W nagrodę za walki wieloosobowe otrzymuje się złoto i sławę. Możesz je także zwiększyć za pomocą ulepszeń ze sklepu z ulepszeniami.

PvE, PvP (rodzaje walk wieloosobowych)

 • PvE (Player versus Environment, gracz vs. otoczenie) jest formą walki, w której bierze udział grupa składająca się z pięciu (lub mniej) graczy, którzy walczą z przeciwnikiem z otoczenia.
 • Siła (poziom) przeciwnika orientuje się na sile graczy z grupy (między najsilniejszym na najsłabszym graczem), tak więc dany przeciwnik może być dość niebezpieczny dla gracza poczatkującego. Dlatego warto najpierw omówić startegię walki.
 • Przeciwnik wybiera swoje ofiary losowo, ale może się też zdarzyć, że najsłabszy gracz może zostać zaatakowany dwa razy z zrzędu. Tutaj dość często musisz korzystać z run leczniczych.
 • W przypadku zwycięstwa wszyscy członkowie grupy otrzymają wynagrodzenie w postaci złota i chwały. Wysokość wynagrodzenia zależne jest od siły (poziomu) przeciwnika.

PvP (Player versus Player) odbywa się w taki sam sposób, z wyjątkiem, że w niej rywalizują ze sobą dwie grupy graczy.

UWAGA: Tawerna dostępna jest od poziomu 2 i zakończeniu 2 questa głównego (od myszy).

Moby, potwory i trolle

Moby to trolle i potwory w grze, z którymi walczysz (questy, PvE). Ich siła zależy od kilku czynników, a tym samym także szkody, które zadają podczas walki.

Wszystkie moby, tak jak i Twój czarodziej, mają swój poziom, który decyduje o ich sile. Ale także i inne atrybuty decydują o ich sile.

Moby są na niektóre runy szczególnie wrażliwe, co jest oczywiście zaletą w walce. Jeśli taka osłabiająca runa znajduje się w księdze run, to rozpoznasz ją podczas walki za pomocą migającej animacji. Może być ona zmieniana podczas walki. Nie musi być ona najmocniejsza, ale w tym przypadku zadaje największe szkody. Wskazane jest, aby posiadać wszystkie rodzaje run odpowiednie dla Twojego poziomu, aby możliwość runy osłabiającej na danego moba była wyższa. Jeśli nie posiadasz runy osłabiającej danego przeciwnika, to runa wyświetlona na samej górze jest najefektowniejsza. Przeciwnicy w questach głównych od myszy nie mają żadnej szczególnej słabości. Przeciwko nim musisz skorzystać zawsze z najsilniejszej runy jaką tylko posiadasz.

Prefiksy “malutki”, “doświadczony” i “prastary” dotyczace potworów pokazują ich siłę i zadawane przez nie szkody.

Trolle posiadają dodatkowe prefiksy (np. “głupi”, “tłusty”, “śmierdzący”, itp), lecz nie wpływają one w żadnym stopniu na ich siłę lub życie.

Także wielkość postaci nie ma żadnego wpływu na siłę.

Precyzja

Precyzja, a więc dokładność rysunku runy pokazuje stabilność Twojej ręki. Im mniej ona drży, tym lepsza precyzja.
Zarówno na kwiatowej rabatce, jak również podczas questów runicznych odgrywa precyzja ważną rolę, ale najważniejszą jednak podczas walki. Tutaj każdy procent dokładności ma wpływ na siłę Twojego uderzenia lub leczenia. Wpływa również na wyposażenie.

UWAGA: Precyzja jest proporcjonalnie zmniejszana jeśli nie uda Ci się w określonym czasie (klepsydra) narysować runy.

Quest, questy

Istnieją 4 rodzaje zadań. Otrzymasz je od tzw. zleceniodawców, a także znajdziesz je na tablicy ogłoszeń. W nagrodę otrzymasz doświadczenie i złoto, których ilość możesz zwiększyć za pomocą przedmiotów użytkowych (ulepszenia) ze sklepu z ulepszeniami.

 • Questy alchemiczne: zbierasz kwiatki (kwiatowe rabatki) a także czarodziejskie przedmioty (czarodziejski las) w wymaganych kombinacjach i ilościach. (Tylko u lisa w tawernie.)
 • Questy runiczne (rysunki run): Tutaj za zadanie masz narysowanie jednej z run. Wybór jest zależny od poziomu. Questy runiczne możesz wykonywać nawet wtedy, gdy nie posiadasz wymaganej runy.
 • Questy walki przeciwko mobom/przeciwnikom: Patrz-> walki. W przypadku porażki możesz powtórzyć quest w każdej chwili.
 • Questy robocze (zlecenia pracy): Czarodziej opuszcza na pewien czas grę, i wtedy pilnuje owce lub kosi trawnik

Za pomocą węgla możesz skrócić czas zadania. Czas trwania zadania jest zależny od poziomu.

Na kamieniu w drodze do tawerny lub w tawernie siedzą tak zwani zleceniodawcy. Od nich dostaniesz zadania:

Wróżka i żabi król

Oferują questy walki w zamian za węgiel. Najpierw zostaniesz wciągnięty w niewinne pogaduszki w trakcie, których będziesz musiał także zainwestować, aby otrzymać zlecenie. Dopiero wtedy zostanie Ci przydzielony quest walki. Koszta za zadania zaczynają się od 4 sztuk węgla, a wraz z kolejnymi zadaniami zwiększają się dwukrotnie za każde kolejne zlecenie. Jeśli przegrasz daną walkę, to możesz ją powtórzyć bez ponownego wydawania węgla.

Lis

U lisa w tawernie otrzymasz questy alchemiczne. Aby wykonać dane questy musisz zebrać, a następnie dostarczyć określone kombinacje kwiatów i przedmiotów czarodziejskich. Wzamian można otrzymać dość dużo punktów doświadczenia. Zaraz po wykonaniu jednego questa alchemicznego, pojawia się następny. Jeśli zaś nowy quest od razu się nie pojawi, to nie panikuj, gdyż najpóźniej następnego dnia będzie on do Twojej dyspozycji.

Mysz

Za każdym razem, kiedy tylko zdobędziesz kolejny poziom możesz udać się do myszy, która przygotuje dla Ciebiequest główny (walki, runiczny lub pracy). Nie musi być on od razu wykonany, gdyż i tak nie zniknie dopóki go nie wykonasz.
Te questy główne odblokowują między innymi tawernę, rabatkę kwiatową, gildię czy czarodziejski las.

W przypadku, gdy mysz nie może obdarować Cię kolejnym zadaniem, to przekazuje Ci przydatne wskazówki dotyczące gry.

Uwaga: Przeciwnicy w questach walki od myszy są bardzo silni i reagują alergicznie na najsilniejszą runę, którą teoretycznie możesz posiadać! Rozpocznij quest najlepiej z pełnym stanem wartości. Jeśli mimo to przegrasz, to możesz je później tak często powtarzać, aż w końcu wygrasz.

Upologus 001

Runa, runy

Celem rysunku runy jest poprowadzenie wskaźnika myszki tak, aby nie wyjechać poza jasną linię runy. Im dokładniej kierujesz swoją ręką, tym większą osiągniesz precyzję. Poza tym masz, w zależności od zastosowania, od 20 do 30 sekund czasu na narysowanie runy. Nie uda Ci się jej narysować do samego końca, to wynik zostanie skrócony proporcjonalnie o tą nie narysowaną część runy.

Istnieją następujące runy:

Zaklęcie ataku: Jeśli podczas walki klikniesz na przeciwnika, to zostanie użyta zazwyczaj najsilniejsza lub ostatnio wybrana runa ataku. Ewentualnie możesz także wybrać migającą runę osłabiającą (wcześniej zwana runą alergiczną), która zadaje jeszcze większe szkody mobom /przeciwnikom.

Zaklęcie lecznicze: kliknij na siebie lub na współgracza (PvE, PvP), a następnie możesz wybrać runę leczniczą, która zwraca stracone punkty życia.

W zależności od poziomu możesz zakupić runy w sklepie z runami (w wieży na poddaszu). W księdze run możesz ćwiczyć rysowanie run. Obje te funkcje są zawsze dostępne, nawet jeśli czarodziej np. śpi. Ćwicząc możesz poprawić swoją precyzję.

Runy ataku i lecznicze rysujesz także w celu stymulowania wzrostu roślin na rabatce kwiatowej.

Wartości (kondycja, higiena, głód)

Te trzy wartości wpływają na siłę czarodzieja podczas walki. Im niższy procent, tym mniej szkód zadajesz przeciwnikowi, a tym samym większe ryzyko, że przegrasz walkę. Za każdą wygraną bitwę tracisz 10% z każdej wartości, a 25% jeśli ją przegrasz. Wartości nie spadną nigdy poniżej zera. Od czasu do czasu muszą być uzupełniane, aby być nadal aktywnym:

 • Kondycja – regeneruje się podczas snu do 100%: za 12 minut/ o 10%
 • Higiena – może zostać odświeżona przez kąpiel w wannie do 100%: za 6 minut/ o 10%
 • Głód – może zostać zaspokojony w kuchni (wieża, parter) przez konsumowanie posiłków: za 3 minuty/ o 10%

Czas trwania zależny jest od pozostałych procentów tj. im bardziej jesteś głodny, zmęczony lub brudny, tym dłuższy czas regeneracji. W przypadku wypoczynku możesz skorzystać z usług kamerdynera. Czas wypoczynku możesz także przyśpieszyć procentowo lub jednorazowo za pomocą przedmiotów ze sklepu z ulepszeniami.
Uwaga: W przypadku zdobycia w Upologus kolejnego poziomu wartość zwiększy się o 10% punktów! Jeśli Twoja wartość wynosi 100%, to w tym przypadku stan wartości się nie zwiększy.

Sklep z ulepszeniami

W sklepie z ulepszeniami (wieża, 2 piętro) możesz zakupić za złoto lub węgiel, przedmioty, które przyśpieszą grę.

Do dyspozycji masz:

 • Wyposażenie – łóżka, wanny i kotły skracają czas podczas uzupełniania wartości.
 • Ulepszenia – mentorzy i obrazy zwiększają wzrost doświadczenia i złota, które zostały zdobyte podczas questów. Posągi pomagają zwiększyć sławę.

Ulepszacze są ważne przez 14 dni. Jeśli tylko stracą ważność, to zostaniesz o tym poinformowany za pomocą wiadomości systemowej. Jeśli jeden z ulepszaczy jest aktywny, a ty kupisz lepszy tego samego rodzaju, to stary ulepszacz zostanie zamieniony na nowy bez względu na to, że jego czas się jeszcze nie skończył.

Czarodziejski las

W czarodziejskim lesie w Upologus szukasz magicznych przedmiotów, które będą Ci potrzebne do wykonania questów alchemicznych. Las dostępny jest dopiero od 20 poziomu. Na samym początku przeszukujesz tylko 5 pól. Od 25 poziomu jesteś odważniejszy, więc będziesz mógł wejść głębiej w las (do 10 pól). Dopiero od poziomu 40 możesz przeszukać wszystkie tj. 25 pól w lesie.
Możliwe jest minimalnie 0, a maksymalnie 25 odkryć / znalezisk w lesie, które będą przechowywane w skrzynio-podobnej jamie.

Wyszukiwanie jest losowe i nie można wpłynąć na nie jak w przypadku kwiatów za pomocą określonych magicznych formuł. Można także wydobyć tutaj złoto i węgiel. Jeśli nie chcesz się ubrudzić, to możesz tą pracę przekazać gnomowi przy drogowskazie. Czas przeszukiwania lasu możesz skrócić za pomocą węgla.
Podczas, a także po przeszukaniu lasu możesz zresetować czarodziejski las, a tym samym po raz kolejny przeszukiwać las.
Czarodziejski las jest zawsze o północy automatycznie resetowany. Pozostały czas jest wyświetlany na górze.

Uwaga: Czarodziejski las dostępny jest dopiero po osiągnięciu poziomu 20 i ukończeniu 20 głównego questa (od myszy).

Wszelkie informacje pochodzą z oficjalnego forum gry, które znajdziemy tutaj.


Gry podobne