W przeglądarkowej grze Upologus od studia Upjers mamy możliwość samemu stworzenie naszego małego, ale jakże uroczego maga. Możliwości kreacyjne są naprawdę spore i wszystko stoi na wysokim poziomie. Możemy nie tylko kreować jego wygląd, ale także ubierać go i dodawać coraz to nowe przedmioty do jego domku. Mamy możliwość dokupywania różnego rodzaju mebli, a wszystko to może być dostosowane do naszego gustu plus przyniesie nam to za każdym razem dodatkowe i przydatne bonusy. Jednak w grze przeglądarkowej Upologus główną rolę odgrywa magia, tak więc głównym naszym zadaniem będzie szkolenie naszego czarodzieja, a co za tym idzie musimy nauczyć go nowych sztuczek i zaklęć.

Dzięki odpowiedniemu szkoleniu będziemy w stanie wykonywać coraz to więcej zadań, które w miarę gry stają się coraz bardziej skomplikowane. Jednak nowe zadania to nowi przeciwnicy, o wiele silniejsi i wredniejsi, tak więc szkolić musimy naszego maga bez przerwy, nie zważając na koszty. Szkolenie jest wykonane w ciekawy sposób, który z pozoru może wydawać się prosty, musimy rysować runy i każda nasza pomyłka, każde wyjście poza określone linie może skutkować niepowodzeniem nauki magicznego zaklęcia. Skupmy się więc na idealnym odrysowaniu ukazanych run.


upologus_screen_190_4

Innym aspektem gry MMO Upologus jest dbania o naszego pupila, pamiętacie sławne tamagotchi? Gdzie opiekowaliśmy się zwierzakiem? Tutaj jest to samo, ale w lepszej oprawie graficznej, a do opieki dano nam małego maga. Zagłodzony i zmęczony nie zrobi nic dobrze i nawet najpotężniejsi czarodzieje musza czasami się wyspać i zjeść pożywny obiad. Dodatkowo zajmiemy się myciem i załatwianiem innych potrzeb fizjologicznych naszego czarodzieja.

W międzyczasie, gdy bohater nas jest wypoczęty to możemy wyjść z naszego magicznego domku i porozmawiać z okolicznymi NPC, często od nas będą chcieli różnego rodzaju pomocy, tak więc gra Upologus na tym się głównie opiera, na wykonywaniu zadań i na pomocy przyjaciołom. Także pojawiać się będą na tablicy ogłoszeń liczne zadania, wykonujcie je bo są niekiedy bardzo interesujące.


upologus_screen_190_3

Oczywiście niekiedy walka z samymi potworami może być nużąca, więc warto czasem wyzwać żywych graczy na pojedynek. Zupełnie za darmo możemy wyzwać do walki każdego i udowodnić, że to właśnie nasz czarodziej zasługuje na miano najlepszego. Dlatego ważne jest to o czym pisałem wcześniej, nauka, szkolenie i jeszcze raz nauka i szkolenie magicznych zaklęć. Jednak pewnie spodziewacie się krwi i ostrej walki, ale i w tym wypadku wszystko podlega głównej zasadzie, na rysowaniu, ale podczas pojedynku liczy się nie tylko dokładność, ale i szybkość, kto szybciej i dokładniej narysuje dany obrazek ma o wiele większe szanse. Jednak oprócz walk w Upologus można tworzyć gildie, których uczestnicy wesprą nas na każdym etapie rozwoju, a bardziej doświadczeni gracze ukażą nam właściwy kierunek.

upologus_screen_190_6


Jeśli chodzi o sam temat graficzny to wszystko jest dość kolorowe, ale niezmiernie dobrze odzwierciedla prawdziwe cechy gier online fantasy. Wspaniałe baśniowe stworzenia plus o wiele piękniejsze bajkowe lasy są naprawdę pięknie animowane. Gra przeglądarkowa Upologus dzięki tym wszystkim elementom jest wyjątkowa i można spokojnie polecić ją dzieciom i nawet tym starszym graczom.


Gry podobne