UnderMaster to najnowsza gra przeglądarkowa RPG ze stajni studia Upjers i już po jej premierze powstało mnóstwo szumu na temat jej podobieństwa do Dungeon Keeper, ale czy tak jest naprawdę? Tą kwestię pozostawię Wam do rozstrzygnięcia. W UnderMaster zanurzymy się w podziemny świat wypełniony licznymi lochami i ciemnymi tunelami, ale czy to Was przeraża? Przy tak komicznej grafice jaką została okraszona cała produkcja?

Wątpię.


Poradniki do gry

Jak Pan Podziemi naszym zadaniem jest zbudowanie własnego lochu, do którego przyciągnąć trzeba jakoś okoliczne stworzenia dotąd błąkające się po bezkresnych pustkowiach głęboko poz ziemią, czy też na powierzchni w blasku dzienne słońca i łunie południowego księżyca. Zatrudnimy gobliny w naszym warsztacie, odwiedzimy czarnoksiężnika w okolicznej bibliotece, a trolle wyślemy do pracy w kuźni – ale to tylko część mistycznych stworów z jakimi się tutaj spotkamy.

ss_2 (1)

Tak czy inaczej musimy umiejętnie rozbudowywać i zarządzać całym lochem w UnderMaster, który po pewnym czasie osiągnie kilka poziomów. Udekorować go możemy paroma przedmiotami tak, aby ponurą scenerię utrzymać, albo zmienić ją w coś wesołego, mniej przygnębiającego. Aby nie było tak mroczno można na ścianach porozwieszać kolorowe latarki i sami zobaczycie, że mały szczegół, a jak cieszy!


W lochu każdy stwór pełni specjalne funkcje i jak wcześniej wspomniałem Gobliny trudnią się pracą w warsztatach i nie jeden rzemieślnik pozazdrościł im takiego talentu jakim wykazują się na co dzień w ramach tworzenia nowych rzeczy. Wampiry możemy wysłać na powierzchnie, aby tam ruszyły na polowanie, ale ciekawe na co? Na ludzi? I chyba nie w blasku słońca? Ale chwila, musimy to robić, bo jeśli Wampir nie zaspokoi pragnienia na powierzchni to zacznie zagryzać inne, podziemne stworzenia. Jest jeszcze Succubus, demon, który sprawia, że potwory pracują szybciej i także musimy go zadowolić – a jak? Bez głupich skojarzeń, on potrzebuje miłości, ale nie takiej.

ss_1 (1)

Należy tutaj naprawdę zawsze brać wszystkie czynniki po uwagę.


Gra UnderMaster to darmowa gra na przeglądarkę o zarządzaniu lochem podziemnym z masą stworów z najlepszych horrorów w dziejach. Oczywiście skoro gra jest za darmo to nie brakuje tutaj sklepu i mikropłatności, więc jak chcemy więcej, szybciej i inaczej niż cała reszta to musimy wydać kasę na kryształy (waluta premium). Jednak na chwilę obecną największą barierą dla graczy jest ta językowa, bo Under Master wydawany na chwilę obecną jest wyłącznie po niemiecku, ale zapewne kolejne wersje językowe pojawią się w najbliższych miesiącach.

ss_3 (1)


Gry podobne