Badania w UnderMaster nie są dostępne od początku gry, co można łatwo sprawdzić wchodząc do zakładki badań, gdzie naszym oczom ukaże się drzewko z kolejnymi możliwościami. Jak widać pierwsze z dostępnych badań „Kącik majsterkowicza” dostępne jest dopiero od poziomu 24 (w kategorii Walka), a od pierwszego poziomu w Katakumbach i jest to jeden z kilku warunków jakie trzeba spełniać, aby możliwe było zbadanie kolejnej rzeczy. Dodatkowo potrzebować będziemy konkretnej ilości złota jak i punkty wiedzy, które również staną się częścią rozprawy w poniższym poradniku.

Czy można przyśpieszać badania?

Tak, jak najbardziej, ale koszt takiego zabiegu jest dostępny dopiero po rozpoczęciu konkretnego badania. I jak można się domyślić nie będzie to tani zabieg, a wykonamy go jedynie za pomocą kryształów, o których można poczytać więcej w poprzednim poradniku.


Badania sekcja Katakumby

Jak zdobywać wiedzę do badań?

Oprócz złota, aby rozpocząć dane badanie, wymagana będzie także wiedza. Wiedzę produkcją nam czarnoksiężnicy, którzy skrzętnie pracują w bibliotece, stąd ważne jest jej jak najszybsze zbudowanie i rozbudowa. Jednak proces ten jest czasochłonny i na start dostajemy pewną ilość wiedzy, którą polecam dobrze inwestować bo zanim rozpoczniemy jej własną produkcję to może minąć całkiem sporo czasu.

Wiedza się kończy i koniec badaniami?

Nie, aż tak źle nigdy nie jest i ważne jest, aby w Undermaster zebrać sobie grupkę przyjaciół, którzy w trudnych sytuacjach poratują nas przedmiotami, za które w bibliotece za darmo dostaniemy pewną ilość wiedzy.


Czy badania pozwalają ulepszać przedmioty?

Tak, w UnderMaster każde nowe badanie odblokowuje kolejne możliwości, zarówno możemy zacząć korzystać z nowych przedmiotów jak i ulepszyć te które są już w naszym posiadaniu. Tym samym badając odpowiednią rzecz powiększymy nasz magazyn, albo przyśpieszymy konkretne czynności. Oczywiście nie musimy płacić za ulepszanie wszystkich przedmiotów w dungeonie i aby system ich nie zliczał wystarczy je chwilowo przenieść do magazyny, a następnie na nowo wrzucić do dungeona.

Badania UnderMaster

Pamiętajcie także, że przedmioty podzielone są na dwie kategorie – Katakumby i Walka. Jeśli nie znajdziecie ich w jednej z zakładek to na pewno znajdziecie je w drugiej – nie ma sytuacji, w której jeden z posiadanych przedmiotów nie znajduje się na liście ulepszeń.Gry podobne