Wojny Pochodni, znane również jako Wojny Gildii w Castle Clash to jeden ze znanych nam trybów walki w grze. Nie był on dostępny z Nami od samego początku gry i dopiero wprowadzono go w wersji 1.2.55. Ważne jest, aby pamiętać iż w tego rodzaju potyczkach biorą udział jedynie Gildie i owe walki nie są prowadzone codziennie, ale dostępne są w określone dni tygodnia, a co więcej, o określonych z góry godzinach.

Jak można się zakwalifikować?

Najpierw musimy dołączyć do jakiejś gildii z puli już istniejących, albo – jeśli mamy na to zasoby – możemy założyć ją sami. Następnie taka Gildia musi być obecna w Top 3000 wszystkich Gildii co nie jest takie proste z racji tego, że każdego dnia powstają nowe, tego rodzaju, struktury, więc rywalizacja zaostrza się wraz z rozwojem gry.


Ostatnim krokiem jest zapisanie sobie w głowie albo w podręcznym notatniku terminów Wojen Pochodni. Nie odbywają się one codziennie, o czym wspomniałem już na początku. Torch Battle ruszają zazwyczaj w środy i soboty, o godzinie 15:00. Od tego czasu mamy około 12h na wzięcie udziału. Pamiętajcie, że czas serwera gry różni się od czasu polskiego i jeśli u nas jest 15:00 to czas serwera wskazuje na 9:00. Tym samym licząc 12h od 9:00 wychodzi, iż mamy czas do 21:00 czasu serwera.

Jak można dołączyć do takich wojen?

Gdy tylko już opanujemy mierzenie czasu, które opisywałem wyżej, to warto wejść do gry w wybranym przez siebie dniu (środa bądź sobota) i gdy wybije odpowiednia godzina wejść do „Guild Hall”, a tam wybrać zakładkę Event, aby następnie przejść do Torch Battle. W kolejnym kroku, wszystkie Gildie, które dołączyły do walki podzielone zostają według swojej pozycji z rankingu, na 10 grup. W czasie 12h musimy zdobyć od innych Gildii jak najwięcej pochodni, ale nie wolno nam zapominać o ochronie własnej. Gildia która uzbiera ich najwięcej – wygrywa.

Jak rozpocząć walkę?

Walczyć mogą jedynie bohaterowie, którzy posiadają w tym czasie poziom większy niż dwudziesty. To właśnie oni mogę przechwytywać pochodnie od Gildii znajdujących się w naszej grupie (jednej z dziesięciu). Aby rozpocząć zdobywanie pochodni wybieramy swoich bohaterów spełniających powyższe wymagania i wysyłamy ich do akcji za pomocą przycisku „Haul”. Gdy uda im się zdobyć jedną z pochodni to powracają do bazy i prędkość z którą to robią zależy od prędkości poruszania się najwolniejszego z nich.


przejęcie pochodni

Jednak ten czas, w którym herosi powracają do naszej bazy z pochodnią może wykorzystać przeciwnik próbując przechwycić naszą zdobyć. Jeśli uda mu się ta sztuka to do walki najpierw stają odpowiedni sobie siłą jak i poziomem bohaterowie. Oczywiście jeśli bohaterzy przeciwnika padną martwi do nasi dalej ruszą w drogę do domu. Jednak jeśli to my przegramy to przeciwnik odzyska automatycznie swoją pochodnię.

Co ciekawsze, takich prób przejęcia przez nas pochodni jak i prób odzyskania jej przez przeciwnika jest aż 10. 10 dla nas jak i 10 dla wroga, ale każdą kolejną można wywoływać dopiero po 30 minutach od wcześniejszej.


Pamiętajmy również, że herosi, których posłaliśmy do zdobycia pochodni przeciwnej gildii nie mogą bronić swojej bazy, więc warto zapewnić jej wcześniej bezpieczeństwo, aby wróg nie wykorzystał sytuacji na swoją korzyść.

Kilka szczegółów na temat Torch Battle

  • W każdej nowej rundzie Walki Pochodni ilość posiadanych pochodni przez Gildie jest resetowana.
  • Gildie nie zaczynają walki z taką samą ilością pochodni, mogą mieć ich więcej bądź mniej, wszystko zależy od poziomu samej Gildii.
  • Jeśli Gildia jest na pierwszym poziomie to rozpoczyna Torch Battle jedynie z 10-cioma pochodniami, a jeśli poziom Gildi zostanie zwiększony to wartość początkowa także rośnie.
  • Gildia w trakcie wojny nie może zdobyć więcej pochodni niż dwu krotność wartości początkowej.
  • Jeśli w trakcie próby zdobycia kolejnej pochodni skończy się 12-godzinny okres trwania wojny to próba zdobycia skończy się niepowodzeniem.

Jakie są nagrody?

Za wygraną w Torch Battle zdobywamy głównie Odznaki Honoru (Honor Badges) jak i Odłamki (Shards). Jeśli chcemy podejrzeć ile mniej więcej możemy wygrać to warto zajrzeć do info na ekranie gry Torch Battle. Wysokość nagrody zależy w dużej mierze od tego jak wiele pochodni udało się zdobyć wygrywającej Gildii.

Poziom 1 0% – 24% 10 Honor Badges HB za każdą pochodnię Fire
Poziom 2 25% – 49% 12 Honor Badges HB i 1 Shard Shard za każdą pochodnię Fire
Poziom 3 50% – 74% 14 Honor Badges HB i 1 Shard Shard za każdą pochodnię Fire
Poziom 4 75% – 89% 18 Honor Badges HB i 1 Shard Shard za każdą pochodnię Fire
Poziom 5 90% – 99% 30 Honor Badges HB i 3 Shard Shard za każdą pochodnię Fire
Poziom 6 100% 50 Honor Badges HB i 4 Shard Shard za każdą pochodnię Fire

Gry podobne