Tiara Concerto to gra MMORPG, która przeniesie nas do świata, w którym wszystko zniszczyła apokalipsa. Grę wydaje nam studio Gamania (Soul Captor, Core Blaze). Przez ludzką chciwość i arogancję, świat ten został pogrążony w chaosie jakieś 800 lat temu. Zanim wszystko już było stracone Siedmiu Mędrców połączyło swą wiedzę magiczną i odblokowali nowy wymiar, w którym ludzie mogli przetrwać koniec świata zamieszkując latające wyspy. Z biegiem czasu ludzie wynaleźli Tuning, poprzez który byli w stanie wchodzić w rezonans z ukrytą energią przeszłości. Teraz połączyli swoje siły z mitycznymi bestiami i rasą elfów i próbują dzięki Tuningowi odzyskać utracony niegdyś świat.

Gra Tiara Concerto dzieli się na poziomy, które możemy przechodzić samotnie, albo działać drużynowo z innymi graczami. Na końcu każdej takiej instancji czeka na nas czempion, ale wkraczając coraz dalej w rozgrywkę potworów przybywa, a boss jest coraz silniejszy, więc bez pomocy innych graczy i dobrej grze zespołowej nie mamy szansy dalej awansować. Na swojej drodze często napotkamy liczne przeszkody zarówno stworzone przez bestie jak te środowiskowe. Niekiedy pokonując czempiona zyskujemy klucz do zamkniętych drzwi, ale czy macie odwagę je otworzyć?


Używając muzyki odkrywamy melodię

W Tiara Concerto muzyka jest prawdziwą magią, więc nie zdziwcie się jak zamiast tradycyjnego miecza w rękach dzierżyć będziecie choćby gitarę, albo inne instrumenty. Możemy ich również używać do otwierania bram drugiego wymiaru i przeżyć przygodę na zupełnie innym poziomie, coś ala dungeony tylko ładniej nazwane.

TiaraConcertoCosplay

W tym magicznym świecie mamy sześć naturalnych elementów zwanych fenomenami, są to kolejno woda, ogień, wiatr, ziemia, światło i mrok. Są kluczem do naszej muzycznej mocy i mogą być praktycznie znalezione wszędzie. Ludzie zauważyli, że broń posiadające wszystkie wyżej wymienione fenomeny może powodować rezonans i tymczasowo zmieniać melodię regionu. Ta z kolei powoduje, że potwory na pewien czas ulegają przemianie, głównie zmienia się ich zachowanie, kolidują ze sobą i wykazują w tym czasie ogromną słabość. To odkrycie zrewolucjonizowało całe życie ludzi.


W Tiara Concerto możemy wybierać spośród trzech dostępnych ras: ludzi, bestie i elfy. Każda z nich ma swoją specjalizację i określone statystyki. Bestie są silne i szybkie, ale mentalnie bardzo słabe. Elfy mają dostęp do najnowszej technologii i sprzętu pozostawionego przez starożytnych. A ludzie to chyba jedna z najbardziej zbalansowanych ras, polecana dla początkujących.

Wymagania systemowe:

Brak danych

Zdjęcia z rozgrywki:


Gry podobne