The Croods to darmowa gra przeglądarkowa o zarządzaniu swoją własną wyspą, na której hodujemy zwierzęta, zbieramy surowce i wykonujemy kolejne zadania. Nasz krótki poradnik o strategicznych rzeczach z gry pozwoli wam lepiej zrozumieć mechanikę rządzącą całą rozgrywką. Zawarłem w nim kilka cennych wskazówek i informacji na temat tego jak grać i jak rozbudowywać swoją osadę.

Pobieramy grę

Aby pobrać grę musicie przejść na tą stronę, aby zagrać na Androidzie, albo tutaj dla urządzeń z iOS.
Gdy już pobraliśmy i zainstalowaliśmy grę klikamy Play.


Jak grać?

Pułapki: Pierwszym naszym zadaniem będzie założenie pułapek. To metoda, którą zdobędziemy nasze pierwsze zwierze.

Ewolucja: Aby zwiększyć szansę na schwytanie zwierzęcia za pomocą pułapki powinniśmy ewoluować swoje pułapki – proces ten opłacany jest monetami.
Monety: Monety to zwykła waluta w grze Krudowie. Zarabiamy monety za wykonywanie zadań i udział w „Ugga’s Soup”.

Gemy/Klejnoty: To waluta premium, zdobywamy ją za każdym nowym poziomem, albo za prawdziwą gotówkę w sklepie gry.


croods3

Rośliny: Zwierzęta potrzebują żywności i jej produkcją zajmiemy się na naszej farmie. Jedzenie może być użyte do karmienie zwierząt, albo do robienia zupy, która po zjedzeniu zwiększa efektywność zwierzęcia. Możemy je również sprzedać za monety jeśli mamy za dużo. Aby składować żywności jeszcze więcej możemy rozbudować domy i plantacje.

Zdobywanie poziomów: Wykonując zadania i normalne, codzienne czynności w grze zdobywamy doświadczenie. Nasz pasek EXP znajduje się w górnym pasku po lewej stronie ekranu gry. Kolejne poziomy odblokowują nam nowe elementy jak i dadzą dodatkowy przedmiot i nieco monet plus coś tam nam wpadnie za darmo gemów.


Ugga’s Soup: To najlepszy sposób na zdobywaniu w The Croods monet. Nadmiar jedzenie możemy sprzedawać dla Ugga i zarobić przy tym całkiem sporą kasę. Zdobywamy od niej również cenną zupę, którą można użyć, aby zdobyć nowe poziomy zwierząt, które z kolei będą zdolne zdobywać jeszcze więcej jedzenie dla nas w rozliczeniu godzinowym.

Gran’s Chores: To sposób, aby iść do przodu w grze, kolejne zadania podzielone są na grupy, a po wykonaniu wszystkich odblokowują się nowe zestawy. Każdy zestaw/zadanie pozwala nam zdobywać doświadczenie, monety, gemy/klejnoty, więc warto tutaj włożyć nieco swojej pracy.

croods7

Karmienie zwierząt: Jednym z najważniejszych elementów gry jest karmienie zwierząt, czy to zwykłym jedzeniem czy Zupą Ugga. Dobrze wykarmione zwierzaki będą w tanie produkować więcej jedzenia. Aby je nakarmić po prostu kliknij na ich dom i jeśli jest dostępna opcja to nakarm.

croods8

Informacje o zwierzętach: Kiedy wybierzemy konkretnego zwierzaka to mamy o nim „info” na okienku, które wyskakuje na ekranie gry. Zobaczymy tam poziom zwierzaka i informacje o tym czym się żywi.

The Cave: Jaskinia ogranicza ilość jedzenia jaką możemy posiadać w danym momencie. Oczywiście możemy zwiększać ilość płacą trochę monet/jedzenie i klejnotów. Warto systematycznie zwiększać tą pojemność w miarę rozwoju w grze, aby zachować w miarę dynamiczną ścieżkę produkcyjną.

croods9

Ukończyłeś właśnie poradnik dla początkujących do gry The Croods. Nie bój się zadawać pytań w komentarzach.


Gry podobne