W grze Summoners War: Sky Arena znajdziemy setki potworów i te z jedną czy dwoma gwiazdkami są zwyczajne, łatwe do zdobycia, ale na nieszczęście są niezwykle słabe. Jednak potwory oznaczone trzema gwiazdkami sprawiają, że zaczynamy prawdziwą zabawę, już nie wspominam o tych z czterema czy pięcioma gwiazdkami, które są marzeniem niejednego gracza, ale są także ekstremalnie rzadkie co potężne. A co powiecie na potworki z sześcioma, błyszczącymi gwiazdami? To dopiero potęga i żaden inny gracz nawet by Wam nie podskoczył. Tutaj powiem jedno, to praktycznie niemożliwe, aby zdobyć takie bestie całkowicie za darmo.

Zdobywamy trzy gwiazdkowe potwory

Trzy gwiazdkowe potwory są stosunkowo łatwe do zdobycia. Często pojawiają się po użyciu Nieznanych Zwojów, ale nawet przy ich pomocy są niezwykle rzadkie. Dodatkowo kilka lochów w grze pozwala nam je zdobywać losowo, ale częściej wypadają w trybach „hard” i „hell”. Kliknij na „drop info”, aby sprawdzić co przed nami skrywa dungeon.


Mistyczne Zwoje i Mistyczne Przyzwania pozwalają nam zdobyć potwory o trzech, czterech, a nawet pięciu gwiazdkach. Mistyczne Zwoje są niezwykle rzadkie, ale zdobędziemy je również za darmo i tutaj sprawdźcie jak je zdobyć w naszym poradniku. Mistyczne Przyzwania to koszt 75 kryształów, więc również niezbyt opłacalny interes, jak sądzicie?

Bierz udział w eventach

Warto sprawdzać także zakładkę specjalnych wydarzeń (eventów), w których znajdziemy limitowane edycje niektórych zadań, dzięki którym można zdobyć rzadkie potworki w formie nagrody. A tego najrzadszego z najrzadszych zdobędziecie na pewno wygrywając cały event. Do takich wydarzeń warto dołączyć jak najwcześniej, aby już na starcie wzbijać się na wyżyny rankingów.

summoners war poradnik


Ewolucja to lek na całe zło

Także proces ewolucji, który omawiałem w poprzednim poradniku pozwala nam podnieść poziom potwora o jedną gwiazdkę. Przykładowo dwugwiazdkową bestię możemy przemienić na trzygwiazdkową i tak dalej, aż osiągniemy maksymalnie sześć gwiazdek. I tutaj najważniejsze, ewolucja pięciogwiazdkowego potwora jest JEDYNYM sposobem na zdobycie najlepszego, czyli tego z sześcioma gwiazdami.

Fusion Hexagram to klucz do łączenia

Sprawdzajcie także aktualizację gry, gdyż obecnie nie jest dostępny przedmiot znany jako Fusion Hexagram. Gdy tylko się pojawi to pozwoli nam poddać fuzji, czyli łączeniu dwa potwory i w efekcie tego otrzymamy rzadkiego stwora. Im bardziej rzadkie bestie łączymy tym o wiele rzadszy potwór wyjdzie nam na koniec.

Arena do szansa na sukces

Zdobywaj na arenie jak najwyższą rangę, gdyż dzięki temu zdobędziesz więcej krysztalów co tydzień, a to z kolei pozwoli ci kupować więcej mistycznych przywołań. Jednakże jak tylko zdobędziesz 1 500 albo 2000 punktów w rankingu to w nagrodach zacznie pojawiać się wąż (serpent), a gdy osiągniemy pierwsze miejsce to czterogwiazdkowy succubus dołączy do naszych nagród.


Przebudzaj swoje bestie

Przebudzenia potworów (awakenings) potrafią również wzmocnić naszych pupili. Na przykład jeśli podstawowego stworka poddamy temu procesowi to z jednej gwiazdki zyskami aż dwie. Zasada działa podobnie w przypadku innych potworów dowolnego żywiołu. Niekiedy, i to bardzo ważne, proces przebudzenia dodaje stworkowi o dwie gwiazdki więcej.

Bułka z masłem, zbieraj kawałki

Również zbierając kawałki (pieces) potworów możemy zdobyć coś rzadkiego, w zależności od tego czego kawałki uzbieraliśmy. Idźcie do lochu Cairos i rozejrzyjcie się wokół, sprawdź co w nim dropi i będziecie wiedzieć jakie kawałeczki otrzymacie. Musimy zebrać ich wystarczającą ilość, aby przywołać odpowiadającą im bestie. Ale dlaczego akurat wspominam o Cairos? Gdyż drop tam nie ma ograniczeń i co widzimy na liście możemy zdobywać. Niekiedy jednak mamy szanse w lochach na drop niespodziankę, którego nie ma na liści i tak, czasami można zdobyć potwora z trzema i więcej gwiazdkami.

Korzyści z przeciwników

Jeśli chodzi o Arenę to upewnij się, że masz silną obronę w Wieży (Summoner’s Tower) i masz jak najwięcej Arcane Towers. Im ich więcej tym większe prawdopodobieństwo, że gracz który cię zaatakuje przegra. A gdy przegra to my zdobywamy więcej punktów i chwały, a to z kolei oznacza większe i lepsze nagrody (również rzadki drop) na koniec tygodnia.

Anglemon i Devilmon to brakujące ogniwa ewolucji

Są również o wiele szybsze metody na o wiele prężniej rozwijającą się ewolucję w Summoners War: Sky Arena, użyj do niej Anglemonów i Devilmonów, gdyż jak je zdobywamy to od razu są na swoim maksymalnym poziomie i nie trzeba ich rozwijać, aby poddać ich procesowi ewolucji. Idź np. do lochu Cairos i tam staraj się wydropić jak najwięcej tych stworków, z doświadczenia wiem, że to idealne miejsce do tego. Możemy ich używać jako „pożywki” do ewolucji innych potworów, dzięki czemu zaoszczędzimy mnóstwo czasu.

Złote zasady

Pamiętajcie, że ewoluować możemy każdego potwora niezależnie od posiadanego koloru gwiazdek. Srebrne można podbić do sześciu gwiazd maksymalnie, ale nie mogą być poddani procesowi przebudzenia. Złote mogą ewoluować jak tylko to możliwe i te same potwory przebudzone mogą dalej ewoluować zachowując swoją formę. Teoretycznie wszystko jest możliwe, choć z praktyką nieco gorzej.

Myślę, że dzięki temu poradnikowi pozyskaliście dostateczną wiedzę na temat tego jako zdobywać trzy, cztero i pięcio, a nawet sześciogwiazdkowe potwory w Summoners War: Sky Arena.

 


Gry podobne