Już dziś za pomocą przeglądarki możesz poznawać historię ludzkości od epoki kamienia łupanego. Naszym zadaniem w Stonies będzie zadbanie właśnie o naszą wirtualną osadę zamieszkałą przez prymitywny lud, który potrzebuje kogoś w rodzaju boga, a tym kimś jesteśmy właśnie my.

Bądź więc jak Prometeusz i naucz ich władać ogniem, niech zaczną rozpalać własne ogniska, naucz ich produkować broń dzięki czemu ruszą na polowania po więcej żywności. Żywność jest ważna, gdyż im więcej ludności tym więcej jej nam potrzeba, aby utrzymać wszystko we względnej harmonii.


Mieszkańcy Stonies muszą gdzieś czcić swoich bogów, muszą mieć gdzie mieszkać, także pomóż im rozbudować osadę, zbuduj świątynie, chaty czy magazyny. Z biegiem czasu nauczysz ich budować różnego rodzaju warsztaty rzemieślnicze, aż pewnego dnia przejdziesz na kolejny etap rozwoju swojej społeczności.

W grze Stonies swoją małą osadę poprowadzić przez kolejne epoki, więc rozwiązuj kolejne zadania, powiększaj plemię i zobaczysz jak szybko osiągnie oni technologię naszych czasów. Do tej pory mogłeś to zrobić jedynie na urządzeniach mobilnych, ale od teraz gra dostępna jest poprzez przeglądarkę, więc zagrasz w nią także na tablecie wybierając odpowiednią stronę.

Konto w grze można założyć całkowicie za darmo, wszystko dzięki wydawcy Upjers, który udostępnią ją w języku polskim i wielu innych wersjach językowych. Możliwości w grze rosną w trakcie zabawy, zaczniemy wydobywać kamienie, ścinać drzewa czy zbierać leśne rośliny. Wszystko to robimy z myślą o szybkim rozwoju i o ucieczce z epoki kamienia.


Nawigacja po grze jest intuicyjna, nie powinniście mieć problemu z opanowaniem zasad, a jeśli już to przyjdą nam z pomocą liczne zadania, które mają na celu pokazać nam jak najwięcej możliwości jakie daje gra. Gdy już tylko opanujemy wszystkie funkcje to pozostanie nam sprawdzenie się w roli prawdziwego, charyzmatycznego przywódcy plemienia, które zmagając się z przeciwnościami losu przechodzi z jednej z epok do kolejnej, a te pierwsze z nich wcale nie należały do najłatwiejszych.


Gry podobne